Kitti089 kérdése:

Tsmt torna otthon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tapasztalatokat szeretnék kérni,akik beszédindítás céljából kezdték el a TSMT-t otthoni feladatsorát. Mennyi idő után és hogyan alakult a változás?

2021. márc. 22. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon hamar, heti 3-szor tornáztunk, egy hét után már látszott a hatás, 3 hónapig csináltuk, addigra már mondatokban beszélt. De a tsmt nélkül is beszélt volna mivel már 3 éves elmúlt akkor. De azért ajánlom, jó dolog, lányom is szerette, billenölaptol jobb lett az egyensúlya is.
2021. márc. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk nem használt.
2021. márc. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2.

Hány éves volt a gyerek es meddig csináltátok,vagy még friss? Azóta beszél már?

1.

Nalatok is 20feladat volt? Nagylabda,gordeszka,hinta,billenődeszka? Plusz 2 labdás.kb? Visszaesés volt? Mit állapított meg a gyereknél? Hol lehetett az elakadás? Nálunk a mászásnál lehetett valami nem jo.

2021. márc. 22. 14:51
 4/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, megkésett beszédfejlödés miatt csináltuk a tornát, azóta már úgy gondolom nem nagy probléma ha csak 3 évesen kezdenek beszélni, semmi baja nincsen, értelmes gyerek. De régebben paráztam ezen, így 2 és fél évesen elkezdtünk beszédinditásra járni, sok értelme nem volt. 2 év 10 hónaposan kezdtük a tsmt-t, ami hatásos volt, 3 éves kora után kezdett beszélni, a kúszás maradt ki nála. A feladatok ugyanezek voltak, nem volt visszaesés és nem állapított meg semmit a terapeuta.
2021. márc. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Fiamég nincs 2 eves,22honapos,nalunk a mászás volt furi. Az a baj,h nalunk sehogyam sem probál kommunikálni,az,h megprobaljam neki mutogatni az allatokat stb esélytelen,nem marad mellettem. 1 tudatos szava sincs,csak szotagokat ismétel. Persze én is parázok,1 hete kezdtük a tornát
2021. márc. 22. 15:20
 6/10 anonim ***** válasza:
2.vagyok. Olyan 25 hónapos lehetett, mikor kezdtük, úgy egy évig csináltuk. Lassan öt éves, de nem beszél. (kap fejlesztést azóta is, mielőtt valaki belém kötne :) ) Neki a mozgásfejlődése tökéletesen rendben volt, kifejezetten a beszéd miatt kezdtük.
2021. márc. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27, nem 25, bocsi, elszámoltam :D
2021. márc. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Es nem derült ki miert nem beszél? Egyáltalán semmit nem mond?
2021. márc. 22. 17:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Tud beszélni, csak nem akar. De tökéletesen megérteti magát, elmutogat mindent. Fizikai oka nincs, amiért nem beszél.
2021. márc. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam ket es fel evesen szinte par szot mondott, idegen azt sem nagyon ertette! Elkezdtuk otthon az eloirt tsmt-t olyan masfel het utan a gyerek gyonyoruen mondatokban beszelt! Most tartunk a 8.hetnel! Nagylabda, bukfencek stb.! Ez nem vicc, en vagyok a legjobban ledobbenve. Eloszor heti 4x majd 5x most megint 4x csinaljuk. Enyhe oxigenhianyos qllapot miatt. Most nemi visszaesest erzek. Eleinte nem akarta csinalni, de most mar szereti.
2021. márc. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!