Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért hívatja magát más néven...

Miért hívatja magát más néven az 5 éves fiam? Kiborít.

Figyelt kérdés
1 hónapja az 5 éves fiam más néven szólítja/szólíttatja magát, mint ami a neve. Egy másik fiú néven. Ha a nevén hívjuk bepörög és üvölt, hogy ő nem Gábor. Azt hittem csak valami időleges hóbort, de már lassan 1 hónapja csinálja és bárki hozzászól sikít, hogy ő nem Gábor. Volt valakinek ilyen? Mit tehetnék?

2020. máj. 2. 15:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
84%
Nem figyelnék rá, ha visít akkor is Gábor lesz és pont, majd leszokik róla ha nem figyeltek a hisztijére. Itt valami más lehet a gond. Talán csúfolják a nevét?
2020. máj. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
94%
mondd neki akkor mostantól Gabesz leszel :D
2020. máj. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
95%

Ilyet még nem is hallottam. :)

Esetleg próbáltatok vele beszélni erről? Hisz ha valaki, akkor ő meg tudja mondani, hogy miért nem akarja a saját nevén neveztetni magát.

2020. máj. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy csúfolnák, mert ezt a hóbortot akkor kezdte el, mikor már nem volt óvoda. Az egyik ismerősünket egyébként úgy hívják, amilyen nevet most ő kitalált magának. Gondoltuk, hogy most esetleg őt bálványozhatja vagy a fene se tudja, de igazából nem is esik róla gyakran szó, nem is találkozott vele talán csak akkor az egyszeri alkalommal.
2020. máj. 2. 15:54
 5/80 A kérdező kommentje:
Kérdeztem, annyira a válasza (sikítva) " mert nem vagyok Gábor".
2020. máj. 2. 15:55
 6/80 A kérdező kommentje:
Lassan kezdek megijedni, hogy két személyisége van vagy nem is tudom..
2020. máj. 2. 15:55
 7/80 anonim ***** válasza:
73%
Márpedig valaki bántotta, a semmitől nem lenne ilyen. El kéne vinni szakemberhez, aki okosan, kedvesen, együtt érzően kikérdezné erről a dologról.
2020. máj. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
29%

A fiadnak nem volt ikerje? Halott ikertestvérre gondolok.

Nézd meg ezt a könyvet, szerintem segítene, van benne egy nagyon haosnló történet: Angster Mária Ikertörténetek (Ursus Libris)


Egyébként valami ovis sztorira gondolnék, valakire, akivel azonosul a gyerek de a reakciói olyan erősek és mélye, hogy inkább az iker-dologra gondolok.


Ps: Nekem volt elveszett ikerhúgom. Ki kell ásni a problémát, mert nagyon kemény és egy életre kihat.

2020. máj. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
77%
És fájna neked, ha az általa választott néven hívnád? Fogd fel becenévként.
2020. máj. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 A kérdező kommentje:

Ő az egyetlen fiam, nem volt sem ikerterhesség, sem neki ikertestvére, sem más terhességem.


Én már próbáltam azt is, hogy egy ideig a másik néven hívtam, de abban úgy érzem nem tudok partner lenni, hogy azt mondjam őt nem úgy hívják. Hiszen ez a neve! Nem az, hogy fájna, de nem hiszem, hogy az megoldáná a problémát.

2020. máj. 2. 16:00
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!