Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan, aki próbálta...

Van itt olyan, aki próbálta már ezt a könyvet autista, ADHD-s gyereknél?: Ülj figyelmesen, mint egy béka! – Mindfulness-gyakorlatok gyerekeknek és szüleiknek

Figyelt kérdés
Véletlenül bukkantam most erre a könyvre és a leírásában azt írják autista, ADHD-s gyerekeknél is nagyon jó hatása lehet. Ha valaki próbálta már, örülnék ha megosztaná a tapasztalatait, hogy segített-e, főként indulatok kezelésében, lenyugvásban, elalváshoz. Köszönöm

2020. dec. 7. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megvettem, azóta is ott van a polcon, a gyerek nem is volt hajlandó meghallgatni.
2020. dec. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen relax-nyugtató gyakorlatok és hasonlók youtubeon, én alvás előtt nyomom be néha, egyébként nem ér sokat, nem lesz meg bennük az, ami hiányzik tőle, esetleg kaphat egy megküzdési stratégiát stresszhelyzetben, de ahhoz fontos a légzés meg a fix apró mozgás, hogy jobban rögzüljön.
2020. dec. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hat, én nem vagyok ADHD-s, se a gyerekem, ellenben sokat stresszelek es a doki ajanlotta anno a Mindfulnesst. Na, attól lettem csak igazan ideges. Nekem nem jönnek be ezek a kenyszeres relaxalo, lelassito cuccok.
2020. dec. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Az okokat kell megkeresni (pszichológus, ott játékterápia), hogy a gyermek szembe tudjon nézni azokkal és ezáltal elengedni azokat. Sose a tüneti kezelés a megoldás, mint amit sajnos a betegségipar művel (orvoslás és gyógyszeripar mint legális drogdílerek), akárhogyan is erőltetik és reklámozzák agyon, anyagi okokból.
2020. dec. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Az ok sajnos idegrendszeri, így nem tudja a pszichológus megoldani. Mi nagyon soknál voltunk, szemfényvesztés az egész, semmit nem segített. Idővel viszont kinövik, csak azt kell túlélni. A relaxálásra nekem egyik gyerek sem volt hajlandó, sajnos.
2020. dec. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ezek alapján nagy reményeket nem fűzök hozzá, de ennek ellenére megrendelem, veszítení valónk nincs, megoldás pedig kell, mert az eddigi próbálkozásaink kudarcot vallottak. :(

Pszichológusban még nem gondolkoztam, igazából nem tudom mennyire tudják kezelni, hogy autista, plusz figyelemzavaros, tehát nem feltétlen a szokásos módszerek a jók, bár nem tudom, sosem voltunk még, igazából eddig senki (szakemberek) nem említették hogy próbáljuk meg.

Kedves 5-ös, kinövik? Nálatok elmúltak ezek? Mikor? Én annnyira szeretném ha megoldást találnánk rá.

2020. dec. 8. 18:55
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

5!


Ne beszélj már baromságot. Se az ADHD-t, se az autizmust nem lehet kinőni. Max az ADHD-s idősebb korában jobban tudja korlátozni magát. A férjem unokaöccse 28 éves, most is gyógyszert szed, de erősen koncentrálva, ha nincs stresszhelyzetben képes egy napot nélküle végigcsinálni.

2020. dec. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7-es: látom ismét sikerült kulturált hozzászólást rittyenteni.

Az autizmust nem lehet kinőni, de amelyik autistát odaülteted relaxálni, az már nem reménytelen eset. Több ismerősöm van, akinek magasan funkcionáló autista gyereke van, és 14-15 éves korára egészen kezelhető lett a helyzet. Nyilván a súlyosan érintettek nem nagyon javulnak, de nem hinném, hogy a kérdezőnek ilyen lenne a gyereke, mert ha pelenkázni kéne tinédzser korában, akkor nem a relaxálásban látná a megoldást.

Egyébként meg mindkét gyerekem adhd-s, szóval tudom, hogy mit beszélek. Pszichológushoz vinni teljesen értelmetlen. Semmi olyat nem tudnak vele csinálni, amit egy gondos anyuka ne tudna. Aki kicsit is értelmes, az sokat olvasott a témáról, tehát újat mondani nem fognak. Én kb. 10 különböző szakihoz vittem a gyerekemet, és mindegyik ugyanazt mondta, aztán csodálkoztak, hogy én ezt már mind tudom. A baj nem otthon van, hanem azzal, hogyha elviszed közösségbe a gyereket, akkor te hiába is tudod jól kezelni, ha a fafejű pedagógus ragaszkodik az ezer éves poroszos módszereihez. Aztán csodálkozik, hogy a gyerek kijelenti, hogy nem vagyok hajlandó veled együttműködni. Nekem őszintén megmondta a pszichológus, hogy az iskolai problémákat nem tudja megoldani. Akkor minek menjünk? Több ismerősömnek ugyanez volt a tapasztalata. Persze lehet hordani, jót játszanak majd a gyerekkel, meg ha a szülő nem hallgatja meg, akkor legalább valakinek jól kipanaszkodja magát. Ennyi. Többre nem való.

A fiam kicsinek az óvoda réme volt, most 10 éves, a magatartása, és folyamatos beszédkésztetése van, de állítólag a tanítást nem zavarja, és kezelhető a helyzet. Pár éve még ezt nem gondoltam volna.

A lányom 12 éves, elsőben azt mondták ismételjen évet, mert képtelen tanulni. Most 4,5 volt az átlaga. Szóval lehet lovagolni a szavakon, hogy kinövi vagy megtanulja kezelni, lényegtelen. De jobb lesz a helyzet később, hidd el!

2020. dec. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom mit csináltam anno 11 évvel ezelőtt, hogy normális gyerekem született. Azt sem tudom, hogy a családom női tagjai mit tettek, hogy "ilyenek" nem születtek a családba, de még csak a tág ismeretségi körben sem.

Egyébként régen ha jól tudom két határozott atyai pofonnal kinőtte a gyerek a baromságait.

2020. dec. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es nem lennek a gyereked helyebe...vadbarom... es az ilyenek meg szaporodnak is
2021. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!