Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hova vigyék a gyereket? A...

Hova vigyék a gyereket? A nővérem kislánya már elmúlt 2,5 éves. Ami szerintem probléma, hogy pár állathangot illetve pár szót ki tud mondani alig érthetően , ezen kívül ha beszél, akkor egyáltalán nem lehet érteni amit mond.

Figyelt kérdés
Teljesen érthetetlenül formálja a szavakat, nem lehet kitalálni mit akar mondani és látjuk rajta hogy rosszul esik neki hogy nem értjük amit közölni akár, attól tartok ebből később sok baja lesz :-( mozgasfejlődése is lassú volt szinte 20 hónapos korában kezdett el járni. Volt valakinek ilyen a gyerekevel? Orvos mit mondott rá? Sajnos a nővérem szerint semmi baja és nem szabad sürgetni. (ja és még egyáltalán semmi jele annak hogy lassan elhagyja a pelenkát) én aggódom túl a saját anyja helyett?
2020. okt. 12. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Rokonsagban 3 éves elmúlt a gyerek ugyanezekkel, 4 éves kora elott beállt minden. Efy 2,5 eves gyereknél nem elvarhato higy tosztan beszeljen, szobatiszta legyen.
2020. okt. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam hasonló volt. Én aggódtam kicsit, de mindenki megnyugtatott, hogy folyamatosan fejlődik. Most elsős, és azt kell, hogy mondjam, hogy bár vannak hiányosságai itt-ott, nem lóg ki a társai közül.

Mi amúgy hallásvizsgálaton voltunk vele, máshol nem. Illetve suli előtt beneveztünk egy iskolaelőkészítő foglalkozásra.

2020. okt. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A lányommal ugyanez volt és én elvittem felmérni, majd fejlesztésre, sok pénzbe került, jó szórakozás volt neki, de szerintem fejlesztés nélkül is ugyanitt tartana, 3 évesen kezdett beszélni, majd szobatiszta lett ovikezdésre.
2020. okt. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hallásvizsgálatra elvinném, de máshova még nem.
2020. okt. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A beszéd önmagában nem ad okot aggodalomra, de a kései járással kombinálva én bevallom nem lennék olyan nyugodt, mint a nővéred. Ezek viszonylag független agyterületek, és ha mindkettő lassan fejlődik, akkor annak lehet hogy szisztémás oka van.
2020. okt. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!