Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért viselkedik igy, miért...

Miért viselkedik igy, miért lett ilyen durva a hisztije a lányomnak? Hogyan kellene ezt kezelnem?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz 3 éves a lányom. Sokat szokott anyukámmal, apuval is lenne heti 2-3x meg velem persze, apjával az is, illetve mivel szemben laknak anyósék velük is, de inkább ők jönnek hozzánk, nem a gyerek megy hozzájuk. Van egy 1 éves húga is.

Soha nem volt még ilyen hiszti eddig, mint amit ma művelt.

2-3 napja a lányomat engedtem, hogy anyósékhoz átmenjen.

Ők nagyon sok mindent megengednek neki (sajnos) soha nincs olyan hogy nem.

Eddig azt hittem, hogy biztosan véletlenül alakult igy, de mióta délelőtt és délután is átmegy mindkét alvás előtt a gyerek önmagából kikelve hisztizik. Olyankor én nem vagyok velük nem igazán látom mit csinálnak, mit mondd a gyereknek.

Nem akarok vádaskodni, csak megérteni miért van ez mert félelmetes volt ami ma volt. Ma olyan szinten hisztizett, hogy rúgott, üvöltött, csapkodott, karmolt, tépte a hajam levetette magát a földre, csapkodta az ajtót és semmi ok nélkül.

De folyamatosan bújt hozzám. Mikor végre 30 perc után lenyugodott puszilt ölelt simogatott és bocsánatot kért, de láttam, hogy zaklatott.

Soha nem viselkedett még így mint néhány napja. Este meg az elalvaskor kiabál és kb lehetetlen letenni.

Vajon mi válthatta ki ezt belőle?

Sajnos nem olyan a viszonyunk hogy erről tudnék anyósomékkal beszélni.

Mit tehetnék? Kétségbe vagyok esve mert látom hogy a gyereknek is rossz ez.

Zaklatott.

Köszönöm a segítséget.


2021. márc. 31. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Őt nem tudod megkérdezni? Mit csináltak, mi történt ma, hogy érezte magát náluk, ilyesmik.
2021. márc. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elvileg kivitte a kertbe homokoztak, locsoltak. Meg sétáltak ezt tudom, ezt mondta. De ettől miért volt ilyen?
2021. márc. 31. 16:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Beszéljen velük a párod.

De amúgy egy ekkora gyerek is már képes elmondani hogy mit csináltak. Vagy hogy volt e olyan amit ő nem akart de a nagyszülők igen.

Meg jött a meleg. Most jön a szél . Az én fiam is bezizzen ilyenkor néha.

2021. márc. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez van akkor, mikor öten nevelik a gyereket, és mind kicsit másképp. Nem értem, szerinted normális az, hogy egy három éves gyerek többet van a rokonoknál, mint a saját szüleivel?


Vegyetek kicsit vissza. A te gyereked, neveld te, menjen át heti egyszer minden nagyszülőhöz és kész, nem kell mindig másra sózni a kicsit és nem lesz ilyem probléma.

2021. márc. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem sózom másra. Félre értetted szerintem. 0-24 ben én vagyok velük. De mióta jött a jó idő, anyós jön hogy kivinné a gyereket. Anyuékhoz meg boltba menet beugrunk, vagy ha vmi orvos vagy ilyesmi van éppen. Nem szoktam senkire rá sózni a gyereket. Épp ellenkezőleg.
2021. márc. 31. 16:11
 6/8 A kérdező kommentje:
Viszont anyu hozzám hasonlóan szabályok szerint viselkedik vele, van amit nem lehet. Viszont anyósék sajnos nem. Hiába mondom, olyankor mindig azt kapom hogy jajj otthon legyen úgy, de itt lehet ahogy a lányom szeretné.
2021. márc. 31. 16:13
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy a két helyen mások a szabályok, még nem lenne hiszti.

De lehet, hogy füstös a lakás, vagy nasiztatják, kóláztatják, esetleg nem tud ott pihenni... ezer ok, rá kell jönni.

2021. márc. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy igen, ez hogy 3 évesen délelőtt és délután is rendszeresen máshol van, ez nem feltétlen egészséges szerintem se. Főleg, ha ezek a nagyszülők kijelentették, hogy náluk mindent szabad. Ezzel nem is lenne gond, ha havonta vagy 2 havonta (bár szerintem ez is sűrű, de persze nem baj ha találkoznak, csak nem kötelező mindig fél napig) lenne egy ilyen "minden szabad nap", de rendszeresen csak össze zavarja a gyereket. Anyám húgának iker fiai vannak, most 11 évesek. Minden nyáron anyánál vannak 1-2 alkalommal pár napot. Anya szinte mindent megenged nekik, megveszi nekik, amit szeretnének a boltban, persze normál keretek között, de mivel ez évente 2 alkalommal történik meg, nem zavar be az otthoni rendbe és fegyelembe.
2021. márc. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!