Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek egy nomofobiában...

Mit tegyek egy nomofobiában szenvedő 14 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés

A nomofobiát nem írom le,rá lehet keresni neten. Minden tünete stimmel.

Mindenképpen pszichologus lesz de addig is hogyan kezeljem?

Fő probléma az éjszakai telefonigény. Nem érti meg hogy ha a többi gyerek fönt lehet 4-5 -ig akkor neki miért kell leadni este kilenckor a telefont. Egész nap nyomja(kisebb-nagyobb megszkitásokkal).

Volt hogy éjszaka ellopta a párnám alól.

Most két lehetőséget látok. Minden marad a régiben vállalva a hiszit hogy őt kinézik,lenézik ez miatt hogy nem él közösségi életet éjszaka, vagy hagyni az egészet és tanulja meg a saját kárán hogy nappal fáradt ha éjszaka nem alszik és vállalnunk a fáradság miatt kialakult hisztit.

Tudom hogy az első verzió jobb neki csak szeretném tudni hogy addig is hogyan kezeljem ?

Nappal is sokat fáj a feje. Vagy a szemétől a telefon miatt vagy magától a begubózott monoton telefonnyomkodástól.


2020. júl. 7. 08:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
En is szoktam este agybol netezni telon, de en bealszom ahogy olvasom kb felora utan. O tud valamit csinalni hogy bealmosodjon? Pl tv mehet, vagy olvashat konyvet? Nem mindenki tud elaludni ugy hogy a sotet szobaban a plafont kell bamulnia. Tudom vannak ilyen emberek, akiknek siman megy az alvas igy, en gyerekkorom ota keptelen vagyok ilyen forman elaludni, zsong a fejem a gondolatoktol. En odaadnam neki h megtanulja meddig erdemes netezni a telojan, ki fogja alakitani a sajat kis ritualejat. Az, hogy 4-5ig beszelgetnek szerintem ugyse tarthato hosszutavon. Emlekszem tinikent hajnalig jatszottam a pcmen online jatekot es 1 hetig birtam 🤣 Kulonben sokan mobiloznak elalvas elott, regen tvztek az emberek sztem ugyanaz pepitaban.
2020. júl. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
40%
Én alapból életkorhoz kötném törvényileg az okostelefon birtoklását. 18 év alatt egy gyereknek se lehessen. Rengeteg okot fel lehetne sorolni. Most nem teszem. De így hogy mindenkinek van persze ciki a többiek előtt ha ő nem használhatja.
2020. júl. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi. TV csak akkor "érdekli" mikor el van véve a telefon. Itt elsősorban az akaratosság a fő baj. HA büntiből elveszem, már csak azért se néz tévét hanem sötétben alszik el. Ha,elalszik mert sokszor panaszkodik hogy nem sokat aludt
2020. júl. 7. 08:46
 4/11 A kérdező kommentje:
2.válaszoló. Én a többiek szüleit sem tudom megérteni, hogy miért lehet fent a gyerek hajnalig
2020. júl. 7. 08:47
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Végső esetben rakj a telefonjára távfelügyeletet, a tiédre meg pinkódot. Szabályozhatod, napi hány órát és milyen tartalmakat nézhet. És iktassatok be hetente egy analóg napot, amikor senki nem nyomkod. Hidd el, pár nap, tán egy hét hiszti után rájönne, hogy tud, sőt szeret helyette mást is csinálni, csak vállald fel a konfrontációt, ajándék lesz az életében, ha nem telófüggő és hosszú távon megéri. Érik egyébként más élmények? Szoktatok mittudomén kirándulni, sportolni, múzeumba, koncertre menni, kézműveskedni, szerelni vagy bármit, amihez nem kell/lehet telefon? Vannak barátai, akikkel élőben találkozik most nyáron? Megy táborba?
2020. júl. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5. A távfelügyeletet átolvasom majd mi is az :). Sajnos a párom is sokat beszélget nappal de hiába mondjuk neki hogy el van végezve a házimunka, ennyi kikapcs neki is jár. Itt is gyökerezhet a baj, tudom.Kirándulásra egyéb okok miatt nem sok lehetőségünk van. BArátaival élőben is találkozik (most is ottalvós buliba van) de ott is csak a telót nyomkodják
2020. júl. 7. 08:54
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

1 voltam:

Kerdezo, az hogy engeded tvzni hogy bealudjon tok jofejseg toled... es meg beduzzog ezen...Ezek utan mar csak azt tudom mondani hogy pukkadjon meg...ezek szerint tenyleg csak chatelni akar es nem bealmosodni. Azt viszont nem tartom jo otletnek hogy lasd milyen oldalakat nez meg ilyenek, sztem ott vegleg elvesztened a bizalmat orokre. Ez kb olyan mintha a naplojaba neznel bele. Nem tudom hany eves, de ha kamasz akkor ez oriasi bun lenne. A telefonmentes nap meg bocsi a kifejezesert 5-os kicsit olyan "boomeres" hozzaallas. Ez a vilag mar tok mas. Egy bizonyos kor utan mar a gyerekek felnonek es kialakulnak beidegzodesek amik valtozni fognak par evente. Lehet h egy ev mulva mar disznovenyeket fog nevelni az ablakban es nezegeti oket mert epp az a hullam kapja el. Egyebkent ki az aki manapsag nem telefonfuggo!?? Itt a baj azzal van h a hulye baratai hajnalban beszelgetnek, total baromsag, miert nem nappal?

2020. júl. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez nem fóbia, ez bőven függőség, ne diagnosztizáld! Van segítség, igénybe kell venni. Amit trükközgetsz, meg mindent próbálsz, semmi sem megy, bőven kuruzslás ebben az esetben, viccen kívül. Az ő aktív részvétele lenne szükséges, fel kell ismernie a problémát, tennie kell ellene, ehhez a minimum, hogy kizárólag az ő felelőssége legyen az egész marhaság, és szülőként, a szokásos családi konfliktuskezelési vakfoltokkal, meg már a túl közvetlen kapcsolatotokkal is, nem indulsz akkora eséllyel, mint egy irdatlan jó fej idegen, az új pszichológus, "akihez a tökfej anyám járat".
2020. júl. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A távfelügyelet nem azt jelenti, hogy megnézi, mit nézett meg, vagy turkál a leveleiben. Csak kikapcsol a telón a net, ha vége a szabott időnek ill. meg sem látogathat olyan oldalakat, ahol felnőtt tartalmak vannak.

Pszichológus esetleg jó ötlet, de szerintem első körben szakkörökkel, mint sport meg művészet kellene próbálkozni. Ez a szociális ingereket is megadja, másrészt testileg úgy legfárasztaná mondjuk most nyáron egy sporttábor vagy túrázás napi 20ezer lépéssel, hogy nem is bírna fennmaradni este még egy felnőtt se. Nagyon fontos, hogy ne csak agyilag, de testileg is fáradt legyen, akkor fog tudni mindenféle kütyünézés nélkül is normálisan aludni. A művészet pedig az önkifejezés és empátia gyakorlása miatt simán felér egy pszichoterápiával, legyen az zene, rajz, kézművesség (kerámia, ékszer, bőr, faragás... sokféle van, ami tiniként érdekelhet), vagy persze színművészet, azon belül videózás(!)... ami neki fekszik, és szintén növeli a másképp megélt társas ingerek számát. Persze biztos lesz ellenállás az elején, lustaság belevágni, de kis trükkökkel meg kell próbálni rávenni a gyereket, pl. összefogni más szülővel, hogy a haver is menjen, ês akkor máris nem ciki és van ismerős, vagy egy programot/tábort te választasz (de beleszólhat, ha van keret), aztán egyet ő, ha van valami álma (pl. programozás nagyon trendi), vagy végső esetben lehet a zsebpénzt vagy wifit vagy mobil előfizetést feltételekhez kötni, de ennek inkább munkáért járó jutalom szaga legyen, mint fenyegetés.

2020. júl. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, elég sokfajta olyan program van mobilra és asztali gépekre is, amivel korlátozni lehet az eszköz használatát (angolul parental control).


Mi bölcsészek vagyunk a férjemmel a családban , nem nagyon értünk az informatikához, de nagyon fontosnak tartjuk a biztonságos internet használatot.


Mi megfizettünk egy számítástechnikus szakembert, hogy állítsa be a telefonokon a szülői felügyeletet, és a routeren is beállította a kártékony tartalmak szűrését.


Így nincsen gond, mivel alaból korlátozva van egy bizonyos napi időre a telefonhazsnálat és este 9:30 után eleve le van zárva a gyerek telefonja, sötét a képernyő egészen reggel 6:30-ig.

2020. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!