Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista? 2,5 éves. Nagyon...

Autista? 2,5 éves. Nagyon gyanakszom, teljesen el vagyok keseredve!

Figyelt kérdés
Kb 3 hónapja kezdett mutogatni jobban arra amit szeretne! Könyvekben, ha kérdezem mi hol van, mostanában ritkán mutassa, ha olyan kedve van. Sokszor mérges, ha kérdezem, mi hol van, ha véletlenül Meg mutassa és meg dicsérem, rögtön mérges, mert ra jött,h ő meg mutatta, olyan mintha nem akarna, hogy őt rá vegyük valamire. Mikor ő mutat rá valamire, néz rám és várja, hogy mondjam mi az. Szemkontaktus mikor jó, mikor nem. Nevére egyre jobban hallgat, csak akkkr nem figyel egyből, ha nagyon el van foglalva. Ha mutatunk valamit, h nézd ott van a... Akkor oda néz, de nem mindig, többször igen. Nem bólogat, nem válaszol, csak olyasmire, hogy hogy csinál a boci stb. vagy, hogy hívod a kutyát. Olyasmire nem, hogy kérsz vizet, olyankor nyújtja a kezét. Elég hisztis, ha nem úgy van ahogy ő akarja. Például, ha ő autóval szeretne menni, de gyalog indulunk el, rögtön toporzekol, de hamar megnyugszik, kb 1 perc és abba hagyja. Szociálisan eléggé elmaradott. Gyerekekkel nem tud játszani. Parkban is csak szalad utánuk néha, legtöbbször csak figyeli őket. Velünk szeret játszani, testvérével nagyon de nagyon ritkán vannak el. Ő 7 éves,igaz ő sem szeret a kicsivel játszani. Sokat ugrál egyhelyben. A játékokat van mikor a homloka elé teszi és úgy néz fölfelé a játékokra, ez is egyre ritkább. Zajokra nem fogja be a fülét az étvágya is elég jó! Alvással sincs probléma! Nem beszél, csak szavakat mondd, nem rakja össze, csak nagyon ritkán! Számol 10ig. Hutomagnessel ki is rakja 1-től 10-ig a számokat. Felismeri az állatokat, meg is nevezi őket! Gyümölcsöket. Nem utanoz, csak ilyen egyszerubbet, mint a taps. Nagyon egyszerű utasitasokat mint a vedd le a sapkát, tedd a dobozba, stb megcsinalja. Nagyon anyas, nrm igazán van el senkivel rajtam kívül, csak az apjával. Mozgása le van maradva, nem motorozik. Nagyon sokat halandzsazik. Rövidebb mondókákat, mint a hinta palinta el énekli, de nem teljesen érthetően. Van amelyiket szinte csak az ő nyelvén énekli, alig értetődő pár szó belőle. Van mikor mondd valami új szót és azután többet nem hallom tőle, vagy csak rá pár hétre. Régen papazott, most már nem akar. Van mikor az embereket levegőnek nézi! 3 pszichológus azt mondta, hogy nem autista. De szerintem egy fél órás kérdezőskodesbol nehéz ezt meg állapítani. Néha én is azt mondom, h tutira nem az, néha meg, hogy biztosan az. Azt mondták, csak le van maradva. A tornát multheten kezdtük, végig ordította. Terápiát jövő héten kezdjük, de nagyon félek, hogy ott is csak ordítani fog, mivel nélkülem idegennel nem fog maradni! És nagyon utalja, ha ra akarják venni valamire. Remélem meg fogja szokni. S azt is mondták, hogy csak elkényeztetett és hogy vegyük el tőle a tv-t,azt már nem engedjük neki vagy 2 hónapja. És még annyi, hogy a mintha játéka nagyon szegényes. Sőt mondhatnam, hogy nem igazán játszik olyat. Inkább csak kockakkal, allatfigurakkal, rajzolás(firkalas) plasztelin, ilyesmi. Kint nagyon szeret lenni. Ja és még 1,sokszor monddja ugyanazt a szót, például háromszög, el ismétli parszor, pedig nem kérdezi tőle senki. Amúgy tudja mit jelent. Köszönöm, ha el olvassátok! Szerintetek van okom aggódni? És még az jutott eszembe, hogy társaságba nem igen jártunk, pláne gyerekekkel nem igazán találkozott, szinte születése óta, csak velem van!

2021. márc. 8. 13:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Semmi autizmusra utaló jelet nem írtál.

Ezek amiket írtál, normálisak, minden gyerek már, van aki lasabban fejlődik, van aki gyorsabban.

De szerintem teljesen egészséges.

2021. márc. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
*más
2021. márc. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Szociálisan elmaradott?

Tanultál te fejlődéslélektant? Középső csoporttól kezd (!) kialakulni a közös játék. Kb 5 éves kortól!

Nem 2.5 évesen...


A gyereknek semmi baja nincs.

2021. márc. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen normálisan viselkedik a gyereked. (az enyém ennyi idősen még nem is beszélt)

Miből gondolod h autista nem is értem?

2021. márc. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

2.5 évesen nem kell együtt játszani a gyerekeknek, majd oviban kezdik el, addig egymás mellett játszanak inkább.

Nagyon sok apróság van, ami bizonyos életkorban normális viselkedés, csak ha később is csinálja, akkor lehet autisztikus jel.

Csomó dolgot felsoroltál, ami akár életkori sajátosság is. Az én fiam is volt, hogy többször elismételt új szavakat, majd idővel a helyén használta őket, szóval gyakorolta.

2021. márc. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
Ha igazán aggódnál, akkor szakemberhez vinnéd a gyereket, nem a gyakorin portyázó Laikus Arankák véleményére lennél kíváncsi. Amúgy is kicsit unalmas már, hogy itt mindenki autistának nézi a gyerekét, mert az 2 évesen még nem szaval József Attilát...
2021. márc. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mindenhol azt olvasni, hogy ha nem játszik gyerekekkel, az autizmusra ad okot. Látok pl. Parkban nála kisebb gyereket és teljesen más, utánozza a nagyobbakat, másképp viselkedik. Az enyém meg csak vagy nézi őket vagy csak szalad utánuk, néha nevet is rajtuk. Akkor miért írjak mindenhol, hogy ilyenkor már kéne játszanak együtt? Tudom nem minden gyerek egyformán fejlődik, de olyan rossz látni, hogy az enyém olyan kos különc a többi közt! 😔
2021. márc. 8. 13:35
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Miért lenne autista???jézusom.
2021. márc. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm! 6 os válaszoló, el olvastad végig? Nem hinném, 3 szakembernel jártunk eddig!
2021. márc. 8. 13:37
 10/16 A kérdező kommentje:
Azt mondják az is utal rá, ha ilyen korban nem tud menni kismotorral. Ha mi szolitsuk, ránk néz, de ha valaki más, szinte soha. Olyan mitha nem is lennénk ott. Igazatok lehet, hogy mostanában túl sokat várnak a gyerekektől. Csak az a baj, h nagyon sokat olvasgattam és talán nem kellett volna. Saját magam őrjítem meg. Ő talán akkor, csak ilyen kis befelé forduló.
2021. márc. 8. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!