Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mitől lesz némelyik gyerek...

Mitől lesz némelyik gyerek hihetetlenül szófogadatlan, neveletlen?

Figyelt kérdés

Sokszor mondják, hogy a túlzott szigor árt. Ez valóban így van? És ha igen mi számít túlzott szigornak?

Fiamnak volt egy osztálytársa, akivel barátok is voltak. Az anyja tipikus szigorú szülő volt, nyári szünetben is minden nap órákat kellett tanulnia, ennek ellenére év közben meg bukdácsolt a gyerek, minden dolgozatnál éppen hogy csak átment egy kettessel, hármassal. Az anyja szerint ezeknek a rossz jegyeknek a fiam volt az oka, mert padtársa volt és azért nem lettek ötös dolgozatai mert a fiam nem hagyta figyelni az órákon. Az anyja kérésére a tanár az első padba ültette a gyerekét egyedül, év végére megbukott több tantárgyból is. Itt kérdezném azért meg az anyját, hogy na kinek is volt előnyére, hogy a fiam volt a padtársa?


Iskolán kívül gyakran töltötték együtt is a szabad idejüket, de az anyja meghatározta, hogy csak délután ötig, egy perccel sem tovább. Ez 16-17 éves korukban volt. Ez a gyerek volt a legrosszabb az egész baráti társaságban, de az anyja szerint ez szintén a többi gyerek "rossz hatásának" a következménye. Eltiltotta a barátaitól, néha-néha látom csak az utcán és akkor is egyedül, de ahogy mesélnek róla otthon ugyanolyan neveletlen és továbbra is viszi haza a rossz jegyeket.


Ez tipikusan az a rossz szülő aki azt hiszi a túlzott szigor kell a sikerhez? Arra nem gondol, hogy ha egy-két szabad napot is hagyna neki hogy kiszórakozza magát, akár hétvégét akkor jobban állna hozzá például a tanuláshoz? Nektek mi erről a véleményetek, az ilyen szülők mit csinálnak rosszul hogy a gyerekük neveletlen lesz?



2020. szept. 9. 09:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%

Hogy mitől? Hogy minden meg van nekik engedve, nincsenek határok, a gyerek mármit megtehet, nem szólnak rá. A nem neveléstől, mert ma ez a divat. Ha a gyerkőc egyet nyüsszent, már mindent megkap, amit akar. Ettől lesznek a mai gyerekek olyan pofátlanok, neveletlenek, hisztisek. Ők azok, akik a boltban egy szelet csokiért üvöltve (nem sírva!) a földhöz vágják magukat, belerúgnak az anyjukba, sikítva hisztiznek mindenért, mert tudják, hogy úgyis nekik lesz igazuk. És ki is használják.


Mély tiszteletem az olyan szülőknek, akik még merik nevelni és rendre utasítani a gyerekeiket. Sajnos ők vannak kevesebben. Pedig a következetes nevelés elengedhetetlen, nemcsak a szülő, de a gyerek szempontjából is. A gyerek így megtanulja, hogy bizony nem mindig lehet bármit, ha rosszat csinál, annak vannak következményei, de ettől a szülők még ugyanúgy szeretik őt. Anyum következetesen nevelt mindhármunkat, és nem is lettünk elkapatott, hisztis gyerekek. Viszont a jég hátán is megélünk, önállóak lettünk, feltaláljuk magunkat. Nem vagyunk életképtelenek.

2020. szept. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%
Túl liberális nevelés
2020. szept. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
1-es vagyok. Persze a túlzott szigor sem rossz, az is pont olyan káros, mintha egyáltalán nincsenek korlátok. De bizonyos korlátokra a gyerekeknek szükségük van, viszont egy határt meg kell húzni. Egy jó szülő se nem túl szigorú, se nem túl laza. A kettő között kell lenni valahol. A gyerekeknek ugyanis hihetetlen radarjaik vannak. A fiad osztálytársa a maga módján lázadt a szülői szigor ellen, ami tényleg túlzó volt. Oké, egy tizenévest is fogni kell azért, de nem ilyen szigorúan. Szerintem, ha az anyja kissé lazábban fogja, de még megvannak azok a bizonyos egészséges korlátok, akkor a srác is jobban tanult volna, nem kódorgott volna ide-oda és nem lenne most magányos sem. Bár részben saját magának is köszönheti, részben anyukának is. Mert egy 16-17 évesnek már legyen annyi esze, hogy önmagának tanul, nem az iskolának és nem az anyjának.
2020. szept. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Semmi értelme a kérdésednek.

A szófogadatlan, neveletlen gyerek és a rossz tanuló az két teljesen különböző fogalom, semmi közük nincs egymáshoz.

2020. szept. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#4 De a rossz neveléshez csak van nem?
2020. szept. 9. 10:21
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Velünk is megesett már ilyen. Pedig még csak másodikos a lányom. Van egy barátnője neki. Elsőben együtt ültek egy darabig. Aztán a kislány anyukája beszélt a tanárnővel, hogy ültesse szét őket, mert az én lányom rossz hatással van rá és rossz jegyeket visz haza. Majd év végén az én gyerekem kitünő lett az övé pedig nem. Nem hiszem, hogy rossz hatással volt rá pont, hogy az én gyerekem fordult ki magából. Nagyon liberisan nevelik a kislányt. Semmi szigor nincs náluk. Párszor átjött a kislány. Kitörte a gardróbból az üveget mert túrkált, saras lábbal végigment a szőnyegeken és az összes játékot szétdobálta. Folyamatosan kiabál. Amikor mondtam neki, hogy pakoljon el húzta a száját. Nekem erre nincs szükségem terhesen a felesleges stresszre. Teljesen különböznek nem is értem hogy lettek barátok.

Nekünk első a tanulás,ahogy hazajön. Utána hagyom tévézni vagy játszani természetesen.

Nem vagyok szigorú de vannak szabályok amit bekell tartania. Mondjuk, hogy ha hazajön nem robbantja fel a lakást és az hogy a tanulás az első. Szerintem ez nem szigorúság. Pedig azt mondta a kislány anyja, hogy azt mondta a lánya, hogy szigorú vagyok. De jóhogy rá szólok, ha az új szekrenyből kiveri az üveget. Mindegy nem vagyunk egyformák.

2020. szept. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

Attól, úgy némely gyereknek nem éppen kiváló az intellektuális képessége, még nem lesz neveletlen.

Lehet, hogy valami komoly problémája van, diszlexiás, diszkalkuliás, és emiatt fog fel nehezebben bizonyos dolgokat, - és ez NEM attól fog fejlődni vagy megváltozni, hogy a szülő órákig az íróasztalhoz láncolja.

Sőt, mindez szerintem ront a helyzeten. Mert azt erősíti benne, hogy amit tanul, “science fiction”, és soha nem lesz jobb benne. El kell magyarázni, játékosan meg kell értetni vele az anyagot, és mindjárt nem kell annyi órát feleslegesen ülnie.

2020. szept. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
* Attól, HOGY némely gyereknek...
2020. szept. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, ebből a történetből csak annyi látszik, hogy a gyereket a szülei nagyon dresszírozzák.

Hogy miért rossz tanuló, annak több oka is lehet.

1. Mert ilyenek a szellemi képességei.

2. Pont a sok, kierőszakolt tanulás lesz kontraproduktív: fáradtan, fásultan ül a könyv felett, de nem megy a fejébe a tananyag, és folyton csak az jár a fejében, milyen jó lenne most a barátaival sétálgatni. Így tehát a tanulással eltöltött idő nagyon alacsony hatékonyságú.


Vannak kétértelmű dolgok a nyitókérdés kifejtésében:

"Ez a gyerek volt a legrosszabb az egész baráti társaságban"

Nem világos, hogy ezt a tanulmányi eredményre érted, vagy a gyerek viselkedésére.

Még talányosabb az alábbi mondat:

"Eltiltotta a barátaitól, ... de ahogy mesélnek róla otthon ugyanolyan neveletlen és továbbra is viszi haza a rossz jegyeket."

Ki mesél róla, hogy otthon milyen? Az az anyuka, aki ilyen erőszakos és korlátozó vele? Ha szerinte neveletlen, akkor valószínűleg pont normálisan viselkedik a gyerek. Vagy a neveletlenség csupán abban áll, hogy rossz jegyet kap?


A gyerek viselkedéséről semmi konkrétumot nem írtál. De ha deviáns viselkedésű, az simán magyarázható azzal, hogy ki akar törni az otthoni börtönből. Ez nem neveletlenség, hanem harc a szabadságért.


Kérdező, sokat írtál, de nagyon kesze-kusza dolgokat. Ha jó válaszokat akarsz kapni, akkor jó kérdést tegyél fel, azaz legyen világos és egyértelmű, amit leírsz.

2020. szept. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Rengeteg gyereknek van idegrendszeri éretlensége. 3 fiamból az egyik ADHD.s. Mivel nincs ráírva a homlokára, hogy ADHD.s, így sokan csak azt hiszik, hogy neveletlen gyerek. Sokáig el is hittem, és magamat okoltam, holott én mindent megpróbáltam, nevelés téren. Aztán láttam, hogy a tesója 1 tündéri szófogadó gyerek, pedig ugyan úgy nevelem a 2 fiút. Az óvoda küldött vizsgálatokra, 5 évesen kaptunk papírt.

Azóta próbálom elhinni, hogy nem az én hibám.

2020. szept. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!