Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem tudom mit tegyek az...

Nem tudom mit tegyek az állandó hisztivel és akaratossággal?

Figyelt kérdés

2,5 éves a gyerkőcöm és fiú létére mint egy kislány...de mindenen... egyszerűen már az sem jó ha beküldöm a bünti helyre mert kiharcolta hogy az is legyen, az sem jó ha megkapja amiért hisztizik, az sem okés neki hogy nem foglalkozom vele amikor hiszti van és toporzékolás és visítás :((( nagyon szeretem ő a mindenem de most már kezdek kimerülni mit lehet tenni egy egekig akaratos kisfiúval :(

tippek?

kinek van-volt ilyen problémája?


most ott tartok hogy felhangositom maxra a rádiót (a mélynyomó jónak látszik van hangja rendesen) és akkor egy időre abba hagyja mert rám kiabál hogy vegyem le a hangját, én leveszem és közlöm vele addig üvölt a rádió amig ő nem hagyja abba...és ilyenkor 10-ből 8x abba is hagyja...ez rossz ötlet? :(



2015. ápr. 4. 13:20
 1/10 A kérdező kommentje:
mondjuk ez otthon még esetleg megoldás de pl. a minap egy boltban csapta ki a hisztit teli a bolt mindenki azt figyeli én hogy borulok ki...mit rontottam el és hol??? rossz anyának érzem magam :(
2015. ápr. 4. 13:22
 2/10 anonim ***** válasza:
Nehez lenne ezek alapjan feltarni, h hol a hiba, de az, h vmi nem stimmel, az biztos, en azt javasolnam, h keressetek meg egy szakembert (gyermekpszihologus), ill. egyet sajat resure is, mert ha igy folytatodik, mindketten tonkrementek idegileg.
2015. ápr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
apa nincs itthon nem tud segiteni de én tényleg kikészülök ha ez igy megy tovább...
2015. ápr. 4. 13:40
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Azt próbáltad hogy te is a földhöz vágod magad és elkezdesz hisztizni amikor ő? Vagy ugyanúgy rinyálni?

Az enyém akkor hagyta abba az artikulálatlan értelmetlen üvöltést amikor én is pont ugyanúgy rákontráztam. Meglepődött, abbahagyta, megértette h mennyire idegesítő a másiknak. Talán 1-2x még bepróbálkozott de akkor már rutinosan "lemásoltam" és abba is maradt.

2015. ápr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
próbáltuk azt is :(( nem egyszer. amugy jo az ötlet köszi,csak le se ... sajnos :( akaratos nagyon. valamikor meg egy angyal...nem értem :(
2015. ápr. 4. 17:41
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
"kinek van-volt ilyen problémája?" Kb mindenkinek, akinek ebben a korban van a fia/lánya. A dackorszak a gyerekkor normális velejárója, még ha a szülők úgy is érzik néha, hogy egyedül őket sújtja a sors egy kezelhetetlen gyerekkel. Egy 2,5 éves - ha egészséges - ilyenkor kezd önállósodni, kezd rájönni, hogy van saját akarata, ki akar próbálni mindent, amit a körülötte élő felnőtteknek szabad. Ugyanis ebből tanul. Például azt, hogy ha kitartóan üvölt, akkor az anyja idővel megadja magát, és szabad lesz azt is megtenni, amit előző nap még tilos volt. Vagy azt, hogy van amit mindig szabad, és van amit mindig tilos. Ha a feje tetejére áll üvöltés közben, akkor is. Ezeknek a "szeánszoknak" elsősorban Te magad tudod elejét venni, vagy legalább csökkenteni a gyakoriságát, és a hosszát. Egyrészt egy viszonylag stabil napirenddel, amiben bőven van idő olyan játékokra, amelyek egy 2,5 évest érdekelnek, és lekötnek. Van lehetősége "segíteni" teregetni, porszívót bekapcsolni, virágot öntözni, kutyát etetni...szóval mindarra, amit tőled lát, és neki izgalmas feladat. Aminek nincs értelme : hatravakra a bünti sarokba zavarni, vele együtt üvölteni, vagy a földhöz verni magadat, és a rádiót bömböltetni. Ezzel ugyanis legfeljebb új "hisztitechnikát" tanul, és max 2 percre hagyja abba a sajátját, amíg a csodálkozása tart. Pszichológushoz végképp nem érdemes vele menni, mert nincs miért. A körülményeket próbáld úgy alakítani, hogy kevesebb legyen a tiltás/büntetés, és a szabadon próbálkozás/dicséret a több.
2015. ápr. 5. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Következetességel és kommunikációval próbálkoznék. Egyféle büntetést alkalmaznék az ilyen helyzetekre következtesen mindig plusz elmondanám, mit miért teszek. Én büntisarok és figyelmen kivül hagyás párti vagyok, ha nem marad ott ha kell százszor is visszavinném.
2015. ápr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hűha megosztó a kérdésem látom...akkor most mit tegyek legyen vagy ne legyen bünti hely? nem saro van nálunk hanem beküldöm a szobába és leültetem az ágyra, elmondom neki hogy addig nem jöhet ki amíg meg nem nyugszik és bocsánatot nem kér. Lehet ez túl nagy kérés tőle szerintetek, de ez be szokott 10ből mondjuk 6x válni és úgy néz ki ami lehetetlennek tűnik hogy átérzéssel kér bocsánatot és le is nyugszik elmondom neki hogy anyát most megbántottad ezzel hogy folyton kiabálsz én nem kiabálok te se tedd, nem akarhatod hogy anya is sirjon...stb...ez rossz igy?
2015. ápr. 8. 08:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Sztem olyat ne tudatosítsál benne, hogy ő a felelős a te érzéseidért.

Azt én is szoktam, hogy "én sem ütlek meg..."

A fiam most lesz 3, elképesztő dolgokon tud kiborulni, pl már elhívták a liftet, amikor eszébe jut, hogy ő akarta volna becsukni az ajtót. Vagy ne fújjon a szél.


Nálunk nem jött be a vízzel arcmosás, hasonlóan viselkedés, kiabálás-ezektől sokkal idegesebb lesz. És ő képes nagyon hosszan üvölteni (sikítva-visítva), szóval lenyugodni sem tud igazán egyedül. Amikor empatikusabb vagyok és igyekszem átérezni a problémáját (így állok hozzá) olyankor valahogy mindig jobban sikerül kezelni.

Persze tettem én már bele az üres kádba, hogy ne rugdossa a dolgokat...

2015. ápr. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Plukkido nevelos tarsasjatek vagy Vida Àgi bekes dackorszak;)
2021. ápr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!