Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon eleven 4 éves kisfiam...

Nagyon eleven 4 éves kisfiam ma kezdte az ovit, ahelyett, hogy élvezném egy kicsit az itthoni nyugalmat (a kistesóval) rendkívűl zaklatott vagyok, hogy vajon mi lehet vele?

Figyelt kérdés

Gond nélkül bement,reggel mikor kinyította a szemét örömmel mondta ,hogy végre ovi!Nagyon kötődünk egymáshoz az ovissal,talán azért is,mert én ismerem,hogy sokszor csak azért kezd el sírni,mert nem tudja úgy kifejezni magát és ha én szépen megnyugtatom,akkor kezesbárány,most viszont az óvónénik nem ismerik a reakcióit,a lelki szemeim előtt látom amint kétségbeesetten sír,miközben félreértik .A családban már sokan mondták,hogy ő egy rossz gyerek,az tény,hogy nyugtalanabb sokkal az átlagnál ,hamarabb sírni kezd,mozgékonyabb.

Túlaggódom tudom,de iszonyatosan rossz érzés :-( !!!


Délben megyek érte.


2011. szept. 8. 08:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

OK.


Mi a kérdés?

2011. szept. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elmúlik idővel ez a rossz érzés?Tapasztalt anyukáktól kérdezném.
2011. szept. 8. 08:52
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"...óvónénik nem ismerik a reakcióit,..."


Csemetéd előtt kb 6000 gyerek reakciót látták már, van miből meríteniük, megoldják majd.


A beszoktatási időben lehetnek apró problémák, de ez hozzátartozik a dologhoz.

A többségnem nem megy néhány könnycsepp nélkül.

2011. szept. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
De mindig nem maradhat melletted. Nem lehetsz te az egyetlen az életében aki megérti. Nem hagyatkozhat arra, hogy anya szavak nélkül is ért, nem kell magam nyíltan kifejezni. Igenis a társasági kapcsolatokhoz szükség van arra, hogy megértse és elfogadja a társait, megértesse magát a társasággal. Tulajdonképpen te magad is leírtad, hogy valahol ő egy problémás gyerek (ezt arra értem, hogy nem tudja magát megfelelően kifejezni, hogy nagyon kötődik hozzád, semmi másra) ezekre a problémákra pedig a közösség a gyógyszer.
2011. szept. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ráadásul fültanuja voltam egy szívszaggató sírásnak,az egyik kislányka sírt az anyukája után,hogy "Anyaaaaaa ,anyaaaaaaaaaaaaaaaa,anyaaaaaaaaaaaa ne hagyj itt! " .


Még az a szerencse,hogy a kisfiam nem sírt.

2011. szept. 8. 08:55
 6/13 A kérdező kommentje:

Talán ez rólam szól amiket írok,talán én nem szeretném még elengedni,örök csecsemői létben tartanám,pszichiátriai esetnek érzem magam.


Vajon miből gondolom,hogy csakis kizárólag én jelenthetem neki a biztonságot,a szeretet...talán abból,hogy sokan nem fogadták el ilyennek,már kisbaba korában is menekültek a rokonok a folytonos sírása miatt,én pedig a legnagyobb szeretettl dajkáltam akkoris,állítólag nekem kötélből vannak az idegeim,meg túlzott a türelmem.

2011. szept. 8. 08:58
 7/13 A kérdező kommentje:

Szóval jót fog neki tenni a közösség,több előnye származik majd belőle,hogy oviba jár,mint hátránya.

Akkor igyekszem így hozzáállni.

2011. szept. 8. 09:00
 8/13 anonim ***** válasza:
Így van. És attól még te sem leszel felesleges, hogy a nappali órákban nem te vigyázol a gyerekeidre. Bár ezt sok év folyamatos gyereknevelés után kicsit nehéz elhinni.
2011. szept. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én nem voltam ennyire aggódós, örültem neki, hogy oviba megy, mert már nagyon várta (tavaly kezdte a lányom), és mégis voltak nehéz pillanataim. Ez normális. Te is tudod, hogy el kell engedni.

Készülj rá, hogy lehet, Neked is sírni fog még elváláskor, de ez egy furcsa helyzet. Ő attól még szereti az ovit, csak az elválást ő is "megsiratja".

Tapasztalat, hogy a búcsúzkodást minél rövidebbre érdemes fogni az ajtóban.


MInden jót Nektek!

2011. szept. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Épp ezt érzem,feleslegesnek érzem magam,idáig két gyerekkel is boldogan elbántam,most pedig az egyik távol van tőlem és úgy érzem feleslegessé váltam a számára,talán még az is rosszul esett,hogy olyan könnyedén ment oviba,bár ez kettős érzés volt bennem ,mert másrészről meg örültem is neki.
2011. szept. 8. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!