Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy hiperaktív gyereknek...

Egy hiperaktív gyereknek esélye nincs egy iskolai osztályba való normális beilleszkedésre?

Figyelt kérdés
Mert a túlbuzgásával minden más gyereket halálra idegesít, és csak ellenszenvet vált ki magából.
2021. jan. 22. 09:08
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
DE, VAN, ha megfelelö fejlesztést kap!
2021. jan. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Konkrétan mit értesz ez alatt?
2021. jan. 22. 09:40
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Vannak direkt erre való szakemberek - fejlesztö pedagógus -, akik megfelelö módon tudnak a gyerekkel foglalkozni, megtanulja, hogy lehet beilleszkedni a többiek közé anélkül, hogy öket idegesítené, zavarná, illetve hoyg ö maga emiatt rosszul érezné magát.
2021. jan. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

Ez szép mese, 3-as.

Szerintem attól függ mennyire hiperaktív, és attól függ milyen a tanítónő meg a többi gyerek.

Nekem hiperaktív a fiam, és igen sok gondunk is van emiatt. Viszont a környéken nincs ilyen iskola, szóval mi kínlódunk az integrációval. Alapvetően egész jól haladunk, most 4. osztályos, a tanítást nem zavarja nagyon. Viszont a társaival nehezen jön ki jól, tudom, hogy ennek részben ő maga is az oka, de érdekes módon mindig egy fiú van, akivel balhé van. Elég rosszindulatú a kölyök. Ha nem lenne ilyen gyerek az osztályban, szerintem ellennénk. De sajnos mindig és mindenhol vannak ilyenek.

2021. jan. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Szóval, hogy miért is mese a fejlesztés?

Ha a gyerek nem tud beilleszkedni az osztályba, szerinted ha leül kettesben egy gyógypedagógussal, akkor az mit fog tudni neki segíteni? A csoportos szituációkat csak csoportban lehet megtanulni!!! Tehát az kéne, hogy a tanítónőnek legyen ehhez képesítése, és ha konfliktusa van valakivel, akkor ott helyben meg tudják oldani.

Viszont általában egy sima tanítóképzőt végzett tanító ehhez nem ért. Nálunk a pszichiátrián vannak ilyen csoportok, én vittem egyszer-kétszer a fiamat, hát nem tudom.

Először is ötleteket adtak neki, hogy hogy lehet még rosszabbul viselkedni, hiszen ott csak problémás gyerek volt. Másrészt ahol van 15 problémás gyerek, mégis mit lehet velük kezdeni, hogy lehet úgy dolgozni? Mert ha egy osztályban van 1-2, akkor még csak-csak, de ha mind az?! Bár a gyerek jól elvolt ott, lettek barátai, de nagyjából ennyi, én nem láttam, hogy bármit javult volna a dolog.

Egyértelműen a pedagógusok továbbképzésében látnám a megoldást, de nem is tudom van-e ilyen képzés.

2021. jan. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

@20:07


Egyet értek veled.

Én is láttam olyat, ahol az osztályfőnök adta anyukának a szépen, meg hogy maximálisan partner mindenben, közben meg a gyereket kegyetlenül lebaszta olyan dologért, ami miatt a kiskedvenceknek csak ejnye-bejnye volt.

2021. jan. 23. 20:14
 7/10 anonim ***** válasza:
20%
Bocs, felénk müködik a dolog, itt nem divat kirekeszteni valakit ilyen miatt. Már az óvodában professzionális fejlesztést kapnak a problémás gyerekek, mire iskolába kerülnek, addigra be tudnak illeszkedni. Igaz, nem MO-on élek, ez az, amit mindig elfelejtek, ott öket egyszerüen "félbolondnak" tekintik még a "pedagógusok" is.
2021. jan. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
7-es, tedd össze a két kezed, de sajnos ebben az országban ez nem működik. Az én gyerekem akkor kapott normális fejlesztést, amikor elvittem magánba.
2021. jan. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy itt jobb a helyzet - itt a "magán" orvos eleve ismeretlen fogalom -, de ettöl még ez lenne a normális megoldás.

Ezért nem értem, ki és miért pontozta le a válaszaimat, az, hogy MO-on nem így müködik, nem az én hibám, ez lenne a megfelelö hozzáállás, nem pedig az, hogy a gyereket kiközösítik.

2021. jan. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es, ne aggódj, engem is lepontoznak, de én nem foglalkozom vele. Sok ilyen kérdés volt már, és többször leírtam a véleményem. Aztán privátban megkerestek az érintettek, és megbeszéltük a dolgot, és sajnos mindig az lett a vége, hogy nekem lett igazam.

Akik ide írnak, hogy kérd ki a kódot a gyereknek, mert az majd milyen jó lesz neki, mert kap fejlesztést, nem tudom hol élnek. Vagy talán ők maguk is gyógypedagógusok. De nekem gyógypedagógus ismerősöm is pl. többek közt azért ment át magánba, mert mondta, hogy az állami rendszer nem működik, semmi értelme az egésznek.

Engem nem érdekel, ha lepontoznak, én akkor is mindig leírom. Ugyanis szeretnék segíteni az érintetteknek.

5

2021. jan. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!