Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Első osztályos kisfiam nem...

Első osztályos kisfiam nem akarja elvégezni a házi feladatot!Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Próbáltuk szép szóval, megbeszélve, erélyesen, semmit nem értünk el vele. Óvódában nem volt vele gond, szeretett verset tanulni, szerepelni.Okos, értelmes kisfiú. Ezért nem értjük, miért viselkedik így. Minden nap órák telnek el azzal, hogy könyörögni kell neki, hogy pár szót leírjon. Nem akarja elvégezni a feladatot. Nem ad semmi választ, ha kérdezzük, miért csinálja ezt.Sajnos egyre jobban lemaradunk a tanulással, gyakorlásra már nem marad energiánk és időnk sem. Az osztály 25 fős, így a tanító néni sem tud több időt fordítani rá. Ez dackorszak vagy valami viselkedési probléma?

2021. ápr. 13. 20:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Esetleg ha valami jutalommal motívàlnátok?

Lehet nem a legjobb módszer, de nàlunk mûködni szokott. Mèg vissza sem èltek vele soha ès àltalàban csak a kezdeti “lökèshez” kell.

2021. ápr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha felnéz a tanítóra, akkor mondhatod neki, hogy levideózod, ahogy ellenkezik és elküldöd a tanárnak. Én ezt kb. kétszer vetettem be, azonnal ugrott neki a feladatnak.
2021. ápr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is elegem van, a gyerek egy éve kezdett durván ellenkezni. Jutalmazás nem vált be csak két napig..


Próbáltam vele beszélni, sírtam, magyaráztam, kérdeztem, egy év ment rá, egyszerűen szerintem ő se tudja mibaja, csak meg akarja úszni azt, ami valamiért kellemetlen neki, uncsi vagy nehéz. Nem csak a házi, hanem rendrakás, fogmosás, fésülködés, öltözés.


Ma kiakadtam, hogy minden nem teljesített vagy elsőre nem teljesített kérésre elrakom egy dobozba egy hétre a játékát. Letojta, elraktam, vagy egy órán át üvöltött, majd használt.. Ma remek nap volt.


Utáltam, amilyenné tett, folyton cseszegettem, 5x mondtam el valamit, kiabálnom kellett, fenyegetni, könyörögni, alkudozni, én nem vagyok ilyen és nem is akarok ilyenné válni. Bejön a büntetés akkor is, ha pszichológia ellen van, nincs más módszer, MINDENT próbáltam. Tárgyi jutalmat, pontokat, dicséretet, játékos hozzáállást, ő választ feladatot, szab magának időkorlátot, én szabok időkorlátot, kérdeztem neki van e ötlete mivel vehetném rá, matricát kapott, sorrendet tartunk, közösen csináljuk, elmagyaráztam a következményeket, megmutattam mi lesz, ha nem csinálja, de mikor én húzom a zoknit a 7 évesre, mert nincs kedve felöltözni, előtte meg 10x fenyegettem és könyörögtem és már késésben vagyunk, vagy etetem, mert nem hajlandó és később nem lesz rá lehetőség.. szánalmas.


Szóval most "kegyetlen" leszek és remélem, hogy javulni fog a kapcsolatunk, mert egy kisgyerek nem fogja fel, hogy mi történik az ő érdekében. Vele csak meg kell csináltatni, aztán soktízévmúlva majd leesik neki. Vannak muszáj dolgok.

2021. ápr. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Mi is szenvedünk az elsős lánnyal.

Mondtam már neki hogy elmondom az of.nek, nem érdekelte, tényleg elmondtam, mondta az of., hogy mondjam meg neki, hogy azt üzeni, ha nem csinálja szépen akkor ő a tavaszi szünetre plussz feladatokat fog kapni, mi volt a gyerek válasza? "nem érdekel!"

Ez a játék elpakolás nálunk nem válik be, először ordít, aztán leszrja (más miatt volt, hogy hetekig el volt téve az összes játéka, feltalálta magát mással...), még a szent és sérthetetlen alvós plüsse elkobzása sem használ, akkor már pláne azért sem!

Nála sajnos ki kell fogni, hogy olyan kedve legyen éppen amikor csinálni akarja, az meg ritkán van... Szóval megy a veszekedés...

(mi is próbáltuk a jutalmazást, akkor az miatt ordított, hogy azt nem akarja...)

2021. ápr. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Szegényeknek ez egy marha nagy törés. Esetleg, ha rutin lenne, reggel kelés, leültök, hogy minél hamarabb kész legyen és a nap többi része már az övé? Én szigorúbb vagyok, nálam tanul, de apuka mellett nálunk is elkallódik egyébként. Ülj le vele, hogy neki most ez a feladata, nincs olyan, hogy nem csinálja.
2021. ápr. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Volt, ezt neveztem "sorrendnek", felkel, eszik, felöltözik, fogat most szép sorban csinálni kellett, rohadtul nem érdekelte, nem ragaszkodik rutinhoz..


Érdekel mit értesz szigorú alatt, én is katonás stílust képviselek(ráordítva parancsolok) vagy ha épp együttérző vagyok, megpróbálom megbeszélni, de nem ettől függ. Rá nem fogok csapni, se kézre, se fenékre, se arcra.

2021. ápr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hát.. köszi szépen mindenkinek 🤗 ezeket mind végigcsináltuk, kevés sikerrel. A fiam nagyon makacs és olyan érzésem van, élvezi ha szenvedni lát. A videó felvétel érdekes ötlet, azt még kipróbáljuk. Nem szereti a tanító nénit! Erre is "nem érdekel" lesz a válasz

😀 Én abban látom a fő problémát, hogy eddig nem volt rendszer az életében. Mindig az volt, amit ő akart, nagyon engedékenyek voltunk vele. Most ennek isszuk a levét! Ez ellen lázad. Szerintetek?

2021. ápr. 14. 16:51
 8/14 Andi80018 ***** válasza:
Hát, ez a kérdés egyelőre meg is oldódott:-) Már ha megy a gyerek suliba hétfőn. :-)
2021. ápr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
😀 🤗!? 🤔
2021. ápr. 17. 08:53
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

A)

Mondd neki, hogy "hát te ilyen buta vagy, hogy nem tudod megcsinálni? Hát én azt hittem, hogy ennél sokkal okosabb vagy."


B)

Ha úgy megy be a suliba, hogy nincs kész a házi, biztos kap fekete pontot vagy valamit, nem lehet, hogy attól megszeppenne?


c)

Leülsz, hogy majd te megoldod helyette, és eljátszod, hogy olyan nehéz, hogy te nem is érted, mit kéne odaírni, és megkéred, hogy segítsen.

2021. ápr. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!