Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem tudom kezelni a 3,5 éves...

Nem tudom kezelni a 3,5 éves fiam hisztijeit, mit tegyek?

Figyelt kérdés

3,5 éves kisfiamat a lehető legnagyobb szeretetben, megértésben neveltük eddig is, sok bújás, puszi, beszélgetés jellemezte a napokat, az esti elalvásokat. Mostanság igazi dühkitörései vannak, torka szakadtából ordítós hisztiket vág le minden délután amikor elfárad (délután már nem hajlandó aludni).

Mai eset: Délelőtt megígértük neki hogy kap egy kisautót (mindegy miért), ma ebéd után megkapta a gyerekkori lego készletemből az egyik autót, amire nagyon vigyáztam, tetszett neki, imád legozni. Délután elkezdte hogy mesét akar nézni. Elmondtam neki hogy ma már sokat nézett, elfogyott. Szó szót követett, eldobta a kisautót, amit én összeszedtem és elraktam. Majd 20 percen keresztül csak annyit üvöltött sikítva hogy "add vissza". Amikor meg akartam ölelni hogy higgadjon le, rugdoskodni kezdett és lebutázott. Nagyon mérges lettem, ekkor már felemeltem a hangom. Lenyugodott, elmondtam neki hogy mi történt, miért vettem el az autót, és hogy ez a rugdoskodás nálunk nem szokás, akármennyire is látja az oviban. Ez csak egy eset de napi szinten csinálja ezt és egyszerűen nem értem hogy kellene ezekre reagálnom. TV-t legszívesebben megvonnám tőle 100%ban de a férjem szerintem napi fél1 óra belefér. De nyilván lesz belőle több óra, az összes játék ott hever. Ha kikapcsolom a tv-t akkor is megy ez a hiszti.

Toporzékol, sikít-visít...

Tehetetlennek érzem magam ilyenkor. Ha megölelném rugdoskodik, csapkod, ha rá akarom hagyni, jön utánam és ordít.


2020. nov. 28. 23:25
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
21%
Esetleg nem autista? (nem bantasbol kérdezem, de mintha a most 15 éves keresztfiam történetét látnam leirva).
2020. nov. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Nem vettem bántásnak.

Nem autista, nincs ráutaló tünet. Egész egyszerűen hiszti, földhöz vágja magát, nem képes kezelni a dühét.

2020. nov. 28. 23:32
 3/33 anonim ***** válasza:
75%

Akkor jó. Viszont azt ne hagyd semmiképp, hogy üssön vágjon rugjon, mert neki is keserves élete lesz az oviban, és nektek is később. Erősen, határozottan meg kell fogni, szembe fordítod magaddal, és mondod (szuggeralod) neki, hogy ezt nem!!!


Végül is ha nem mentális beteg halistennek, akkor egyelőre a szülő a falkavezer, most kell "elkapni", mert később már lehetetlen.

2020. nov. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
81%
Ha dobálózik, üvöltözik veled, akkor minek ölelgeted? Az ölelés pozitív visszacsatolás. Ha így viselkedik, akkor nincs kisautó, és tv se. Ha nem vagy következetes, a fejedre fog nőni. A hiszti normális ebben a korban, de ha ezzel elér valamit, akkor egyre gyakoribb lesz.
2020. nov. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
26%

Mondd hogy volt egy ikertestvére de ő korábban kezdett hisztizni...


Öcsémnél bejött!

2020. nov. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
57%
Egy pár részt nézz meg a Szuperdada-ból, kiváló, működő nevelési dolgok vannak benne.
2020. nov. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
78%
Igen, ne ölelgesd, hanem hagyd magára olyankor, mondd meg neki, majd akkor tárgyaltok, ha lenyugszik.
2020. nov. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Azért olelgetem mert többen írták hogy túlfáradás esetén amikor nem tudja magát megnyugtatni akkor ölelés kell, hogy lehiggadjon. Persze amikor nem rugdos hanem csak toporzekol, ha verekedni akar akkor nem olelgetem.
2020. nov. 29. 07:04
 9/33 anonim ***** válasza:
34%

Ilyenkor ne csak öleld, csitítsd is és vegyél hangos, mély levegőket!


Kezdd el neki is tanítani, szólítsd fel, hogy lélegezzen.


Ezeket igazából bekövetkezés előtt kell elcsípni.


Mozgékony is? Lehet ADHD, náluk jellemző, hogy impulzívak és keveset alszanak.

2020. nov. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
23%

Mozgékony is? Lehet ADHD, náluk jellemző, hogy impulzívak és keveset alszanak.


Ahogy ez jellemző egy ekkora gyerekre is. A hiszti ebben a korban teljesen normális. Vedd be a leszarom tablettát. Én ilyenkor beviszem a fiamat a szobájába, lefektetem az ágyára. És megmondom neki, hogy nyugodtan lehet hisztizni, ha befejezte kint megtalál. Néhány perc múlva bűnbánatos arccal szokott megjelenni. Néha hisztikor már az is elég, ha megkérdezem, hogy be kíván-e menni a szobájába.

2020. nov. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!