Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ket es fel eves kisfiam...

Ket es fel eves kisfiam viselkedese normalis szerintetek? Ez meg normalis dackorszakos viselkedey, vagy kezdjek aggodni?

Figyelt kérdés
Kisfiam nagyon eleven, dacos, szofogadatlan gyerek. Csak azt csinalja, amit nem szabad. Dobal egesz nap, kiabal, meguti a kissebb testveret, van, hogy engem, vagy az apjat is. Ha raszolunk, sokszor mar azert is uvolt, sir. Hiaba magyarazok neki, vagy szepen kerlelem, probalom elterelni a figyelmet, akkoris csinalja 100szor is, hogy pl. a cserepes novenyeket, tv-t stb. dobalja. Probalok turelmes lenni,de nagyon nehez, van hogy mar kiabalok vele, mert elszakad a cerna. Sosem bantottuk, sosem utottuk meg. Az egesz napunk katasztrofa miatta, kb.miota testvere szuletett7 honapja. Furdetni nem lehet normalisan, plafonig veri a vizet, enni nem akar normalisan, iszonyat valogat, husz felevel kinalgatom mire eszik, koveteli a meset, vagy a mobilt(nem adom oda sokat), egesz napunk katasztrofa. Alvas a legszornyubb. Hiaba farasztom le, mar mindent probaltam, ha sokat vagyunk kint, plusz rengeteg seta stb. se segit, nem farad el. Delutani alvast nem akarja, keso delutan bealszik, ejjel megint nem akar aludni...majd pavor.... Hiperaktiv lehet? Aki tud jó tanácsot adni, kerem tegye meg..tenyleg teljes mertekben Vekerdy, Montessori stb. elvek menten neveltem eddig, es ugy erzem lett egy szofogadatlan, kezelhetetlen gyerekem. Nem tudom,hogy ez mar a normalitason tul van -e? Tobb ez mar mint normal dackorszak? Se az orvos se a vedono nem ernek ra ilyen dolgokkal fogllkozni...azt se tudom merre induljak.. Hozzateszem idegen helyen, jatszo teren stb. egy kisangyal

2021. jan. 3. 22:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Sosem bantottuk, sosem utottuk meg

itt a probléma. NEM azt mondom, hogy verni kell, de ha 1-2 alkalommal kap egyet a fenekére, attól nem lesz lelki sérült. És megtanulja, hol a határ. Vagy megvárjátok, míg a cserepesnövény-dobálással egyszer betöri a kisebb fejét?!

2021. jan. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Testvérféltékenység lehet mögötte.

Meg kell oldani, hogy legyél vele is kettesben. AMikor csak őrá figyelsz, csak ővele foglalkozol.

Amúgy természetesen túl van a normális dackorszakon. Ránk sosem emelt kezet egyik gyerekünk sem.

Az jó jel, ha máshol kisangyal. Akkor valószínűleg nem hiperaktív.

2021. jan. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
1-es, én se ütöttem meg egyik gyerekemet sem, mégse csináltak ilyet.
2021. jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem tul engedékeny vagy! 20 félével kinalod? Minek? Van max 2 eszel fiam nem eszel nekem mindegy akkor ehesen fekszel le makd hnap eszel. (van gyerekem meg is tanulta h engem ezzel nem idegssit fel csokit nem eszunk vacsira pl) sztem az üvöltés kiabalas raszolas nem segit semmit. Legyen kovetkezmenye. Nem jatszol vele szepen elveszed. Megutottel 3 percre saroba állsz. Plusz ami még fontos lehet a teso ugy. Igyekezz minden nap legalabb 1 ora osztatlan figyelmet adni neki addig a kicsivel legyen apa!

Ha szepen csinál vmi dicserd sokat!

2021. jan. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is dac + testvérféltékenység így egyben. És hiába van lepontozva az első, igaza van. Ez a kisfiú a leírtak alapján azt csinál, amit akar, és az esetleges kiabálásnál durvább következménye nincs. Az meg valószínűleg már rég nem érdekli. Nem kell mindenképp megütni, de más egyéb módon büntetni igen, különben nem tanulja meg, hogy mit lehet és mit nem.
2021. jan. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Nem kell nrki adni csak egy félét. Ha nem eszi meg éhen marad.

Igenis csapj oda mert később nem birsz vele. Nehogymár ő parancsoljon

2021. jan. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%

Milyen mar, hogy azt felpontozzak aki a gyereket veri azt meg le, aki nem. Nagy baj van a fejekben. A gyerek fizikai bantalmazasa (barmilyen kis merteku is.. Tehat a "pelenkara csapas" a "popsira utes" a "kezere csapas" az "atyai pofon" mind-mind) BÖRTÖNNEL büntethető (LENNE, de itthon meg mindig elfogadóak ezzel szemben ami GAZ!) A gyereket nem le hanem meg kell gyozni.


Sokat kell vele beszélgetni, es szervezz vele rendszeresen olyan programot ahol csak ketten vagytok, mert biztosan a testverfeltekenyseg is kozre jatszik. A gyerekeim hasonlo korkulonbseggel szulettek. A nagy 2-3 eves kora kozti idoszaka borzalmas volt. Kitartas. Elmúlik hamarosan.

Ja es az evessel kapcsolatban en is azt vallom, ha kell ami van, egye meg, ha nem kell akkor nincs mas. Majd a kov etkezesre lesz mas, de ahol etel van ott gyerek meg éhen nem halt... Errol en konnyen leszoktattam. Az alvas nehez dio. Sokaig kulon altattam oket. Most mar egyutt. Furdes szinten egyutt de nyilvan csak miota a kicsi is stabilan ul. (Nalunk mar o is masfel eves lassan)

2021. jan. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Az enyém 26 hónapos. Csak kétféle étellel kínálom (leves+második), ha eltolja pedig rudom, hogy szereti, akkor elmondom, hogy vagy ezt eszed vagy semmit. Ilyenkor általában visszahúzza maga elé és elkezdi enni. Ha mégsem akkor mehet a dolgára. Kb. 2 perc múlva visszajön, hogy mégis enne.

Eleinte én is elkövettem ezt a hibát, hogy 20 félével kínáltam, mint te. Elegem lett hamar. Nehogy már könyörögni kelljen, ha éhes, akkor úgyis enni fog.

Ha dobálja a dolgokat, vagy rosszat csinál max. 3x szólok rá. Aztán mehet a kiságyba. (Nem használjuk másra a kiságyat, nincs benne semmi, csak még nem tudtuk eladni).

Na ez hatásos. Legközelebb már csak megemlítem, hogy akar-e menni a kiságyba, és már ennyi is elég.

Valami büntetésnek lenni kell, mert ez így magától nem lesz jobb.

2021. jan. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

Egy gyerek akkor boldog általában, ha határok közé van szorítva. Ha ezek a határok nem léteznek, vagy túlságosan elnagyoltak, addig megy, míg beléjük nem ütközik. Az alapján, amit írtál, nálatok nincsenek határok. Van egy kis ejnye-bejnye, meg végtelen türelem (miért is?), és kb ennyi. Jelenleg ő nevel titeket, és nem ti őt, ennek pedig az az oka, hogy megteheti, mert gyengék vagytok. Nem tisztel titeket, nincs tekintélyetek, ezt pedig egy gyerek nagyon szépen kihasználja.

Ha a lányom ilyeneket csinálna (főleg, ha meg merne ütni, ami nálam zeró tolerancia), úgy menne a sarokba, hogy közben megtanulna repülni is (nálunk ez a bevált módszer, illetve bizonyos szórakoztató dolgok megvonása). Sosem ütöttem meg, de nálunk a sarok említésétől felhagy az engedetlenséggel, és tudja, hogy a hiszti is totál hidegen hagy.

Nálatok túl sok minden függ attól, hogy mit akar a gyerek, ami elég nagy probléma. Nem neki kéne megmondania, mi legyen, hanem nektek. Az van, amit mondtok, es kész.

Ajánlom esetleg Popper Péter előadásait, fent vannak YouTube-on. Nagyon sok hasznos és érdekes dolgot mond a gyereknevelést illetően. Nem lesz egyszerű javítani rajta, ha nem szeditek össze magatokat időben, és veszitek kézbe az irányítást. Minél később kezditek nevelni, annál nehezebb lesz.

2021. jan. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Nekem van egy két éves és 3 hónapos fiam. Ugyanez. Én elvittem nevelési tanácsadóba mert én is már mindenre gondoltam. Ott ráhuzták h le van maradva stb. Járjunk gyógypedagógushoz. Járunk, azt mondta semmi baja nincs, csak testvérféltékeny, és h nem járunk gyerek közösségbe. Amúgy nálunk kezd normalizálodni a helyzet magától. 5 hónapos a tesó
2021. jan. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!