Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Jó ötlet 9-10 évesen iskolába...

Jó ötlet 9-10 évesen iskolába küldeni a gyereket?

Figyelt kérdés
Ismerek valakit aki ennyi idősen ment iskolába, látszólag értelmesnek tűnik de a szülei mégis olyan sokáig óvodába járatták. Mit gondoltok erről?
2021. jan. 5. 23:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy max 8 évesen el kellett menni iskolába régebben is. Aki akkor sem volt rá alkalmas, az ment egy kisegítő suliba, de mindenképpen el kellett hagynia az ovit.
2021. jan. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
98%

Semmit nem gondolok, mert ilyen biztos nem volt 20 éve sem!

Legkèsőbb 8 évesen iskolába kellett mennie a gyereknek. Ha valami miatt mégsem volt érett rá, akkor sem maradhatott az óvodában, hanem kisegítőbe kellett járatni.

2021. jan. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
98%
Ilyen nincs.
2021. jan. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen, nem ismerhetsz senkit aki 9-10 évesen ment iskolába.

Max. 8 volt eddig, de azért 7-7,5 volt általános.

Ha valamilyen módon sérült a gyerek akkor is mennie kell/kellett, kisegítőbe, ahogy már előttem is írták (hivatalos neve speciális iskola).

2021. jan. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
63%
Létezik olyan, hogy érzékeny periódus. Ha ebben az időablakban nem tanulja meg a gyerek az erre a korra jellemző tanulni/tudnivalókat, később jóval nehezebben fogja. (Pl. Hany Istók, aki kisiskolás korban szedtek össze a lápból - nem tanult meg beszélni. Vagy Tarzan - akit állatok neveltek, szintén nem. Vagy akár csak gondolj a sok írástudatlanra - akik nem tanultak meg 6-9 éves korukban írni-olvasni, és később sem sikerült. Vagy csak csekély eredménnyel.
2021. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
A sok hitetlenkedőnek mondom, hogy de, ez lehetséges, akit ismerek 9 éves volt mikor iskolába ment de abban a tanév októberében már a 10. életévét is betöltötte. A szülei maguk sem tudnak választ adni arra, hogy mivel volt így jobb neki.
2021. máj. 28. 19:21
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Akárhányszor írod be se fogjuk elhinni, mert az utóbbi 30 év szabályozását betűről betűre ismerve ez Magyarországon nem fordulhatott elő.
2021. máj. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Hazudnak neked. Én is régen voltam iskolás és nálunk pl volt minden évfolyamban egy kisegítő osztály ahova a nehezebben tanuló de egyenesen bolond gyerekek is jártak. Max egy évet engedtek pluszba az oviban, akinek nem ment a tanulás, menni kellett a kisegítőbe.
2021. máj. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem lehet ilyet, legkésőbb 8 évesen iskolába kell mennie. Olyan viszont elképzelhető, hogy az elsőt még egyszer járja, tehát 9 évesen megy elsőbe (megint). Ilyet még én ismerek. Viszont annál a kislánynál van gond.
2021. máj. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

19, Bizony ez az egyetlen lehetséges magyarázat, de akkor se 9 évesen ment, hanem akkor még nem lépett tovább az elsőből. Buktatni többször is lehetett.

Lehet ezt szégyennek érezte a család és inkább jött a képtelenséggel, hogy akkor kezdte.

2021. máj. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!