Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy súlyosan autista gyereken...

Egy súlyosan autista gyereken 2 évesen már látszik, hogy az?

Figyelt kérdés

Sajnos nálunk a gyanú fenn áll. Kisfiam most lesz 2 éves, nagyon nagy csibész, jókedéjű gyermek. Tart szemkontaktust, játszik a játékaival, most kezd szobatiszta lenni. Tünetei: ha nincs kedve nem mindig létesít kontaktot a másik emberrel, vagy csak rövid ideig. (máskor viszont sokáig és gyönyörűen figyel az emberre) Mutogatva kommunikál, de kérésre csak akkor mutat rá valamire, ha kedve van. Van egy-két tevékenység, amibe szeret belemélyedni (ajtózás), de kimozdítható, vagy csak rövid ideig hisztis. Időnként picit durván közeledik a többi gyerekhez (markolja a ruhájukat), de sokszor meg bújik is. Figyelmét nehéz lekötni, csapongásra hajlamos, gyakran vált játékot. Szereti az új dolgokat.

Emellett érzelem gazdag és ragaszkodó, imád minket.

Az lenne a kérdésem, ha súlyosan érintett, akkor is ilyen lenne?


2013. okt. 10. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem értek hozzá, és ne haragudj hogy így is írok, de ez amit leírtál simán jellemző egy egészséges gyerekre is.
2013. okt. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia, mintha a kislányomról írtál volna, csak ő rá az ajtó nyitogatás nem jellemző. A kislányom 3 éves korban kapta meg a diagnózist Budapesten a Vadaskertbe, előtte sok helyen jártunk sok orvosnál, de nem tudták diagnosztizálni, ami a jó hír, hogy nem súlyosabb autizmus, én is korán észrevettem a bajt, de igazán akkor tudatosult végleg bennem mikor az első napokban mentünk az óvodai beszoktatásra annyira más volt, mint a többi, és sírva jöttem haza. Van egy kishúga is ő nagyon okos értelmes, és látva, hogy ő, hogy fejlődött és hogyan az autista kislányom hát ég és föld. Nálunk is van szemkontaktus és mindenbe az ajtó játékon kívül megegyezik a kisfiaddal.
2013. okt. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ilyen volt 2 évesen, elárulom, hogy semmi baja.
2013. okt. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

mi is 2 évesen kaptuk meg a gyanút. hasonló tünetekkel mint nálatok van, ajtó csapkodás nem volt, viszont helyette örömében félre tartotta a fejét, a többi stimmel :)

jövő hónapban megyünk a kontrollra és szinte biztos, hogy lekerül a gyanúról. 1 év fejlesztés, 1 év közösség, sok itthoni torna, gyakorlás, fejlesztés, tanulás...

elhagyta a furcsaságokat, beindult a beszéd, újabb dolgok nem jöttek szerencsére.

persze ettől még nálatok lehet még ebből autizmus, de szerintem nem kell aggódnod.

a súlyos autizmussal az a baj, hogy értelmi fogyatékosság társul hozzá, igazából attól lesz súlyos, az viszont elég korán kiderül, tehát ahhoz szokott hozzájönni később az autizmus, tehát ebből a szempontból biztosan megnyugodhatsz. nem írtál semmit a mozgásról, így gondolom azzal minden rendben, azok szoktak az első tünetek lenni az értelmi sérülteknél :(

ne aggódj, fejleszd és szeresd :)

2013. okt. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azt megkérdezhetem, hogy akinek auti lett a gyermeke, az miben volt más az oviban?

Én megmondom őszintén nem gondoltam autira, mert tud kapcsolódni másokkal, ha akar. Inkább a gondot a túlzott aktivitásában és nehezen leköthetőségében láttam. Egy könyvet nem tudunk együtt végignézni, mert csapong. Van egy-két mechanikus tevékenység, amit akkor csinál, ha éppen pihenteti magát, de után vált közös játékra is.

2013. okt. 11. 19:41
 6/11 anonim ***** válasza:
Ugyanezekkel a tünetekkel javasolták nekünk a bölcsiben (ami egyébként magánbölcsi) két évesen, hogy vigyük el szakemberhez. Több órás vizsgálat után kizárt minden idegrendszeri eltérést, így az autizmust is. Most két és fél éves, és az összes tünetet elhagyta (!). Figyelme leköthető, mondatokat mond, finoman közeledik már a társaihoz, az ajtózást is abbahagyta. Szépen, elmélyülten tud már játszani, kiegyensúlyozott gyerek. (hozzáteszem kivettem abból a közösségből, és egy másik közösségbe tettem, mert úgy láttam, hogy ott a gyerekneveléshez nem értő gondozónője volt)
2013. okt. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok- szóval ezek a dolgok két évesen simán jellemzhetnek nem autista gyermeket is. A baj az, ha háromévesen ill. utána megmaradnak ezek a dolgok. De akkor is van mindenre megoldás.(fejlesztés, stb)
2013. okt. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Szia! Mi lett a kisfiaddal?
2021. máj. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Asperger szindróma lett:) Most már iskolás, jó tanuló, beilleszkedett a maga kis furcsaságaival együtt. Nagyon sok munkánk volt benne és szerencsénk is az intézmény választással.
2021. máj. 22. 15:18
 10/11 anonim válasza:
Köszi hogy írtál. Az én kisfiam júliusban lesz 2 éves és hasonlóan viselkedik mint amit leírtál. Kivétel a az ajtó nyitogatás! De az ő figyelme is ilyen.... Azt gondolom mindent ért és sok mindent tud de csak ha ő akarja.... Ti kezdetek gyanakodni vagy szóltak nektek hogy gond van a kicsivel? Beszélni egyáltalán nem beszélt?
2021. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!