Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők, ebben az esetben mi a...

Szülők, ebben az esetben mi a megfelelő megoldás hisztire?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, mentek egy családi bevásárlásra a Media Marktba és van egy 10 év körüli kislányotok, akit magatokkal visztek. Igazából mosógépért mentek, és tudjátok, hogy minimum 2-3 órát fog igénybe venni a vásárlás, mire kiválasztjátok. A lányotok pedig már a kocsiban odafele elkezd visítani és követelőzni, hogy ő akar egy saját gépet (de mondjuk már fél éve minden nap ezzel nyúzza az agyatokat, hogy neki kell egy új gép), de erre nektek nincs pénzetek. Amikor bementek a Media Martkba egyből megint követelőzik, hogy vegyük meg neki a legdrágább "gamer" gépet, különben kitör visítozásban és üvöltözni fog. De nem tudjátok megvenni, ezt elmondjátok neki, odamentek a mosógépekhez, még mindig nyúzza az agyatokat válogatás közben, utána fél óra múlva elkezd ütögetni/harapdálni. Majd meglátta a playstationt, és elment egy óráig játszani, azt hittük lenyugszik, de ez csak valahogy rátett egy lapáttal, és ekkor kezdődik az, hogy lefekszik a földre és üvöltözik és sír, meg elhord titeket mindennek, káromkodik és üvöltözik az üzlet közepén, mint akit megszállt a démon. És még a biztonsági őröket sem érdekli addig amíg nem tesz tönkre semmit, csak annyit mondanak, hogy legközelebb használjatok óvszert! Aztán ez ment 15 percig, majd elkezdett szaladgálni, szerencsére nem tört össze semmit, de mi már nem bírtuk tovább és inkább hazamentünk üres kézzel, és hazafele is csak üvöltözött/sírt/ütögetett a számítógép miatt az autóban. Ti mit tettetek volna ebben az esetben? Mit kellett volna nekünk tenni? Természetesen semmi nagyobb megregulázás vagy erőszakmentes normális nevelési dologra gondolok, tehát olyat, hogy pofon vagy ilyesmit nyilván nem. (Én a bátyja vagyok, próbáltam lefoglalni de nem igazán ment, nem hagyta magát :\)

2018. aug. 29. 20:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%
2-3 éves szintjén van.
2018. aug. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%
Ha ezt egy 5 évesről írtad volna, akkor tudnék tanácsot adni, de 10 évesen !? Így viselkedni...
2018. aug. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
Félek kissé késő :( eleve nem. Kellett volna idáig fajulnia. Valami kellő büntetés pl. Kedvenc játék elvétlele még beválhat
2018. aug. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%
Kizavartam volna az autóba az tuti. De jól el van kapatva a kisasszony,hogy 10 évesen ilyen hisztit vág le.
2018. aug. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Elvették a tabletét itthon, most először végre kap büntetést de ez csak rátett egy lapáttal megint. Kapott vacsorát szendvicset és szétdobálta a házban! Sőt, a falra is felkente a vajaskenyeret, a szalámikat pedig még most is keresik szüleim, hogy hova dugta őket, amiket nem találtunk meg.
2018. aug. 29. 20:18
 6/27 anonim ***** válasza:
94%
Mondd, hogy kamu.
2018. aug. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Nem kamu sajnos. Minden amit írok igaz :\ Már nem bírtam ezt a napot és ki kellett magamat ezzel adnom, hogy leírom mi történt :(
2018. aug. 29. 20:21
 8/27 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon sok kérdést írsz ki a tesódról. Az a baj, hogy ezeket Te nem tudod megoldani (nem is a te feladatod!), és jó eséllyel már a szüleitek sem. Ez a kezdetektől el van cseszve. Nyilván nem normális a viselkedése, de ha egy gyereket kicsi korától normálisan nevelnek, akkor 10 éves korban már nem viselkedik így. Jelen helyzetben én már nem tudok erőszakmentes megoldást. Ez a kiscsaj pont az a kategória, akinek lehet hogy pont egy méretes maflás segítene helyrebillenteni a agyát.

A biztonsági őrnek meg igaza volt. A szüleidnek nem való gyerek. Ha én akkor éppen ott vásárolok, nagy valószínűséggel nem hagytam volna szó nélkül. Egy földön fetrengő, hisztis 10 éves nem odavaló.

2018. aug. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
94%

Úristen, ha ez igaz, nagyon durva! 😳

Brutálisan el van kapatva, ezt nagyon nehèz lesz helyre hozni, vagy pedig van valami baj vele. Vagyis ez ígyis-úgyis baj, de úgy értem, hogy szellemileg. Ez nem normális. Ha azt írod, hogy 3 éves, akkor még megérteném, de egy 10 évestől ez teljesen elfogadhatatlan. Nem vagyok a verés híve, de ez esetben tuti nem bírtam volna ki, kirángattam volna a kocsiba és lekeverek neki egyet. Aztán otthon szépen mehetne be a szobájába dühöngeni, ott dobálózhat, de el is vennék mindent, amit szeret és innentől vas szigor!

2018. aug. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor tehát már menthetetlen húgom, hiába akartunk volna bármit is csinálni :\ Remélem ki fogja nőni vagy valahogy sikerül neki jó útra térnie, mert ez nem normális.
2018. aug. 29. 20:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!