Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » BNO F83-ra (kevert specifikus...

BNO F83-ra (kevert specifikus fejlődési zavar) jár az emelt családi pótlék? És ha igen, az áprilisi változások után is fog?

Figyelt kérdés

2013. márc. 14. 15:04
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az én kisfiamnak is ez van és nekem azt mondták hogy nem jár.
2013. márc. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Mi erre a diagnózisra második éve kapjuk az emelt családi pótlékot. Azt nem tudom, hogy mi lesz április után.
2013. márc. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
2 es ez komoly??? Minket elutasítottak....ez de durva:(
2013. márc. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Majdnem 2 évig mi sem kaptuk, hiába kérdeztem a doktornőt. Aztán megkaptuk, most másodjára, bár lehet több nem lesz már.
2013. márc. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon érdekes lehet megpróbálom még egyszer én is. Nem mindegy az a pár ezer sem...
2013. márc. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! A kislányom is erre kapja több, mint 1 éve. Milyen áprilisi módosítások lesznek?? Erről semmit sem hallottam.
2013. márc. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 jegecske ***** válasza:
100%

Igen, jár!Sőt ehhez jár un. eseti gyógyszer szükségletre közgyógy, ami évi 6000Ft.

Az, hogy áprilistól jár-e, ki tudja, ezek a dolgok egy tollvonáson mulnak. Ez másra is vonatkozik

2013. márc. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim válasza:
45%

"kevert specifikus fejlődési zavar"

mindig elképedek, hogy milyen címkéket tudnak kitalálni egy-egy olyan gyerekre (emberre), aki nem hozza a kívánt "normát"... :(

2013. márc. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
8.-as,,Igaz! Elég kacifántos megnevezés, viszont az autizmus kódot csak 5-6 éves kortól adják, addig "kevert specifikus fejlődési zavar" a megnevezése ..
2013. márc. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor ezek szerint jól sejtettem, hogy gondolom orvosa válogatja, hogy ad -e igazolást, vagy sem... Mi, ahol a kódot kaptuk (gyermekpszichiátria) nem mondtak semmit erről. Aztán elvittük magánrendelésre, ahol meg szóltak, hogy nem mellesleg jár rá. Csak aztán kismillió helyen olvastam, hogy erre nem jár, máshol meg azt, hogy igen. Már leadtam a papírt a mák-nak, csak közben meg féltem, nehogy visszautasítsák. De akkor most megnyugodtam, hogy ha a doki van olyan kegyes, és kitölti, akkor jár... Azért nem semmi dolgok ezek!

Én úgy tudom, hogy az autizmust megelőző diagnózis a pervazív fejlődési zavar, amire 100%, hogy jár. Amúgy sajnos a gyerekemre már mindent mondtak, még azt is, hogy "csak" simán értelmi fogyatékos, de közben autisztikus tünetei is vannak, stb. Most várunk, természetesen fejlesztjük, és idővel majd kiderül, hogy mégis miért ilyen kis csodabogárka ő.

Az áprilisi változásokról nekem sincs sok sejtésem, de anyutól mondott olyan rémhíreket, amit a rádióban hallott, hogy akár még a tejallergiásoktól is elvehetik... Ettől is beparáztam, mert az elbírálásra van 1 hónapjuk, én meg pár napja adtam be, nehogy úgy járjunk, hogy a régi rendszer szerint még jogosultak lennénk rá, míg az új szerint már nem. Azért menjenek a francba, hogy pont a beteg/sérült/fogyatékos gyerekekkel akarnak kicseszni, és spórolni rajtuk!!!

2013. márc. 15. 16:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!