Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Problémás gyermekek szülei!...

Problémás gyermekek szülei! Értékelnétek, ha a gyermekpszichológusnak lenne terápiás kutyája?

Figyelt kérdés
Támogatnád az ötletet vagy nem?

2021. ápr. 8. 19:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
Nem. Mert a kutyával törődne a gyerek, nem a problémáival. Szerintem csak jobban bezárná a gyereket.
2021. ápr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Egyértelműen igen. A terápiás kutya nem véletlenül terápiás kutya. Lehet, hogy amit egy embernek nem mond el a gyerek, azt a kutyának simán... szakember meg azért kell, hogy ezt irányítsa. Viszont nagyon lényeges, hogy valóban terápiás kuktya legyen és a pszichológus tökéletesen értsem a "használatához".
2021. ápr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Ismerősöm unokájának meghalt az apja a gyerek egy éves korában, majd egy évvel később ott hagyta az anyja is. Ismerősöm neveli a gyereket, de nagyon sok probléma volt vele. Hordta egyik pszichológustól a másikhoz, orvosok, pszichiáterek foglalkoztak vele, sajnos, nem sok eredménnyel. Végül elvitte a "csodakutyák"-hoz. Nincs teljesen rendben a gyerek a mai napig sem, de rengeteget oldódott a szorongása, ritkábbak a dühkitörései...szóval sokat javult az állapota. Úgy tűnik, az ő esetében hatásos a kutyás terápia.
2021. ápr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Egyértelműen pozitívum, ha terápiás kutya van a "problémás" gyerek közelében.
2021. ápr. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem, mert csak óriási cirkusz árán lehetne elrángatni onnan a gyereket. 🙈 Amúgy persze.
2021. ápr. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó, ez nagyon igaz:) Nekünk ugyan nem terápiás kutyánk van, "csak" egy német juhász, de az unokáimat alig lehet elcsalni a közeléből. Ha jönnek, folyton tanítják, kefélik a szőrét, nagyon szeretnek vele játszani. Bár vele nőttek fel, a kicsi a szőrébe kapaszkodva tanult járni. Volt, hogy véletlenül a farkára, sőt egyszer az orrára lépett, de ezt a kutyát még morogni sem hallotta senki. Nagyon jó hatással tud lenni a gyerekekre.
2021. ápr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút. Járt a lányom kutyaterápiára beszédindítási célból, nagyon hasznos.

[link] - itt is van pszichológus a listában, akinél van

2021. ápr. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%
Én sok gyerekpszichológusnál voltam, és többet ártottak, mint használtak. Az egyiknek volt kutyája, és a lányom fél a kutyákból, mivel kicsi korában megharapta egy. Én kértem, hogy vigye ki a kutyát, erre megkaptam, hogy a gyerek biztos bántotta a kutyát, azért harapta meg. Nem is volt kiváncsi a részletekre. Nem, a gyerek nem bántotta a kutyát! Kutyás öreg néni, panelban, szerintem neki kéne terápia! Nem is vittem többet.
2021. ápr. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Én értékelném, mert a gyerekem szereti az állatokat, de miért pontoztátok le azokat, akik azt írták, hogy nem? Szerintem szuper hasznos válaszok, mert a kérdező így látja, hogy nem egyformák a szülők igényei. Van, aki azt is leírta, hogy miért nem, ez is hasznos, mert így látja a kérdező, hogy mik azok az okok, amik miatt valakinek nincs igénye erre, fel tud készülni, alkalmazkodni.
2021. ápr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%

#9 Örülök, hogy ezt leírtad. Enyém volt az első komment, meglepő, hogy ennyire lehúztak. 🤷‍♀️


Persze nem érdekel, én továbbra sem támogatom, hogy a gyerekem pszichológusánál kutyus legyen. Leírtam miért.


De szívesen viszem kutyás vagy egyéb állatos programokra, nem zárkózom el előlük.

2021. ápr. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!