Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 15 hónapos gyereken látszana...

15 hónapos gyereken látszana már ha esetleg autista lenne?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen belső félelmem, már nagyon régóta és nem tudom hogy miért. Valamit annak idején még olvastam a terhességem alatt és azóta félek ettől. Persze nem úgy kell érteni hogy rettegésben élek vagy minden percben parázok, de ha eszembe jut, nem vagyok nyugodt.


15 hónapos múlt a kisfiam. Időre született megfelelő méretekkel. Nagyon nyűgös, hasfájós baba volt, de mindig is jól fejlődött, mindig mindent csinált eddig a státuszokon.

Most így áll:

-mutogat (mindenre, ami érdekli, amire fel akarja hívni a figyelmét vagy amit szeretne megkapni)

-sokat “kommunikál”, bár még nem beszél. Odahozza a játékot amit szét szeretne szedni, hogy segitsek, hozza a könyvet, ölembe ül és mutogat benne vagy várja hogy meséljek, stb stb..

-rendeltetés szerűen játszik sok dologgal (formabedobó, építős kocka, kisautót tologat, nagy lego kockaból épít, plüss állatokat ha mondom itassa megitatja..stb)

-sokat gagyog, próbálja utánozni az állathangokat, de sokszor inkább a hangzást sikerül neki, nem a hangutánzó szavakat. (Vau-vau->kutya, hu-hu-> bagoly, nyávogás szerű hang->cica, mély hümmögés->boci és ilyenek, auuu->farkas, közben felfelé néz ahogy mi)

-baba képére mondja hogy ba néha baba, apára néha hogy aba, de ezeket én tanitgatom neki, és lehet hogy csak bele akarom hallani

-szinte 100%-ig mindent megért, sokféfée különböző utasítást tud teljesíteni

(Pl.: dobd ki a kukába, simogasd meg apát, vidd oda a macit nagyinak)

-rengeteget integet, már a szituációkat is felismerve, ha kezdünk elköszönni ő már integet, megtapsolja magát ha valami sikerül, ha nevetést hall akkor ő is nevet

-tud “nemet” inteni a fejével de nem mindig használja megfelelően

-nagyon jól megy az önálló kanállal evés, pohárból is tud inni

-mostanában válogatós, de bármit szivesen megkóstol, rendesen rág, régóta

-éjjel mindig is jól aludt, szinte sose kel, 9-10.5 óra az átlag amit alszik, sokszor magától alszik el. Nappal velem alszik 1x 2-3 órát

-idegenektől nem fél túlságosan de nem is barátságos túlzottan. Kiváncsi. Elég anyás, de abszolút egészséges mértékben

-az állatokat nagyon szereti, de minden érdekli ami hangot ad ki (autó, motor, tv, bármi)

-zenére táncol, szinte mindig

-ha mondom fogd meg a kezem, megfogja és úgy sétal (egy darabig)

-ha elesik és megkérdem hol ütötted meg akkor megmutatja

-tud puszit adni, simogatni, bújni

-szokott bújócskázni

-a nevére hallgat, de csak ha akar, ha olyat csinál amiért rászólok akkor abszolút tudja ignorálni a nevét...😏

-egyébként mindenben utánoz bennünket, tárggyal vagy anélkül

-társas kapcsolat egyenlőre gyerekekkel nincs, pláne most nem. De ha lát egyet akkor mutat rá, és ua integetnek vagy én momdom hogy integessen akkor visszainteget pl



-viszont nagyon dacos, és akaratos. Ha valamit nem akar megcsinálja akkor meg se hallja, és ha közelítek, akkor elszalad (ilyen nagyon sokszor van)

-sokat nyávog és hisztizik

-a tiltásra nem mindig hallgat, sőt...

-néha gyűjtöget dolgokat (kavicsok pl) és egymás mellé rakosgatja őket, nem sorban de egy kupacba vagy ilyesmi

-kifejezetten érdeklik a gépek, autók, pl a fűnyíró is, totál be tud zsongani tőlük. Ilyenkor izgatott lesz, odaakar menni, megfogdosni, stb.

-nehezen viseli a kötöttségeket, babakocsiban vagy autóban mindig rágcsálnia kell hogy ne unja el magát

-imádja a vizet, imádja a vizet, de a fürdőkádban a legkedvencebb szokása a csurgó viz alát tartani dolgokat. De ezt kb 1-2 hónapja és mindig csinálj, nem tudom furcsa-e. Ha elzárom akkor pedig mutatja hogy nyissam ki újra.

-sokat mozog, elég aktív


Ezek jutottak így hirtelen eszembe.

Bocsánat a hosszú leírásért. A kérdés inkább az hogy ennyi idős korban egyáltalán lehetne-e már észlelni valamit vagy majd vsak 2-3 éves kor között esetleg később?

Aki találkozott autizmussal vagy esetleg van autista gyermeke az ezek alapján tud valamit mondani? Vagy ne várjak még semmit csak később derül ki ha van ilyen gondunk?


Amugy nem tudom miértvan ez a félelmem, szóval aki ezért akar leszólni az ne kommenteljen mert akkor is itt lesz a dolog bennem🤷🏻‍♀️



2020. máj. 10. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Kezeltesd magad.

Az ilyennek nem való gyerek.

2020. máj. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
A leírtak alapján ez egy teljesen normális gyerek, kizártnak tartom, hogy autista lenne. Pontosan azokat nem csinálná, amiket írtál, hogy csinál. Egyébként 2 éves kor felett lehetne gyanakodni, de te felejtsd el.
2020. máj. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Orvoshoz kellene menni. Neked.
2020. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonym34 ***** válasza:
89%
És még azt hiszen en nem vagyok normalis 😅😅 jolvan legalabb latom van nalabb roszabb 😂😂😂
2020. máj. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden teljesen normális amit leírtál 🙂
2020. máj. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Semmi baja. De ha nem engeded ezt el valahogy, akkor lesz.
2020. máj. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem látom, hogy mi az ami miatt aggódsz. Teljesen normális MINDEN amit leírtál
2020. máj. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Te most dicsekedni jöttél? Van egy tankönyvi 15 hónaposod. Örülj neki! Nem lehetne ennyi idős korában diagnosztizálni, de szerintem esetedben már ki is zárhatjuk a fentiek alapján. Inkább magadnak kéne orvost keresni,mert ez az indokolatlan parázás egyáltalán nem normális.
2020. máj. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazan ertem a felelmed. Mutogat, egyuttmukodik, jatszik, hallgat a nevere, stb. Csak hogy megnyogodj: igen, ebben a korban altalaban nem csinamja egy autista. Es lehet, meg fogsz lepodni, de vannak autizmus nelkul is akaratos, aktiv, nyavogos gyerekek. Mint ahogy felnottek is.

Az en fiam autista es se ebben a korban, de meg sokkal kesobb se csinalta ezeket. Talan eleteben nem jatszott semmivel ugy, ahogy kene. Viszont sokat forgatot mindent, auto kereket, a ventilator evekig lenyugozte, az akaratos nem tul jo szo ra, mert egy hisztit mar ilyen korban is meg lehet kulonboztetni egy duhrohamtol. Szoval nyugodj le, nem,autista a gyereked, ez szinte biztos.

2020. máj. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!