Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyermekemnek állandó dühkitöré...

Gyermekemnek állandó dühkitörései vannak és egyszerűen nem tudok már ellene mit tenni. Valaki küzd hasonló problémával? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Nagyon sok mindennel próbálkozok pszichológusokhoz hordom, gyógyszereket adok neki, természetgyógyász is segítés mi is foglalkozunk vele itthon de egyszerűen már elviselhetetlen, hogy mindent tör zúz és már teljesen tanácstalanok vagyunk mit tehetnénk még...14 éves és szeretnénk segítséget kérni valakitől aki hasonló problémával küzd.
2012. aug. 23. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mikor kezdődött ez nála? Mindig is hajlamos volt erre? Bocs, hogy ilyet kérdezek, de vér szerinti gyereketek ő?
2012. aug. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen vér szerinti gyermekem mindig hajlamos volt ilyenre de egyre rosszabb kb 7 éve hordom pszichiátriára Pesten is volt a vadaskert kórházban, most jelenleg ritalint szed ami már nem használ.
2012. aug. 23. 13:11
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Mikor kapta a Ritalint? Mert hozzá lehet szokni, egy idő után már semmit nem ér. Ilyenkor új gyógyszer kell beállítani (Vadaskert újra, bennfekvéssel, gyógyszerbeállítással).

Próbálkozhattok még más módszerekkel, pl. nem tudom, hallottál-e a neurofeedback módszerről. Guglizz rá, érdemes szerintem kipróbálnotok, mert van, akinél használ.


Ha meg semmi sem segít, akkor csak az idő... sajnos ez a legrosszabb kor, amit át kell valahogy vészelni. A kamaszkor lezárultával sokat javulhat.

2012. aug. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Megütötte a szemem, hogy azt írod: MÁR nem használ a Ritalin. Akkor ez elég tipikus. Ezek a szerek max. 2-3 évig hatnak, utána váltani kell, mert egy másik fajta simán lehet hatásos.

A Vadaskertben akkor adnak gyógyszert, ha igazolt a neurobiológiai háttér, nem gyógyszereznek agyba-főbe. Ha a gyermeked kapott, akkor esélyes, hogy neki tényleg hat is, de a hozzászokás akkor is kialakul adott gyógyszerrel szemben. Keressétek meg a kezelőorvost, és mondjátok el, hogy már nem hat a gyógyszer, nem tudna-e másik fajtát beállítani. Az hatásos lehet. (Volt ilyen tanítványom, neki hatott a gyógyszerváltás.)

2012. aug. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy megpróbáltál segíteni,ez nem átlagos kamasz viselkedést,inkább a gyógyszerrel van baj.
2012. aug. 23. 14:42
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Természetesen tudom, hogy nem átlagos kamasz viselkedés, de azt írtam, hogy a kamaszkor még ront is rajta.

(Tanítottam hiperaktív gyerekeket, pont ilyen korúakat, többségük "vadaskertes" gyerkőc volt. A saját gyermekem is "vadaskertes" bár ő más miatt.)

2012. aug. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 candykiller ***** válasza:
előző, a te gyermeked miért?
2012. aug. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Autizmus.
2012. aug. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy volt kolléganőm mesélte, hogy kislányának szintén ilyen jellegű próblémái voltak. Nála már óvodás korban kiderült, hogy mindkét agyféltekéje működik, e miatt "túldolgozik" az agy. Ettől voltak a dühkitörései.
2012. szept. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!