Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem tudom kezelni a 3,5 éves...

Nem tudom kezelni a 3,5 éves fiam hisztijeit, mit tegyek?

Figyelt kérdés

3,5 éves kisfiamat a lehető legnagyobb szeretetben, megértésben neveltük eddig is, sok bújás, puszi, beszélgetés jellemezte a napokat, az esti elalvásokat. Mostanság igazi dühkitörései vannak, torka szakadtából ordítós hisztiket vág le minden délután amikor elfárad (délután már nem hajlandó aludni).

Mai eset: Délelőtt megígértük neki hogy kap egy kisautót (mindegy miért), ma ebéd után megkapta a gyerekkori lego készletemből az egyik autót, amire nagyon vigyáztam, tetszett neki, imád legozni. Délután elkezdte hogy mesét akar nézni. Elmondtam neki hogy ma már sokat nézett, elfogyott. Szó szót követett, eldobta a kisautót, amit én összeszedtem és elraktam. Majd 20 percen keresztül csak annyit üvöltött sikítva hogy "add vissza". Amikor meg akartam ölelni hogy higgadjon le, rugdoskodni kezdett és lebutázott. Nagyon mérges lettem, ekkor már felemeltem a hangom. Lenyugodott, elmondtam neki hogy mi történt, miért vettem el az autót, és hogy ez a rugdoskodás nálunk nem szokás, akármennyire is látja az oviban. Ez csak egy eset de napi szinten csinálja ezt és egyszerűen nem értem hogy kellene ezekre reagálnom. TV-t legszívesebben megvonnám tőle 100%ban de a férjem szerintem napi fél1 óra belefér. De nyilván lesz belőle több óra, az összes játék ott hever. Ha kikapcsolom a tv-t akkor is megy ez a hiszti.

Toporzékol, sikít-visít...

Tehetetlennek érzem magam ilyenkor. Ha megölelném rugdoskodik, csapkod, ha rá akarom hagyni, jön utánam és ordít.


2020. nov. 28. 23:25
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

"A tipikusan fejlődő ovisok nem csinálják ezeket az óvodában"


Az óvodában valóban nem, otthon viszont igen.

Ezt minden óvodás korú gyerek szülője tudja és a legtöbb óvodapedagógus is.

Sőt, az ilyen gyerekeket szeretik a legjobban az óvónők, akik csak otthon engedik ki a gőzt, ott ahol a leginkább biztonságban vannak.

Ez pontosan a jól nevelt gyerek ismérve.

Amelyik gyerek otthon húzza meg magát és az óvodában "veri magát", annak otthon baj van, nagy baj.

Egyébként meg 5-6 éves korra elvárt az opponálás lecsengése. Az iskolaérett része.

2020. nov. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Ovi: most ősszel kezdte, de a vírus miatt megkérték az otthon lévő szülőket hogy ne vigyük, így kb 4 hetet járt azt is csak délig.
2020. nov. 29. 20:14
 23/33 anonim ***** válasza:
82%
18-nak fogadjunk, hogy nincs gyereke. Ha van, akkor az már két hónaposan a sarokban ült és a Háború és békét olvasta.
2020. nov. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Azért tényleg túlzás hogy adhd-t kiált pár válaszoló.. összetettebb dolog diagnosztizálni egy gyk-s pár soros kérdésnél.

Úgy veszem észre amikor túlságosan elfáradt és kibillenti őt valami, akkor nem tudja néha magát megnyugtatni. Belehergeli magát dolgokba ha pl nem sikerül neki valami. Ilyenkor szoktam őt megölelni. Ha jön a rugdosas akkor erőteljesen rászolok

2020. nov. 29. 20:23
 25/33 A kérdező kommentje:

Délutáni alvást felváltotta a csendes pihenő mert akármennyit fekszem vele egyszerűen nem alszik el de ami kiesett napközben azt éjjel bepótoljuk. Sok 3-4 évest ismerek aki elhagyta a délutáni alvást.


Oviban nem alhat ott mert itthon vagyok a kicsivel és délután így is össze vannak vonva a csoportok (mondjuk sokszor nappal is).

2020. nov. 29. 20:26
 26/33 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is ez jutott eszembe,hogy kedves 18 tutira nincs gyermeke. Mert kb fingja sincs az ovis korosztályról..

Az meg csak külön vicc, hogy szerinte minden kisebbségi ugyan olyan - ugyan úgy nem neveli a gyermekét. Mert a "szép száll fehér" mind tutin neveli a gyereket. 🙄🤦‍♀️

2020. nov. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
79%
Annyira szeretnék pók lenni a falon, mikor 18 gyermeke levágja az első igazi dackorszakos hisztit! Szegény gyerek, neurológustól neurológusig jár majd vele, hogy kapjon mindenféle diagnózist, hogy mi baja a hisztis gyereknek.
2020. nov. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Írtad, hogy fáradt a gyerek mert nem alszik délben. Szerintem ez ennyi és nem több. Túltelítődik ingerekkel és kiborul.
2020. nov. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
35%

A 18as gyereke(én vagyok a 18as), nem neurotipikus, pont megkaptam mindent, amit írtam óvónőktől, orvosoktól, védőnőtől és hopp, hát nem igazuk lett?


“Anyuka nem érzi problémának, hogy a gyereket nem lehet elaltatni? Hàt nézze meg, mind aludni, de ő nem tud, zavarja a többit, forgolódik, beszél, játszana alvás helyett, pedig a másik 24” “Egy ekkora gyereknek aludnia kelll blabla” “Egy ekkora gyereknek már tudni kéne, hogy nem bántunk senkit, ha mérgesek vagyunk” Mindent, amit írtam, tapasztaltam és nekem mondták szakemberek és óvónők és tényleg, más 3 éves nem rugdosta az anyukáját, ha valami nem tetszett, hanem magában szomorúan sírt, lefeküdt a földre, vagy kiáltott és toporzékolt, de nem alkalmazott sem fizikai, sem szóbeli agressziót, nem a támadás volt a reakciójuk és nem a düh, hanem a szomorúság! A düh 1,5-2,5re tipikus.


És nyilván nem diagnosztizálunk, nem is kaptál papírt róla, nem? Hanem gyanút fogalmazunk meg.


De majd 1 év múlva, mikor a tiéd még mindig dühös típus, a tipikus gyerekek meg szomorú(ettől még lehet hangos)típusok, észre fogod venni..


A dackorszak meg arról szól, hogy a gyerek felismerte, hogy két külön személy vagytok, az anyja nélkül is létezik és van saját gondolata, akarata. Attól, hogy dacol, ellenkezik, akaratos később is, még nincs dackorszakban, a viselkedését már nem a kora magyarázza(ez a dackorszak).


Ha nem érted miért ilyen rohadt nehéz, akkor valami van a háttérben! a tipikus gyerekekkel(egyre többet vagyok köztük) annyira látványosan könnyű.. nem bántanak, ha mégis az “odacsap” a max, szomorúak, érzékenyek, maguktól ösztönösen másolják a viselkedésed és ha elmondasz valamit, tanulnak belőle! Ha nem is elsőre, de 3-5 alkalommal igen.


Nem hittem el, mikor mondták, de már én is látom, az átlag 3 évessel nagyon könnyű. Ha higgadt vagy higgadt lesz, ha elmondod figyel, ha valami rossz történik nem dühösen kiakad, hanem szomorúan sír, néha kiabál egyet kettőt, de nem üvölt.


De te tudod.. az oviban is nyilván mondtak valamit, majd lesz valahogy.

2020. nov. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
70%
18-as neked az agyadra ment ez az egész.
2020. nov. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!