Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek mért van az hogy...

Szerintetek mért van az hogy egy csecsemőnek folyton jön az orrán vissza a tej? 4 hetes a kisfiam anyatejes hízik fejlődik de mikor jön neki az orrán egyszerűen nem bírom fuldoklik, mondtam gyerekorvosnak de nem is foglalkozott vele

Figyelt kérdés
2020. okt. 17. 03:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Nagyon remelem hogy van valaki aki meg nyugtat voltak mar így mások is? Nagyon féltem a kisfiam igazabol semmi baj nincs vele picit hasfajos is de nem vészes van ugy át aludja az éjszakákat is, de nem tudom magára hagyni mert félek hogy isten ne adja megfullad 😭 első babám valaki nyugtasson meg anyukák koszonom elore is😕
2020. okt. 17. 03:54
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Túl sokat eszik, kijön a felesleg. Talán jobb hasra fektetni, amikor alszik, vagy kicsit megemelt felsőtesttel letenni. Az én babám is sokat "hányt", pihenőszékben altattam sokáig, ami kb. 30 fokos szögben állt, de lehet venni ilyen speciális párnát is, ami ezt a célt szolgálja. A babáknak nem rossz egyébként a bukás, neked persze biztos ijesztő. Gondolj arra, hogy a száján is kap levegőt, de nyilván mindig vele vagy, látod, ha történik valami. Evés után ha pihenteted kicsit, leülepszik a tej. Ha meg mégis kijönne, akkor célszerű kiszívni a maradékot az orrából. Néhány hét és szerintem elmúlik :)
2020. okt. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Kicsit nagyobb lesz elmúlik.

Sokat eszik ( ez nem baj),mèg a zàróizma gyenge


Ha viszont elhúzódik az jelenthet refluxot is.


Sok babánál előfordul, hogynem csak szájon bukik.


Nyugi

2020. okt. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat valamelsest meg nyugodtam.. 🙂
2020. okt. 17. 07:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szopizás közben jön az orrán a tej, az lehet az erős tejleadó reflex miatt- nem szokott köhécselni, "fulladozni" mikor nekikezd a szopinak? Nálunk ilyenkor van az, hogy néha az orrán keresztül is kijön az extra, mert gyorsabban jön, mint ahogy lenyelni tudná. Szoptatási pózok változtatásával lehet ezen javítani.
2020. okt. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is erős a tejleadód.


Itt van néhány jele+tanács:

[link]

2020. okt. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

És emiatt bukhat is sokat. Persze, ha nem így van, valszeg simán refluxos, arra tényleg jó, ha megemeled a kiságy fejvégét meg szopi után vízszintesen tartod kicsit. Altass hason, akkor kifolyik. De amúgy ügyesek ők, háton se fog megfulladni nyugi. A reflux betegséggel csak akkor kell érdemben törődni, ha nem gyarapszik a gyerek.

6-os voltam

2020. okt. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%
Az enyémnek is jött. Néha mondtam neki, hogy ne legyen olyan mohó.
2020. okt. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!