Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ADHD-s gyerekek szülei: mi...

ADHD-s gyerekek szülei: mi volt az első jel, amire felfigyeltetek?

Figyelt kérdés

Mennyi ideig tartott, mire szakemberhez jutottatok?

Mit tanácsolnátok azoknak, akik még csak sejtik, hogy valami nem stimmel, mire figyeljenek?



2020. dec. 18. 11:55
 1/5 anonim válasza:
74%
Nem nézett a szemembe tartósan. 3,5 évesen mentünk TSMT tornára, onnan már egyenes út vezetett a többi szakemberhez.
2020. dec. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
3 évesen már mentünk a családsegítőhöz. Csecsemőkorában is túlmozgásos volt, 12 év alatt sem tanult meg késleltetni, pörgött, gyakran kerülte a szemkontaktust, repdesett. 9 évbe telt a helyes diagnózis és segítség megtalálása + a gyógyszer. Azóta szinte minden normalizálódott.
2020. dec. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

"pörgött, gyakran kerülte a szemkontaktust, repdesett" - ezeket autisták (is) csinálják. Pontosabban korábban csak róluk olvastam ilyet, sokszor.

És nem is olyan régen még nem kaphatott valaki egyszerre ASD és ADHD diagnózist is. Érdekes...

2020. dec. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

újszülőttként folyton járt a lába és érdekesen, hasból rugta ki magát. Keveset nézett ránk, akkor sem tartósan, nem fixírozott. Gyors mozgásfejlődése volt, de csinált mindent(akkor nem tudtam, hogy ez furcsa, azt hittem jó), nem kötötte le semmi huzamosabb ideig a figyelmét.. mindig gyorsan mozgott, tehát nem kúszott lassan, hanem gyorsan, nem mászott lassan, hanem egyből mint a gép, és előbb szaladt, mint sétált.


Sok ingert igényelt, de mivel aludt is sokat, nem érdekelt, hogy mindig kell vele valamit csinálni, ott lenni, fogni, különben irgalmatlan ideges lett. Ez a másik, gyakrabban volt ideges és ingerlékeny, mint szomorú. A reakciói mindig szélsőségesek voltak, vagy sikongatott a gyönyörűségtől, vagy tombolt dühösen.


Nem tudom, látszott rajta, hogy nem tudatos, hanem ösztönös minden megmozdulása.

2020. dec. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
94%

Nekem mindkettő az.

A lányomnál csak suliban derült ki.

Egyébként babának is elég nyugtalan volt, nehezen alakult ki napirend, nehéz volt altatni. Nehéz volt meggyőzni, fegyelmezni.

De annyira nem is gondoltam, hogy ez probléma. Hiszen gyerek, na meg ott volt a fiam, aki 1,5 évvel fiatalabb nála, és ő aztán nagyon nehéz eset volt. Minden tipikus tünetet hozott már egész kicsinek. Hozzá képest a lányom egy angyalka volt.

A fiam egész kicsi korában sem aludt nappal, éjszaka is folyton fent voltunk. Megkésett beszédfejlődés volt, és gyakorlatilag képtelenség volt fegyelmezni. Emiatt mi már 3 évesen elmentünk a Nevelési Tanácsadóba, akkor azt mondták keressek neki logopédust, és egyébként nem tudok gyereket nevelni.

Logopédust sajnos nem találtam, bár az oviba aki kijárt megígérte, hogy fog vele foglalkozni. Akkor ennél többet nem is csináltunk, tsmt-t próbáltam, de nem sikerült.

5 évesen az ovi küldte Nevtanba, a diagnózis ugyanaz volt. Utána én vittem el a Vadaskertbe, mert a Nevtan nem segített, továbbra sem kapott fejlesztést. Az akkori óvónői kijelentették, hogy autista. Valóban vannak hasonló tünetek, ahogy korábban valaki leírta. Így 5 évesen kaptunk kódot, az autizmust elvetették.

De hidd el, ha lehet kerüld el a kódot, én is bolond voltam, hogy erőltettem.

Ami fejlesztést kapott, mind magánúton hordtam, az állami egy kalappal sem ér, viszont nem tudunk iskolát váltani, mert be van kódolva a gyerek.

2020. dec. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!