Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tudnánk ebből kilábalni...

Hogyan tudnánk ebből kilábalni, mert a 10 éves kisfiunk annyira rá van kattanva a számítógépre, hogy ebből állandó vita, veszekedés van?

Figyelt kérdés
Már nem csak akkor ül a számitógéphez, amikor tanulni kell, hanem szinte minden szabadidejét ott akarja tölteni. Különböző játékokat tölt le /engedélyünk nélkül/, amiben iszonyatos csúnyán beszélnek, és szinte mindegyik olyan horror-féle. Szinte ideges, dühöng, ha nem engedjük meg neki. Bárki hasonló helyzetben van, ossza meg, hogy lehet ettől a pokoli csapdától megszabadulni, és visszatérni a régi rendhez. Semmiféle játék, sem tv. film nem érdekli, mert az hülyeség, uncsi, dedós stb. mondja. Van egy kisebb fiúnk is, vele sem nagyon játszik, mert csak a számitógép a minden. Persze tiltjuk, de még a tanulás közben is képes rálépni és letölteni!!!!!
2021. márc. 26. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Nehogy már egy 10 éves palira vegye a szülőket. Online oktatás után ki kell kapcsolni a routert vagy beállítani másik wifi jelszót, amit ő nem tud és csak ti tudtok minden eszközön bejelentkezni. Ha meg dühöng, akkor mehet a szobájába gondolkozni...vagy be a zuhany alá ha a szép szó nem segít.
2021. márc. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

10 eves! Mar abban a korban van, hogy igen dedosak a jatekok.

Legyel nyitott beszeld meg vele milyen jatekok erdeklik, mutassa meg. Beszelgess vele ezekrol, ami nem annyira horror vagy nem durva adj idot neki jatszani.

Ha erdeklodest mutattsz jobb lesz minden

2021. márc. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

"Van egy kisebb fiúnk is, vele sem nagyon játszik, mert csak a számitógép a minden. Persze tiltjuk, de még a tanulás közben is képes rálépni és letölteni!!!!!"


Mikor raakarnak beszelni hogy legyen masodik gyerek mert nem lesz aki lefoglalja az elsot. Ha ha ha...

2021. márc. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak parent kontrol programok. Azon keresztül tudja csinálni a digitális oktatást, de máshová nem tud belőle átlépni.
2021. márc. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Most teljesen belefér hogy ráfügg a netre. Én is a telón lógok sokat. Nincs társasági élet. Ez van.
2021. márc. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Az én fiam is 10 éves, hogyne játszanának még!

Az enyém most is autókkal és pályával játszik. Akkor nem használják ezeket, ha sok kütyüt kapnak és nyilván az érdekesebb. Én is látom, hogy ha picit több az x-box mondjuk, akkor nem érdekli más (heti pár alkalommal játszik, mert ez is elvenné az eszét). Ahogy korlátozva van, újra visszatalál a gyerekkorához.


Én egész egyszerűen elvágnám a dolgot, amíg túl van rajta, az pár hét, addig semmit, utána minimális időt kapna erre.

10 éves, nem Ő dönt.

2021. márc. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Internetjelszo megváltoztat, gép eltesz.
2021. márc. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Fuhh, hát ez nehéz, mert a digitális oktatás bevonzza ezt a fajta befordulást. Vidd ki a szabadba minél többet, mozogjatok sokat. Én is tennék parent controll programot is a gépre, amin tanul.

Szerintem ne engedj neki, mert ez függőségig vezet.

2021. márc. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak korlátozó programokkal lehetne megfogni. Sajna nem tudok ilyet ingyenesen, pedig én is kerestem
2021. márc. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Csak a teljes elvonás segít, de online oktatáskor ez lehetetlen. Majd ha visszamennek. Nálunk volt olyan, hogy "elromlott" a számítógép.
2021. ápr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!