Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Pervazív zavar. Autizmus...

Pervazív zavar. Autizmus specifikus fejlesztéssel kilehet mozdítani ebből az állapotbòl?

Figyelt kérdés

Kisfiamat tegnap diagnosztizàltàk a Vadaskertben pervazìv zavarral.Ő most 5 éves.A doktornő azt mondta,rajta van a spektrumon,de nem egyértelműen diagnosztizàlhatò az autizmus.Egy év mùlva kell vissza mennünk ùjabb vizsgàlatra.Èrintett szülőktől kérdeznèm,hogy akik ilyen diagnòzist kaptak mennyiben volt "hatàsos"a fejlesztés?Sikerült elérni valami "javulàst" a gyermek àllapotàban?

Mindenkinek köszönöm a vàlaszadàst!!!

Barbara


2013. jún. 22. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

enyém is nem meghatározott pervazív fejlődési zavart kapott a szakértőktől.

1 évig jártunk fejlesztésre. ugrásszerűen fejlődött.

következő kontrollon vakarták a fejüket és "megnyugtattak", hogy ők maguk se tudják, hogy autista csak baromi jól kompenzál vagy semmi baja, félrediagnosztizálták és csak szimpla lemaradása volt akkor.

ősszel megyünk a következő kontrollra, kíváncsi vagyok. most már semmi de semmi autisztikus tünete nincs :)

2013. jún. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező és Válaszoló, milyen fejlesztésre jártok, jártatok?
2013. jún. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 pazsu válasza:
És azt megmondanátok mitől függ,hogy mennyi idő mulva kell menni kontrollra?Mi is érintettek vagyunk és nekünk 2 év mulva kell menni.Mi most voltunk 4 évesek,de én kételkedek a diagnózisba,mi nem a vadaskertbe voltunk,hanem a tkvszb elött,de 15-20 percig nézte egy ember és rámondta.És olvastam hogy a vadaskertbe több napig több szakértő figyeli a gyereket.Nem értem én ezt!!!
2013. jún. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

első vagyok!

2. válaszoló, szociálterápia, tsmt torna, beszédfejlesztés + itthon próbálkoztunk, könyveket bújtam és abból amit találtam.



3. válaszoló. mi se a vadaskertbe járunk, de elég hosszas vizsgálatokon vagyunk túl.

első körben pszichiáter 1,5 órát figyelte, logopédus 1 órát játszott vele.

1 évvel később:

3 pszichológus egyszerre 2x1 órát, majd egy másik pszichológus 6 héten át heti 1 órát, logopédus először 1,5 órát, másodjára úgy 3 órán keresztül foglalkozott vele.

a kontroll egyik vizsgálatán sem voltunk bent, amikor meg kikérdeztek a gyerkőcről, akkor ő nem lehetett ott.


15 perc nekem édeskevésnek tűnik, szerintem ennyi idő után nem is lenne szabad semmit mondaniuk, csak visszahívni egy átfogóbb vizsgálat sorozatra!

2013. jún. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 pazsu válasza:
Köszi,hogy irtál!Ezértnem hagy nyugodni az egész,hogy,hogy lehet 15 perc után ilyet rásütni egy gyerekre.Most nem tudom,hogy várjak-e még 2 évet hogy hová fejlődik a gyerek vagy menjek el a vadaskertbe?
2013. jún. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok, köszi a választ!


Pazsu, én nem várnék a helyedben, hanem elvinném a Vadaskertbe!

2013. jún. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!