Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiborit édesanyám viselkedése,...

Kiborit édesanyám viselkedése, ott vagyok hogy engem tönkretesz lassan. Valószinű az alábbi ok miatt csinálja? Ténleg el akar marni magától?

Figyelt kérdés

Az egész ott kezdődött hogy úgy volt hogy kimegyek külföldre továbbtanulni akkori barátom után, de végül szakitottunk és engem maga nem vonzott igy kimenni egyedül, főképp hogy más városba is mentem volna. Ezt már szüleim akkor látták rajtam, de erősen eröltették (ezt más családtag is megjegyezte). Szóval a végén döntöttem hogy én itthon maradok, barátaimmal, családommal. Döntésem nem tudtál elfogadni, egy hónapon keresztül ment szinte a le***aszás, ami gondolhatjátok nekem hogy esett. Megvolt az ERŐS okom hogy miért nem megyek, ők ezt nem fogadták el.

Anyukám azóta is a lehető legmostobábban bánik velem, most hogy lett barátom már azonnal probléma ha este 10-re érek haza (hozzáteszem dolgozok, hétvégi műszakban, tehát ennyi igazán kijár nekem is hogy barátommal együtt töltsek pár órát meló után). Egyetemezek itthon, kitartás megvan bennem. Fizetésem felét már tervezgeti elvenni (mert ugye ő 3ba akarja eloszatni a rezsit és a kajarészemet is adjam le, fillér pontosan). Teljesen úgy érzem már magam mintha nem is otthon lennék,hanem megtűrne egy család albérletben. Nem mellesleg gyűjteni szeretnék, ezt ő is tudja, de erre csak elveszi még azt a keveset is amit tennék félre... Kiegyeztünk abban is ha elkezdek dolgozni, hogy akkor több magánéletem lehet, ergó megszabhatom mikor jövök haza, de ezt nem tartja be....


Sokszor azon agyalok hogy annak örülne a legjobban hogyha elhúznék a fr***ba, itthon hagynék egy cetlit, hogy örüljön mert nem vagyok a nyakán. Kiboritó mikor az álmait valakinek rombolják, mikor az önbizalmát becsmérlik, mikor minden ami felvidit azonnal tönkreteszi.... Nálam is szakad a cérna, de nem tudom megtenni hogy elköltözzek jelenleg. Arra gyűjtök hogy egy házat újitsak fel, hogy oda tudjak majd költözni minél hamarabb, de ha elveszi folyton a fél fizetésem az se fog szinte a b***** életbe kigyűlni.


Ennyire el akarja hogy menjek? Szülőként nem támogat, nagyon fáj...



2014. okt. 5. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:

És apukád? Vagy csak ketten vagytok?

Az a ház milyen állapotban van? Azért lehetne ott lakni? Fenn tudnád tartani? Ha igen, akkor költözz oda, majd szép lassan felújítod. Így nem érdemes otthon lakni, még albérletben is jobb lenne.

2014. okt. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Apukám sem örült a döntésemnek hogy maradtam, de ő már megbékélt vele. Ha ő lenne anyám is, semmi probléma nem lenne.

Albérletnek utánaszámoltam, és jelenlegi fizetésemből nem jönnék ki, igy kizárt.

A ház elég ramaty állapotban áll, szükséges a vakolás meg van olyan fal amit teljesen újra kell épiteni... Beköltözni úgy még nem lehet. Alapszinten fel kéne újitani ahhoz.

2014. okt. 5. 22:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor sajnos nem sok lehetőséged van.

Nem tudom, most mit dolgozhatsz, de gondolom, nem teljes munkaidő az egyetem mellett. Akkor esetleg annyit tehetsz, hogy keresel másik munkát, egyetemet meg végzed levelezőn.

Én sem engedhettem meg magamnak, hogy nappalin tanuljak, mert pénzt kellett keresnem, és utólag nem is bánom, mert legalább fiatalon önálló lettem és nem függtem senkitől sem.

2014. okt. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nézd, anyád feltehetőleg a te külföldi tanulmányaidban látta az egyetlen esélyt a család anyagi "felemelkedését" vagy szinten maradását illetően (nyilván már arra is gondolt, hogy utána külföldön helyezkedsz el) és ez most szertefoszlott. Ezt még nem bírta feldolgozni. Gondolj arra, hogy ez meg az Ő álma volt.
2014. okt. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzeted, mert átéltem. Hosszan tudnék mesélni mi és hogy, ráadásul mi 3-an vagyunk testvérek. Már az is tisztán látszik, hogy máshogy nevelnek egy lányt és máshogyan egy fiút (elejétől a végéig). Annyit tudok mondani, hogy Neked és Anyukádnak ill. Szüleidnek is egyaránt igazuk van.


Te mindig a szüleid gyermeke maradsz, amíg világ a világ. Már tudom, hogy a gondos szülő megtanítja, rávezeti gyermekeit, hogy legyen erejük, hitük stb a problémákkal, felmerülő aktuális helyzetekkel megküzdeni és megoldani azokat. A lényeg, hogy a szülő ne megóvja az élettől az eddig mondhatni a családi házban, a család szárnyai alatt pl.: a 30 éves gyermekeit.


Optimális lehetőségeket nézve óriási különbség van a dolgozom és pénzt keresek és hazamegyek és a "többi jár" és a dolgozom és pénzt keresek és akkor lesz tiszta ruhám ha kimostam és kiteregettem és kivasaltam és mosogatni kell meg takarítani is munka mellett meg az albérlet is alapból visz 60-80 ezret plusz egyéb költségekkel a 120-al talán kinulláztam magam a kötelezőkkel arra a hónapra. És ezen összeg felett ha marad lehet bulizni, szórakozni, viháncolni, alkoholizálni, ruházkodni, eljárni ide-oda, menőzni, stb ... A legtöbb nagy gyerek, vagy fiatal felnőtt (nem is tudom hogy mondjam) ezt a rész emészti nehezen, hogy minden hónapban automatikusan elugrik a fizetése nagy része a kötelezőkre miközben a családi fészekben töltött, de már munkás idő alatt megszokták, h ez a pénz az "enyém" és mehet "bármire". A szüleid imádnak téged csak azt szeretnék elérni,hogy éld a saját életed, áll a saját lábadra. És biztos vagyok benne,hogy azért piszkálnak, hogy vedd észre már, hogy otthonról menned kell!!


vidékiesen röviden: "üdvözlünk a felnőttek világában" és "most már te is a saját s3ggeden sza.rsz" :D


És sokan ezt 24-28-35 évesen is alig képesek felfogni, megemészteni és mérhetetlen haragot kezdenek táplálni a saját szüleik ellen, aki ugyanezen 16-17-19 évesen mentek át.


Összefoglalva a szüleid érted teszik azt, hogy gyakorlatilag kiutálnak otthonról, hogy kezd el élni a saját életed.


u.i.: Hogy levelezőn jársz egyetemre (mint én is anno) dicséretes és az is hogy stabil párkapcsolatod van, de egyiket sem kell ebbe pluszként belekeverni, mert nem játszik. :) 30F

2014. okt. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Érthető, hogy így fiatalon szeretnél spórolni, és nagy nehezen jön össze a pénz, d a szüleidnek is. Attól, hogy dolgozol magadra-szóval smink, kozmetikumok, ruha stb attól még a számlák jönnek, éhesek-szomjasak mindennap vagytok, ezeket meg kell venni.

Felnőtt korú vagy, saját keresettel, valamennyit illik hazaadni, mondjuk a fizetésed 30%-át. vagy megegyeztek, hogy te csinálod néha a kaját és hozzá te s vásárolsz be.

Tudom, hogy fáj, és úgy érzed, most mindenki egyedül hagy, ellened van, de ez az élet. Az élet drága, nem ingyen van, és örülj, hogy még otthon vagy, és nem albérletbe, ahol ki se jönnél a fizetésedből, még lehet, hogy ételre sem telne.


Egyetem mellett diákmunkát tudsz vállalni, de csak óvatosan, ne készülj ki. Otthon próbálj elvégezni minden kisebb házimunkát, ne provokáld a szüleid, de ne is hagyd, hogy felnőttként megszabják az életed!

2014. okt. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

" u.i.: Hogy levelezőn jársz egyetemre (mint én is anno) dicséretes és az is hogy stabil párkapcsolatod van, de egyiket sem kell ebbe pluszként belekeverni, mert nem játszik. :) 30F "

Mi az, hogy nem játszik? Nagyon is fontos részét képezi az életének és időt, energiát, pénzt fektet bele ( gondolom nem is kicsit ) Nem tudja megcsinálni, hogy nem keveri bele, mivel ezek a dolgok együtt járnak az élettel... Pont inkább össze kellene hangolni az egyiket a másikkal, hogy ne legyen probléma.

Kérdező: együtt érzek veled. Én is mindennél jobban szeretnék már elmenni otthonról, mert édesanyám nekem is megkeseríti az életem... Érzelmileg kisemmiz, és ez egyszerűen borzasztó és komoly depresszióhoz vezetett nálam. Mond el nekik, ha lehet velük beszélni, hogy neked ez rosszul esik és nem ezt érdemled... Szükséged van arra, hogy támogassanak, pont most amikor szükséged lenne rá, ne akkor forduljanak el és kezdjenek gyerekes módon viselkedni.

" De ezt csak azért csinálják, hogy elkezdje a saját életét "

Ha ennyire azt akarják, hogy elmenjen akkor segítsenek... Eddig is eltartották, akkor most azt a pénzt adják neki a felújításra, hogy elkezdhesse azt a saját életet... Viszont akkor fognak majd igazán sírni, ha elmegy otthonról a kérdező és ezeket a dolgokat nem felejti el és nem fog többet hozzájuk szólni. :)

2014. okt. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!