Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek rossz anya lennèk,...

Szerintetek rossz anya lennèk,ha az autista gyermekem elhelyeznèm egy állandó neki való helyre?

Figyelt kérdés
Kèt gyermekem van.A nagyobbik 16 lesz júliusban,aki közèpsúlyos èrtelmi fogyatèkos,ès autista,aki erős fizikumú,egyre nehezebben irányítható..Nyári szünetekben nagyszülők vannak vele,hogy tudjak dolgozni.Kezdenek ők is fáradni.Orvoshoz egyre nehezebb elvinni,mert már olyan erős,hogy nem lehet már könnyen odaterelni,kocsiba betuszkolni,ès lefogni .Magasabb is nálam egy fejjel.Nehèz döntèsek előtt állok.

2020. jún. 13. 14:37
1 2 3 4 5
 1/49 A kérdező kommentje:
Sajnos már kapok olyan vèlemènyt,hogy terhelem az őseim a beteg gyerekkel,ami valahol jogos.
2020. jún. 13. 14:41
 2/49 anonim ***** válasza:
97%
Nem lennel rossz anya. Foleg ha mar nem birsz vele, lehet jobb lenne erto kezekre bizni. Kerdes el tudod e engedni. A gyerek apja mit szol hozza?
2020. jún. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy nehezen tudnám elengedni,meg a kislány is anyás.
2020. jún. 13. 15:07
 4/49 anonim ***** válasza:
99%
Találj neki egy normális helyet és látogasd gyakran. Mást nem igazán tudsz tenni.
2020. jún. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:
Szègyellem magam,mert ilyenkor úgy èrzem nem vagyok elèg határozott,ès rátermett.Elmèletileg nekem kène bírni vele.Az orvosom,pszihiáterem az mondta le a kalappal előttem,mert a pszihiátriai betegsègem ellenère szèpen elbírtam,ès szèpen bánok vele.Gonxoltam,ha vège lesz ennek a vírus szezonnak szètnèzek egy intèzmènyben.
2020. jún. 13. 15:20
 6/49 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem nem. Van egy pont amíg bírja az ember.

Nekünk más jellegű a "gondunk" és fejleszthető, de ha nem tudnánk az önállóságot elérni nála, nekünk is el kellene valamikor ezen gondolkodni (hogyan legyen ha nem leszünk vagy nem bírjuk erővel).

2020. jún. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
99%
Add be. Egy nap majd te sem fogod tudni egyedül ellátni, és akkor a másik gyerekre marad minden. Most lépésről lépésre beszoktatjátok, gyakran mentek, alkalmanként hazaviszitek (ha megoldható).
2020. jún. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
99%
Gondolj arra, ha egészsèges lenne, most olyan korú, hogy egyre önállòsodna, lehet, hogy kollégiumban lakna, vagy terveznè màs vàrosban az egyetemre menést. Ha most elköltözik, akkor nem hagyod cserben, hanem az ùtjàra engeded, mint ahogy pàr èv múlva a kisebbik gyerekedet is. De a betegsège miatt a nagyobb gyereked ùtja nem az önnàlósodàs, hanem hogy màs segìtsen neki ès gondoskodjon ròla. Te ès a csalàdod megtettetek atőletek telhetőt, sokszor mèg a lehetetlent is. A legrosszabb az lenne, ha a testvère nyakàra maradna, a legjobb az, ha olyan intèzmenybe kerül, ahol megfelelően gondoskodnak egy sèrült felnőttről, ès amennyire lehet-ha lehet- fejlesztik. Fontos, hogy jò helyre kerüljön, ha nem vàlik be egy intèzmèny, vàltani is lehet, sok lehet a visszaèlès, nem minden otthon megfelelő hely. Ès az is fontos, hogy aktìvan-amennyire tőle, meg tőletek telik- rèszese maradjon a csalàdnak, làtogassàtok ès ha megoldhatò ès nem traumatikus, akkor legyen kint is veletek.
2020. jún. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem.


Ha az én gyermekem lenne középsúlyosan érintett, már olyan 9 éves kora körül kezdtem volna nagyon nagyon lassan beszoktatni(tehát kezdetben fél nap, majd egyre több, majd ottalvás havi egyszer, majd egyre többször), hogy 13 éves korára, mikor már erősebb nálam, akkor ne legyen gond vagy trauma.


Szerintem sokkal hamarabb kellett volna kezdeni, majd minden nap felhívni, heti párszor látogatni, majd hétvégére egy egy napra elhozni. Ettől nem vagy rossz anya, csak őt másfajta rá váró életre kell felkészíteni, azaz otthonbanlakáshoz szoktatni. Megtanul majd fonni vagy valami hasznosat csinálni, élvezni fogja az életét, ha lépésekben hozzá szokik. Ennél többet egy gyereknek sem kívánhatunk/adhatunk, minthogy felkészítjük és hozzászoktatjuk a rá váró életre/világra.


Ha lányom van, nagyon nagyon felkészítem mindenfajta kellemetlen férfihatásra, ami érheti a legjobb helyen is.

2020. jún. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van egy súlyos autista a családban. Mégcsak 5 éves de számára is ez lesz az egyetlen megoldás már látszik. A szülők is tudják, de úgy vannak vele ahogy te, nem akarják addig amíg bírnak vele. Szerintem sajnos ilyen esetekben sok választás nincs.
2020. jún. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!