Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Problémás gyerekek szülei,...

Problémás gyerekek szülei, nektek nem zavaró, ha csak a rosszat veszik észre a gyereketekben?

Figyelt kérdés
Az enyém rengeteget fejlődik. Apait-anyait belead ő is ès èn is, szinte napròl-napra làtom a vàltozàsàt. Felületes ismerősök, vadidegenek feljogosìtva èrzik magukat, hogy beszòlogassanak, amièrt nem úgy viselkedik, mint egy àtlagos idegrendszeri fejlődèsű gyerek. Ők csak hibàkat veszik figyelembe, nem làtjàk a fejlődèst.
2020. aug. 28. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért hagyod hogy beleszóljon bárki is? Anya vagy állj már a sarkadra! Kinek mi köze van ahhoz hogy fejlődött e a gyereked vagy nem??
2020. aug. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert ők nem látják minden nap a gyereket, nem látják a fejlődést, csak épp az aktuális állapotot.

Ettől függetlenül nagyon nagy taplóság szóvá tenni bármit is... ha jót nem tudok mondani valakinek a gyerekéről, akkor nem mondok semmit. Egyébként meg mindig keresek valami jót, amit lehet dícsérni. Szerintem sokat számít, ha egy másik anyuka mond pár kedves szót a gyerekedről. Nekem is jól esik, igyekszem én is így tenni, ha más gyerekesekkel vagyok.

2020. aug. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Próbálná meg bárki lehúzni a gyerekemet, utána én is kielemezném az övét: csoszog, nem köszönte meg amit kapott, nagy az orra, nem tette a kezét a szája elé tüsszentésnél -> micsoda defektes kölyök. Anyjuk 🍑-ját az összes ilyen parasztnak. Látom nyilván én is a gyerekem esetleges hibáit de nem vagyok kíváncsi arra amikor valaki akinek semmi köze hozzá ezen pörög. Sepregessen a saját háza táján, feltételezem mindenkinek van mit.
2020. aug. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Sz.rni bele :) Az ő gyerekük sem tökéletes.

Ha nem rosszindulatból tesznek megjegyzést, általában nem reagálok rá.

2020. aug. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nagyon rosszul esne. Viszont a fejlődést csak az látja, aki valamilyen rendszerességgel találkozik a gyerekkel. Aki hébe-hóba látja az simán lehet, hogy rosszabb pillanataiban kapja el mindig.
2020. aug. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Az a legszebb, amikor a saját családtagod szól be állandóan és a slussz poén, hogy 1 év múlva a suliban kiderül, hogy a gyerekének ugyanaz a problémája és kínkeserves neki a tanulás, míg a tiéddel már a fejlesztésnek hála semmi probléma és a tanárok el se hiszik, hogy tényleg problémás volt.
2020. aug. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb ember képmutató és pont hogy nem szól be, hanem lesajnálón átnéz az emberen, úgy tesz mintha minden ok volna és max otthon beszél ki benneteket.Én még soha nem kaptam a gyerekre kritikát face to face.Mindig hátulról jött az infó.Fura ha nektek idegenek, távoli ismerősök be mernek szólogatni.
2020. aug. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem nem problémás, de ha nem viselkedik tankönyvbe illően, már kapom a megjegyzéseket. És szerintem mindenki más is.

Foglalkozol vele és nevelve van. Mindenkinek vannak rossz időszakok. Szóval próbálj meg nem foglalkozni a beszólásokkal.

2020. aug. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
De, engem is bántott. A legjobban az óvó nénik hozzáállása. Náluk még az sem volt mentség, hogy ritkán látták a gyereket. Bekerült 3 évesen a fiam az oviba, ott akkor elkönyvelték a viselkedésé alapján, majd 5 évig úgy is kezelték. Pedig sokat fejlődött ez idő alatt, rengeteget hordtuk foglalkozásokra, TSMT tornára is, ráadásul nem bántott senki a fiam soha, inkább az a nem fogadott szót gyerek volt. Amúgy ADHD.t állapítottak meg nála. Aztán suliba egy nagyon nagyon rendes osztály főnököt sikerült kifogni, aki állandóan a pozitív megerősítést küldi a gyerek felé, végre tiszta lappal indulhatott. Jobban is szereti a sulit mint az ovit. :)
2020. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#9 bocsi, hogy belekérdezek. De 5 évet járt oviba? Évvesztes volt + visszatartották 1 évet? Nem volt rossz majdnem 8 évesen kezdeni a sulit? Mennyire lógott ki a 6 évesek közül?
2020. aug. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!