Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem is tudom, hogy tegyem fel...

Nem is tudom, hogy tegyem fel ezt a kérdést, hogy ne rontson nekem senki. De van egy 7 hónapos kisfiam. Fél éves koráig maga volt a kis angyal. De utána változott. Akaratos! Másnál is volt ilyen szitu? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, nem hisztiznek még ilyenkor. De mi van ha mégis? Ha nem úgy van ahogy akarja, műsírás vagy ordítás. Ha megkapja elhallgat, és úgy néz rám mintha én lennék a világon a legrosszabb ember! Morog, dobálja magát! Egyszerűen megbolondulok. Egy példa. Megkaparintotta a mobilomat. Elvettem, ordított, el kezdte dobálni magát és összeszorított szájjal hümmögött idegesen.

Igen, tudom az ilyen ne vállaljon gyereket meg mindent megkapok. De nyugtassatok is meg hogy másnál is volt/van ilyen és majd jobb lesz.



ápr. 26. 14:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ez normális. Szép lassan hagyja el a baba kort,és szép lassan válik kisgyerekké. Szép lassan,jön a nevelés része. Ami azt illeti,hogy jobb lesz,azzal nem tudlak megnyugtatni. Meg kell edződnöd,de menni fog.
ápr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jobb? Majd kb iskolás korra 😂 ez még csak a bemelegítés. És ha eszköztelen vagy, rövidesen csak kiabálva fogsz vele kommunikálni…
ápr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Igen, ember, van akarata, és ki is tudja fejezni. Beszélj hozzá, magyarázd el, mit miért nem lehet, stb. Nem "magától" fog rájönni a szabályokra.
ápr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
#3 azért egy hét hónaposnak a magyarázd el mit miért lehet még nem opció. Szavakkal semmiképp,de még a mutogatás szintjén sem. Egyszerűen ideje bababiztossa tenni a lakást,amennyire lehet,és bizony eljött az idő,hogy ki fogja tolteni az időd nagy részét. A magyarázd el majd inkább két éves kor körül kezd értelmét nyerni,de ott is szigorúan az ő kis nyelvén.
ápr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Normális teljesen. Kisfiam nem kapott a nővére jégkockájából, olyan erősen belemart, hogy a nyoma is megmaradt. Én ilyenkor elkezdek bohóckodni neki, és hamar visszazökken.
ápr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

4, te kétéves koráig nem beszéltél a gyerekedhez? Addig nem mondtad el neki szavakkal a szabályokat? Ki mondta, hogy nem az "ő kis nyelvén" kell hozzá beszélni? :D

A héthónapos is ért a szóból, hidd el. Nyilván tevőlegesen is meg kell előzni a veszélyeket, de beszélni IS kell róluk, megmagyarázni a dolgokat (nyilván mindig az életkorhoz igazítva).


#3

ápr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem beszéltem. Akkor valószínűleg elbeszéltunk egymás mellett. Az én tapasztalatom az,hogy mondhatom én hét,de akár a tizenegy hónaposnak is,hogy pl ne tekergesd a mosógép gombját,bizony tekergeti. A megoldás egyelőre az,hogy nem engedem a közelébe mikor megy a gép. Ez csak egy példa volt. És tudom,hogy itt nagyon sokan a gyerek érvelés szakértői, a gyerekük meg mindent is ért,szinte születéstől,de én atlaghalando vagyok.
ápr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

7,

Akkor ért mindent születésétől, ha születésétől fogva beszélve van hozzá, normális hangnemben és korának megfelelő szavakkal. Nekem ez a tapasztalatom. De szerintem az eredeti kérdésben/válaszban egyetértünk. Azt nem gondolom (és nem is írtam), hogy a szóbeli magyarázat helyettesítené az óvintézkedéseket. De nagyon fontos. Értenie (is) kell - és érteni akkor fogja, ha a kezdetektől hallja.

#3 és #6

ápr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#8. Nem tudom,csak egy gyerekem van,nála azért nem az a tapasztalatom,hogy megérti,de szerintem nem is kellene még neki. Nekem még csak 14 hónapos. születése óta beszélek hozza,amennyire helyesen ítélem meg,a korának megfelelően. De nem vagyok szakértő,könyvekből edukalodtam és anyai ösztönomre próbálok hallgatni.
ápr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
9# Nem vagy egyedül. 7 hónaposan nálunk sem egyik sem, hiába beszéltünk az ő nyelvén hozzá születésétől. Én is átlag halandó vagyok.:D
ápr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!