Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ez szenzorossàg vagy minden...

Ez szenzorossàg vagy minden 1,5 éves ilyen?

Figyelt kérdés

Pontosabban 19 hónapos. Október elejèn lesz 20 hónapos a kisfiam.

Sosem volt egy nyugis “könnyű baba”, sokat nyűglődött mindig is, és hasfájós is volt elég sokàig. A mozgásfejlödése elég gyors volt. Kúszni nem kúszott, de 3-4 hónapot mászott, viszont 11 hónaposan már stabilan járt.

Sok nehézségbe ütközünk a mai napig is, de tény, hogy bizonyos dolgokat már teljesen megszoktam csak nem tudom, hogy tulajdonképpen normális-e vagy nem feltétlenül kellene így lennie.

Ilyenekre gondolok:


-nagyon anyás

-egyre rosszabb az étkezése. Annak elleenére hogy 7 hónapos kora óta rág és már több hónapja önállóan tud enni kanállal és inni pohárból, egyre válogatósabb. Gyümölcsből csak a banánt eszi meg, azt sem mindig. A püréket elfogadja mondjuk, de néha abban is válogat. Főzeléket nem eszi meg, zöldségeket is leginkább csak levesben. Mostanában viszont kiköpdösi a pici darabokat a krémlevesből vagy a gyümölcsjoghurtból is..borzasztó😟 emellett mindennel csak úgy nyammog, alig alig kóstolgat nehogy valami rossz íz vagy àllag legyen-legalább is így tűnik kivülről.

-az öltöztetés, pelenkázás mai napig nem könnyű feladat. Most pl hogy nyàri ruhákról vastagabbakra vàltunk néha teljesen begőzöl hogy hosszú nadrágot és pulóvert adok rá..a törölközést a mai napig alig bírja kivárni

-tudom mèg pici hozzá de szeretném ismertetni a bilivel, viszont konkrétan nem hajlandó ràülni. Màr ha szóbahozom is csak rázza a fejét hogy nem akarja.

-nappali alvása (2-3 óra) legtöbbször úgy zajlik, hogy elalszik és 1,5 óra múlva megébred és vissza kell altatni. (Éjjel 10-11 órát alszik ébredés nélkül)

-nagyon sokat mozog, állandóan tevékenykedik. Ha új helyen vagyunk akkor meg lelőhetetlen, megállíthatatlan. Kb meg sem hallja ha rászólunk, erőszakos, türelmetlen és hisztis. És minden olyat csinàl amit nem szabad vagy rossz..Ilyen szituációkban semmi semFoglalja le huzamosabb ideig, és borzasztó gyorsan jön megy. Hiába mondjuk (akár 10-szer is) hogy pl ne dobáljon követ a kis tóba akkor is megpróbàlja, a következő alkalommal is. Ilyenkor “nincs ideje figyelni arra amit mondanak neki”

-tipikusan az a gyermek, aki már akkor ordit az orvostol amikor a rendelő udvaràt meglátja

-stb..biztos van még, de hitertelen ezek jutottak eszembe



Pedig okos, értelmes kisfiú. Kb már 15 szót mond közel helyesen, 5-8 hangutánzó szava van, és legalább még 5-10 szónak mpndja az elejét vagy a végét. Bevon a játékaiba, mindent ért amit mondunk neki, érti az egyszerűbb érzelmeket is, kimutatja a szeretetét, megosztja az örömét, felhivja a figyelmunket a szamara erdekes dolgokra, mindent elmutogat amit szeretne, egyébként pedig egy jóhumorú kisfiu, aki nagyon gyorsan tanul, imadja a zenét, az àllatokat, a járműveket, stb..



2020. szept. 20. 19:18
A kérdező szavazást indított:
Szenzorossàg
Evési probléma
Átlagos
23 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
A szenzoros zavar azt jelenti, hogy az érzékszervei, tehát látás, hallás, szaglás, ízlelés, tapintás, vagy túlérzékenyek, vagy pedig nem elég érzékenyek. Amiket itt felsoroltál, azoknak a nagy részének semmi köze az érzékszervek működéséhez.
2020. szept. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Totál normális.

A ruhával minden ősszel küzdeni fogtok még éveken át.

A bilit nagyon kérlek tedd el, már most sikerült megutáltatni, mire szobatiszta lehetne a gondolatát is gyűlölni fogja. Ilyen idősen lehet a bili mese könyvet forgatni és megnézni a "Dobd el a pelust Elmo"-t, aztán vége. Minden más korai, felesleges, esetleg káros.

Étkezés lehet növő fog miatt is, ne görcsölj rá, mert komoly étkezési gondokat is eredményezhet.

A dackorszak még most jön, visszasírod még ezt az időszakot. :)

2020. szept. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Nagylányom szenzoros, rengeteget tanultam a témáról, amit felsoroltál, azok egyáltalán nem utalnak rá.

Teljesen átlagos.

2020. szept. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
A túl gyors mozgásfejlődés az idegrendszeri éretlenséghez köthető. Legalább is a fiamnál így van. De ezek a dolgok messze nem tartoznak a problémái közé. Én is átlagosnak mondanám.
2020. szept. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy ha nappal megebred 1,5 óra után, miért kell visszaaltatni?


Csak érdeklődök, mert az én lányom 13 hós, nappal 1,5 órát alszik kB és éjszaka 11-12t

2020. szept. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Őszintén szólva sokkal jobban örülök hogy ezt írtàtok mint forditva🙏

Egyébként a kérdés azért is fogalmazódott meg bennem mert 4-ből 3 nagyszülő teljesen kivan hogy mennyire gyors és meg sem áll, stb. Az egyik nagyi erölteti ezt a bilizés dolgot is. És tudom, attól mert azt mondják nem kell kútba ugrani, de mikor folyamatosan rágják a füled elgondolkozol rajta hogy lehet ténykeg úgy kene ahogy mondják..

de köszönöm 2-es, bili elpakolva!!!

Utolsónak írnám hogy azért altatom vissza mert ha megébred és bemegyek akkor csak megfogja a kezem, odabújik (nappal a nagy ágyban alszik) és alszik tovább. Szóval valahol vissza sem kell altatni, de mégsem értem hogy akkor miért ébred fel🤷🏻‍♀️

(Ezért irtam ezt bele a felsorolasba.)

Egyébként mindenkinek köszönöm a választ! Bocsánat hogy helytelenül fogalmaztam a kérdésben a szenzorosságot illetően.

2020. szept. 21. 07:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia, megkerdezhetem hogy alakultak vegul a dolgok a kisfiaddal? Remelem minden okej, koszonom, ha valaszolsz
2023. jún. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, minden oké vele! Nagyon aranyos, okos kisgyermek. Már majdnem 4,5 éves. Semmi baj nincs vele! Kifejezetten okos, kedves, jó humorú, nagy értelmes.
2023. jún. 8. 21:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Jjjaajj de nagyon orulok, hogy valaszoltal es hogy minden okej veletek. Koszonom, h irtal
2023. jún. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!