Szerintetek autista ?

Figyelt kérdés

Akik jartasak a témaban tudnanak segiteni ?

Szerintetek autista lehet ?

Vagy ezek autista, autisztikus tunetek ?

Lassan 4 éves lesz (3 hónap múlva ), nem beszél magátol,a kérdésekre nincs igen vagy nem . Ha megkerdezem mondjuk hogy kérsz kakaót ? Az a válasz hogy "kérsz kakaót" de nem is kér . Szinte mindenben utanozza amit mondok . Neha olyan mintha semmit nem ertene abbol amit mondok, meg csak ránk sem hederit . Valamikor pedig csinalja amit kérek . Hozd ide ezt vagy azt . Kerdezek valamit es mondja hogy várjal egy pillanat stb( neha egesz értelmes megnyilvánulásai vannak . A meséket a tvben pl kivulrol utánozza . Nem szobatiszta , bolcsibe jár meg mert visszamaradt . Enni semmit ! Szinte semmit nem eszik, pár favoriton kivul de abbol is csak 2 kanállal ugy hogy a szajaba rakjuk . Kanalat villat nem tudja nem érti hogy kene hasznalni . Cumisuvegbol iszik masbol nem fogadja el .

Ajto szekrények nyitogatása folyamatos sokáig elszorakoztatja . Es a lampák tvk eszkoszok kapcsolgatásaval szorakoztatja magát. Más jatekra nagyon nehez( ha igen 2 percig tart) vagy lehetetlen ravenni . Ha eszunk nem tud megullni . Rohangal fel ala. Es ebbol baj volt a bolcsibe is .( szabályok betartásával )

1 eve vizsgalták akkor semmit nem mondtak nem talaltak . Most at dobnák egy olyan ovis csoportba ahol csak beteg gyerekek vannak . Tenyleg ilyen nagy a baj ?


2021. jan. 29. 17:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%

Egyertelmuen betegnek tunik, de most ha ide jon egy anyuka, hogy jah az o gyereke is igy volt, de mar semmi baja, akkor te se aggodsz tovabb vagy mi? Szep dolog a gyereked egeszseget a gyakorisokra bízni.

1 eve voltatok kivizsgalason, ideje ujfent elkezdeni utana jarni, es addig menni, amig nincs diagnozis. Sajnalom, de nem valoszinu, hogy minden rendben a gyereketekkel. De mar 3 eves koraban sem szabadott volna ott megallni, hogy minden rendben, es ravarni egy evet a legnagyobb nyugalomban.

Vigyetek orvoshoz.

2021. jan. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
De aggódom folyamatosan . Fejlesztesre, beszédinditasra jár . Most magán uton is fog járni. Senki semmit nem mond csak hogy szepen fejlödik . Es ennyi ?! Milyen szakember az ilyen aki még azt se latja vagy mondja hogy baj van amugy anyuka ami meg egy vaknak is nyilvanvalo szerintem ?!
2021. jan. 29. 18:31
 13/20 anonim ***** válasza:
91%

A világ végére is elvinném, hogy kiderítsék, miért van ez; mert ez nem normális viselkedés, és nem dackorszak.

Szerintem sanszos az autizmus, vagy történt valami a születése körül (oxigén hiány, vákuumos, fogós szülés, mekóniumos magzatvíz)?

2021. jan. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%
Az én lányom beszédfogyatékos, sni-s, egyidős kb. a fiaddal, 3 éves kora után kezdett beszélni, sok helyre jártunk, de a tsmt volt a legjobb, most már ragozva mondatokban beszél, nem minden gyerek egyforma, de én is azt gondolom már lejárt a türelmi idő, lassan 4 éves, le van maradva a fiad, vidd el valahová ahol diagnosztizálják, az sni kód azért jó, mert ingyen megkapja majd a fejlesztést az oviban, legalább a nevtanba vidd el.
2021. jan. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%

Szia. Igen, vannak olyan jelek, amik erre utalnak, de kár lenne ezt így látatlanban tippelgetni.

Én a helyedben a Vadaskert Alapítvánnyal felvenném a kapcsolatot, ők biztosan el tudják ezt dönteni, érdemi segítséget adnak a gyereknek és a családnak is.

2021. jan. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
86%

Ennél sokkal fejlettebb a lányom 2,5 évesen mégis fejlesztésre küldtek minket.



Igen, nagy a baj.. de hogy autizmus lenne? Azt nem hiszem, nem tudom, nem vagyok szakember.

2021. jan. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne itt kérdezz erről, az emberek zömének fogalmuk sincs se az autizmusról, se arról, hogy mi okozhat még ilyen tüneteket!

Viszont... ezek elég markáns tünetek. Mindenféleképp keresnék szakembert, pláne mielőtt szegregált oviba rakják.

Viszont annyit még hadd írjak, hogy ha kiderül, hogy autista, az sem "baj"! nem a világvége, attól ő még a te gyereked! Fejleszthető, valószínűleg fejlődni is fog, csak esetleg lassabban és másképp, mint a normál gyerekek. Kitartás!

2021. jan. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet autista, lehet értelmi fogyatékos de addig kell menni míg nincs diagnózis hogy a megfelelő fejlesztést kaphassa.

Az hogy mennyire nagy a baj azt mi innen nem tudjuk neked megmondani ehhez muszáj a megfelelő szakemberekhez eljutnotok.

2021. jan. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hagytam volna annyiban a diagnózist. Persze megnyugtató, hogy semmi baja, dehát te is látod, hogy van. Nem minden gyermekpszichológus van a toppon.

Autizmuson kívül ezer más dolog is lehet, járj utána. Merre laktok? Hol voltatok kivizsgáláson?

2021. jan. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp érdemes kivizsgálni a gyermeket, foglalkoztam kicsikkel egyébként. Nem szoktam szíre-szóra javasolni, de a leírásod esélyesen bajra utal.


Írod, hogy egy éve semmit nem állapítottak meg. Könnyen lehet, hiszen fél év alatt is rengeteget változnak a kisgyermekek, ráadásul léteznek rejtett problémák is, pl az autizmus egy életkori sajátosság, 24 hónapos kor előtt, de a 24. hó körül már beszélhetünk autizmusról, ha súlyosabb (Kanner), és kb 2 és fél éves kortól már az enyhébbfoka is kimutatható.


Távból nem lehet diagnosztizáláni, csak irányt mutatni, ezért javalsom, hogy ismét vizsgáltasd ki, javaslatom szerint gyógypedagógussal, és/vagy gyermekpszichológussal, mert félévvel ezelőtti, vagy még régebbi vizsgálat csak egy dolog. Aki most fogatékkal él, nem biztos, hogy fél évvel korábban határozottan ki lehetett volna jelenteni.


Lehet autista, értelmi fogyatékos, figyelemzavaros, magatartászavaros, stb. Szóval MEGINT vizsgáltasd ki, javaslom.

2021. febr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!