Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit játszik, mennyi ideig?

Mit játszik, mennyi ideig?

Figyelt kérdés

Kislányom egy hónap múlva lesz 3 éves. Egyszerűen nincs el, egy áfát, nem tud egyedül játszani. Folyton engem nyaggat, nem tudok csinálni semmit, mert folyton vele kell foglalkoznom.

Az ilyen korú kisgyerekek mit játszanak? Mennyi ideig tudnak egyedül játszani? Van neki kiskonyhája, szerelőpadja, kisautói, babái, plüssök, kockák, könyvek szinte mindene megvan. De semmivel sem játszik, csak ha leülök vele. Önálló játék mikortól várható?


2020. dec. 13. 23:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt még nem írtam : folyton pörög, jön - megy a lakásban, látszólag céltalanul, felmászik a kanapéra, székekre, ahova csak tud, evés közben is folyton babrál, izeg - mozog. Lehet autista?
2020. dec. 13. 23:49
 2/13 anonim ***** válasza:
16%
Igen
2020. dec. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Az enyém 5-6 éves volt amikor hosszabb ideig eljátszott, pld el tudtam olvasni az újság első pár lapját 😂. A gyerek már csak ilyen. Ettől gyerek.
2020. dec. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

ez nagyon gyerekfüggő.

ismerek olyan gyereket aki 3 évesen olyan szépen eljátszik egyedül... de olyat is aki nem hajlandó egyedül játszani otthon, csak ha foglalkoznak vele, de pl. bölcsiben eljátszik a társaival, de egyedül is.

jár közösségbe a lányod?

az autizmus ennyiből nem diagnosztizálható, rengeteg típusa, súlyossága van.. simán lehet, hogy csak unatkozik, azért jön-megy, mászkál a kanapéra, székre...

az autisták általában a szemkontaktust kerülik, sztereotip mozgásaik vannak pl repked a kezével, ismétlődő mozdulatokat csinál, szociálisan lemaradt, nem is nagyon érdeklik a többiek, csak elvan magának. sok esetben nem is beszélnek az autisták.

2020. dec. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én aspergeres lányomra ez mindig jellemző volt, a mai napig (6 éves) az. DE! nem ez volt az egyetlen probléma vele, ha a te lányoddal nincs más ezt leszámítva, akkor egyelőre nem gyanakodnék autizmusra. Önmagad megnyugtatása végett, ha megoldható, elvihetnéd egy TSMT terapeutához megnézetni, hátha van valami kis eltérés az idegrendszerében, ami simán tud pl. ilyet okozni. Aztán ha ő olyat lát, akkor úgyis javasol mást is.

Együttérzésem egyébként, nagyon jól tudom, mennyire idegőrlő ez. Akinek nem ilyen a gyereke, nem is gondolná.

2020. dec. 14. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom autista, és 2 éves korától egyedül játszik.
2020. dec. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek! Imádom tényleg a kislányom, de olyan jól esne már egy kávét úgy meginnom ülve, hogy nem mászik a nyakamba. Mert ha leülök bárhová, már egyből jön, mászik a nyakamba, ugrál rajtam. Még nem jár rendszeresen közösségbe, foglalkozásokra jártunk, míg voltak. Illetve egy-két ismerős, szomszéd kisgyerekkel járunk át egymáshoz.

Akkor nem valósít, hogy autista, most elolvastam. Meg a tsm tornát is, ez jó ötlet. Védőnő szerint minden rendben van, eddigi fejlődése mindig picit előbbre volt, a "szokásoshoz" képest.

2020. dec. 14. 08:25
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Olvass utána az adhd-nak is!

A leírtak alapján nem hinném, hogy bármi probléma lenne. Egyszerűen, csak igényli a társaságod. Mindenesetre hallgass az ösztöneidre! Engem is évekig nyugtatgattak és végül magán úton derült ki, hogy autista a gyermekem. Ő pl, nem szeretett velem játszani, csak azt akarta, hogy vele legyek.

2020. dec. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a 3 éves kirakóval szépen elmolyol.Még sose néztem mennyit, de kb negyed óra alatt rakja ki a 24 db nagy kirakót, annyi ,,pihi" van két anyaa között.Meg mondjuk nagy vonalakban meg lehet vele beszélni, hogy most főzök és azért nem érek rá fél percenként(már amikor épp meg akarja érteni).Be szoktam fogni a házimunkába.Pld adogathatja a burgonyát, sárgarépát meg ilyenek.Mosásnál bepakolhat a gépbe, teregetheti a zoknikat így azért egyrészt szem előtt van, másrészt le is van kötve.

Ő is szeret fotel karfájára, kanapéra meg mindenre mászni.Én nem hiszem, hogy baja volna a gyerekednek.

2020. dec. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Most nem rosszindulatból, de egy 3 éves gyerek azért már érti azt, hogy "anya megissza a kávéját, majd utána játszunk". Max nem tetszik neki, de nem árt, ha elkezd hozzászokni kicsit.
2020. dec. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!