Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Sni-s gyerekre kevert specifik...

Sni-s gyerekre kevert specifikus fejlődési zavarra jár e valamilyen támogatás?

Figyelt kérdés
2020. júl. 28. 14:22
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Kedves 10 es!

Igen szerintem se jo semmire,bármi lehet még belőle,de én is autizmusra gyanakszom.

2020. júl. 28. 19:49
 12/18 anonim ***** válasza:
Általában az is lesz belőle vagy ADHD, esetleg mindkettő. Csak előtte egy ideig kenegetik a sz*rt, "nézzük meg 1 év múlva" meg hasonló zseniális gondolatok, mintha ettől jobb lenne...
2020. júl. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

12 es!

Neked mennyire érintett a gyermeked?Milyen idős?

2020. júl. 28. 20:05
 14/18 anonim ***** válasza:
43%
Épp ma 5 év 7 hós. Aspergeres - nagyon jó képességű, de szociálisan gyalázatos. Mellé felmerült az oppozíciós zavar lehetősége vagy a PDA mint "viselkedésprofil" az autizmuson belül. ADHD sem kizárt. Jövőre megyünk vissza kontrollra az Autizmus Alapítványhoz, hogy utánajárjunk ezeknek is. Ők a legprofibb diagnoszták az országban, a többi intézményt inkább hagyjuk... A Szakértői Bizottságok a legalja ilyen szempontból, max. a nagyon egyértelmű eseteket képesek megfelelően diagnosztizálni, a kérdéseseket többnyire benézik.
2020. júl. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Az én kislányom 26 hónapos,de ő még csak pár szót mond,hisztis,furcsa dolgai vannak.

De nálatok akkor a beszéd biztos időben beindult,aspergereseknél ha jól tudom nincs megkésett beszédfejlődés.

2020. júl. 28. 20:28
 16/18 anonim ***** válasza:

Van tarsbetegseg?

A 9 éves fiamnak az epilepsziára nem járt semmi, pedig gyógyszert szed, vizsgálatokra kell járni. Aztán pszichiáter megállapította a figyelemzavart, így már járt minden. Utána lett csak SNI f83.

2020. júl. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
14-es: A Szakértői Bizottságok nyilván nem arra vannak, hogy az autizmust diagnosztizálják. Általában 1 pszichiáterük van, aki ért hozzá, a többieknek nem nagyon van autizmus specifikus szakirányuk, de nem is szükséges, mivel az autizmus csak egy nagyon kicsiny hányada a feladatuknak! Ha nem egyértelmű, akkor ott vannak az erre szakosodott intézmények (pl. Vadaskert, stb). Az F 83, kevert specifikus fejlődési zavar, amit azért többnyire az iskolásoknak adnak, akik több területen mutatnak elmaradást.
2020. júl. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

17-es, azért nincs teljesen igazad. Ha az iskola/óvoda gyanakszik valamire, jobb híján a Nevelési Tanácsadóba, Szakértói Bizottságba küldi a gyereket. Nem kell tudni diagnosztizálniuk egy autizmust, de ha gyanús jelek vannak, akkor tovább kell küldeni, illetve ők szoktak szakértőt kihívni. A barátnőm kisfiánál ez volt, hívtak a Vadasból egy szakit, aki meg tudta mondani.

Off. Mi voltunk a Vadaskertben, ahol kizárták az autizmust, és adhd-kódot kaptunk. Aztán ezzel a papírral mentünk a Szakértőihöz, akik azt mondták csókoltatják a Vadaskertet, pedig autista a gyerek. Én meg azt mondtam, hogy ott 1 hétig nézték a gyereket csoportban, itt nekem fél óra alatt ne döntse el, hogy autista. Úgyhogy maradt az adhd.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, bár már mások megtették. Csak megerősíteni tudom, hogy sni és sni között is van különbség.

Van olyan, amelyik fogyatéknak számít, pl. hallássérült, autista, arra járnak egyebek, de erre sajnos csak az 50 %-os étkezési támogatás, más semmi.

FB-csoportban tag voltam, ott kb. hetente megkérdezi valaki, és mindig parázs vita alakul ki körülötte. Állítólag, ha jártok pszichiátriai kezelésre, van olyan pszichiáter, aki kiállítja a tartós beteg papírt. Nem tudom. A mi orvosunk teljesen elzárkózott előle, azt mondta, hogy nincs ilyen. Lehet, hogy van amelyik bevállalósabb.

2020. aug. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!