Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Leírnátok a tapasztalatotokat:...

Leírnátok a tapasztalatotokat: pszichológiai segítség étkezési zavarra?

Figyelt kérdés
Van egy "fényevő" 3 éves kisfiam. Pszichológushoz irányított minket a gyerekorvos. Természetesen megyünk is, de jövő hónapra kapunk csak időpontot és addig olvasnék tapasztalatokról. Mi fog történni? Milyen gyakran kellett járnotok? A terápián a szülő is részt vesz?

2021. jan. 13. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
21%

Leírnád kicsit részletesebben mit értesz “fényevő” alatt? Ebből nem lehet tudni semmit és nem lehet válaszolni se.

Így tudatlanul pl szenzoros túlérzékenysége van, de annak vannak más tünetei is. Túl meleg,túl hideg, túl gyors, nagyon szúr, túl magas.

Nem eszi meg , mert túl sült, túl fűszeres, túl folyós, túl színes, túl vegyes, mag van benne, darabos stb.

2021. jan. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem eszik semmilyen főtt ételt: levest, főzeléket, húst, tésztát, pörköltet. Pékárut, néhány gyümölcsöt igen. Meg sem kóstolja az ételeket, így véleményt sem nagyon tud róla mondani (pedig folyékonyan beszél). Egyszerűen nem kér és kész (pedig éhes, ezt is kipróbáltuk :/)

Gyógypedagógus vagyok és nem hiszem, hogy szenzoros túlérzékenység, mert örömmel maszatol, nem zavarja, ha koszos lesz stbstb.

De lehet, hogy félreérthető a kérdésem. Nem tanácsot kérek az evéshez (azt már kértem korábban és mindent kipróbáltunk a pszichológuson kívül). Hanem tapasztalatot a pszichológiai megsegítésről, hogy hogyan működik a rendszer. Pl. Ha résztvevője leszek a terápiának, akkor a kisebbik gyerekemhez (már a kistesó születése előtt 1 évvel elkezdődtek a bonyodalmak) keresnem kell valakit. Ezt is milyen rendszerességgel? Gondolom, súlyosságtól függően, de egy tapasztalattal talán már tudnék saccolni.

2021. jan. 13. 20:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem értettem félre a kérdésed, csak segíteni szerettem volna. Az én fiam szenzorosan túlérzékeny és senki nem vette észre 6 év alatt, pedig bőven jártunk mindenféle fejlesztésre. A fiamat se zavarja, ha koszos. A Fb van autista csoport. Ott nagyon sok gyerek ennyire kevés ételt eszik, mint a te kisfiad. Szerintem ot sokan tudnának segíteni evvel kapcsolatban. Nem arra célzok, hogy a fiad auti!!!!
2021. jan. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy! Köszönöm szépen, megnézem azt a csoportot!
2021. jan. 13. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!