Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem tudom kezelni a 3,5 éves...

Nem tudom kezelni a 3,5 éves fiam hisztijeit, mit tegyek?

Figyelt kérdés

3,5 éves kisfiamat a lehető legnagyobb szeretetben, megértésben neveltük eddig is, sok bújás, puszi, beszélgetés jellemezte a napokat, az esti elalvásokat. Mostanság igazi dühkitörései vannak, torka szakadtából ordítós hisztiket vág le minden délután amikor elfárad (délután már nem hajlandó aludni).

Mai eset: Délelőtt megígértük neki hogy kap egy kisautót (mindegy miért), ma ebéd után megkapta a gyerekkori lego készletemből az egyik autót, amire nagyon vigyáztam, tetszett neki, imád legozni. Délután elkezdte hogy mesét akar nézni. Elmondtam neki hogy ma már sokat nézett, elfogyott. Szó szót követett, eldobta a kisautót, amit én összeszedtem és elraktam. Majd 20 percen keresztül csak annyit üvöltött sikítva hogy "add vissza". Amikor meg akartam ölelni hogy higgadjon le, rugdoskodni kezdett és lebutázott. Nagyon mérges lettem, ekkor már felemeltem a hangom. Lenyugodott, elmondtam neki hogy mi történt, miért vettem el az autót, és hogy ez a rugdoskodás nálunk nem szokás, akármennyire is látja az oviban. Ez csak egy eset de napi szinten csinálja ezt és egyszerűen nem értem hogy kellene ezekre reagálnom. TV-t legszívesebben megvonnám tőle 100%ban de a férjem szerintem napi fél1 óra belefér. De nyilván lesz belőle több óra, az összes játék ott hever. Ha kikapcsolom a tv-t akkor is megy ez a hiszti.

Toporzékol, sikít-visít...

Tehetetlennek érzem magam ilyenkor. Ha megölelném rugdoskodik, csapkod, ha rá akarom hagyni, jön utánam és ordít.


2020. nov. 28. 23:25
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem jól csinálod, persze a hiszti közepén ne ölelgesd, vagy inkább lefogás jelleggel. Még annyit tehetsz, hogy kifejezed az érzéseit helyette. Pl. Tudom, hogy dühös vagy mert tévézni akarsz, de nem lehet egész nap tévézni. Gyere, legózzunk!
2020. nov. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
52%

Nem jellemző a 3 évesekre a kevés alvás, nem szórakozásból van délutáni szundi az oviban, és nem csak pletyka, hogy 26 gyerekből 22 legalább alszik kiscsoportban!


A maradéknak oka van, hogy nem tudnak aludni. Ha csak átmeneti dolog, megoldódott volna mostanra, de ha 99%ban nem alszik délután, akkor ott valami nem oké! Inkább hamarabb derüljön ki, mint később

2020. nov. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Adhd is kizárt. Abszolút lassú mozgású, nem egy túlmozgásos gyerek. Mozgása mindig is megfontolt volt. Figyelem zavar sem jellemző, sokáig elmatat egy egy dologgal.

Délutáni alvást nem rég kezdte elhagyni de az éjjeli alváshoz hozzáadódott a napközben kiesett, így éjjel 11-12 órát alszik ébredés nélkül.

Sokszor látom hogy elfárad akkor lepihenunk és ilyenkor néha elkerülhető a megborulós hiszti.

2020. nov. 29. 07:56
 14/33 anonim ***** válasza:
77%
12es, én ovi alatt soha egyszer sem aludtam délután, és tudtommal nincs semmi bajom.
2020. nov. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
90%

Éld túl.

Rengeteg kisgyerekre jellemző ez. Az ovi szellemileg kifárasztja, ott tartania kell magát, viselkedni, hazamegy kiengedi. Ez nem csak estére korlátozódik, hanem elronthatja a hétvégét is.

2020. nov. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 3 éves múlt(éppcsak), nem jár oviba ennek ellenére kb ugyanezeket a dolgokat kezdte csinálni pár hete.Amúgy egy nagyon tündi-bündi volt eddig.Kezelhetők voltak a hisztijei, volt rá egy megszokott kezelési terv, az most megborulni látszik.Eddig használt az elterelés,néha az ölelés, megbeszélés stb..Most meg majd váltani kell és valahogy máshogy kezelni a dolgait, mert láthatóan nem működik az eddigi.Keresd meg azt a módszert amivel a legkönnyebben túl vagytok az ilyen helyzeteken.(Én még nem jöttem rá nálunk mi lesz az).

Eddig soha nem próbált pld rúgni,verekedni, mostanában bepróbálkozik ilyennel.Nem hagyom hogy megüssön,párom se hagyja.Mikor már lehiggadt, utána meg van beszélve vele, hogy senkit nem bántunk így akit szeretünk, mindig megígéri, hogy többet nem csinál ilyet aztán mégis előfordul.Minden ilyen alkalom után biztosítva van arról hogy szeretjük.Szerintem ilyenkor nem tudja az érzelmeit,frusztrációját kifejezni és azért így jön ki belőle a dolog.Másra nem tudok gondolni.De én ugyanezeket a hisztiket látom a korosztályánál, úgyhogy azt gondolom csak nem csupa adhd-s meg autista gyerek van a kortársai között az ismerőseink körébe.

2020. nov. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
85%

Wáó.. Egy laza hiszti toporzékolás meg játék földhöz vágásból mindjárt előkerült az autista adhd...ezt nevezem.🤦‍♀️


Ez sima egyszerű hiszti. DACKORSZAK. Feszegetina határt. Következetesség szabályok, kitartás.

2020. nov. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
30%

A kisgyerek 3,5 most kellene lecsengenie a dackorszaknak.


Nem a hiszti toporzékolásból került elő, hanem az agresszióból, bántásból, “nem tanul” dolgokból, NEM ALSZIK SEMMIT délután és napi több órát tévézik! A legtöbb ilyen korú gyereket nem köti le a tévé órákra. A kissrác nagyon ingerkereső.


Az adhdsok egyébként szuperül eljátszanak sok dologgal órákat. Amíg érdekli őket. A “muszáj” dolgokkal vannak bajban, ami nem érdekli őket. A közhiedelemmel ellentétben a kortársai és a felnőttek is képesek ezeket elvégezni érdeklődés híjján! Ha te nem(megelőlelegezek egy kötekedő hszt) akkor valami nem oké nálad, vizsgáltasd ki!


Mint az alvásnál is! Mellesleg az ember nem emlékszik tisztán az ovis évekre, de az óvónők szèpen látják, hogy a gyerekek nagyrésze alszik, a problémás, nehezebb gyerekek nem alszanak alvásidőben! Ez nem 100-ból száz eset, hanem általában!

2020. nov. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
86%

18#

Biztosan nehéz elhinned de a legtöbb gyereknek nem 3.5 évesen cseng le a dackorszak..

Fontos kérdés lenne, jár e óvódába? A covid alatt jár e?

Ha nem, nyílván otthon nem tud lefáradni.

A tv-ről annyit, hogy ez is (sajnos) szoktatás kérdése.


Nem kell minden szarért autizmust, adhd-t kiálltani!

2020. nov. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
20%

Miért mikor kellene? Az ovis korú gyerek nem alszik délután, nem tanul a következetes szabályokból “igazi dühkitörései vannak”, “torka szakadtából ordít”, “üvölt sikítva”, “rugdosni kezdett”, “lebutázott”, napi több óra tévét néz!


Itt gond van! Nem az elhanyagolt bántalmazott romagyerek csinálja, hanem a következetesen nevelve és szeretgetve megértve megbeszélve nevelt óvodás gyerek. A tipikusan fejlődő ovisok nem csinálják ezeket az óvodában. Mindenki tudja, aki látott már ovist.


Ma hétvége van, lakásban “tartott” gyerek is képes elfáradni, testileg és szellemileg is hamar kimerülnek életkorukból adódóan, amennyiben tipikus gyerekről van szó.


Ekkora gyereknél amit produkál nem fér bele a dackorszakba.

2020. nov. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!