Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 9 hónaposan még nem eszik...

9 hónaposan még nem eszik mennyisèget, nem rág?

Figyelt kérdés
A hozzátáplálast pürékkel kezdtük, de összeszorította a száját amikor a kanál közeledett a szájához. Mindegy mit adtunk neki, a kanalat kivette a kezünkből és csak játszott vele. A kezéről szopogatta de ennyiben maradt, ha próbáltam belecsempèszni közben a szájába 1-1 falatot, nem tetszett neki. 1,5 hónap próbálkozás és 2 hèt szünet után áttértünk a blw-re. Bíztam benne hogy a falatok jobban mennek majd. Sajnos nem így lett, vagyis jobban èrdekli îgy az evés, de amit leharap azt ki is köpi, megrágni nem nagyon akarja, csak kóstolgat. Azzal játszik hogy a tenyerébe összenyomja a falatokat és ledobja a földre majd utananéz hogy tényleg leesett-e. Mit tudnèk vele csinàlni, annyira kétségbeejtő már ez a helyzet. Napi 3x leülünk együtt enni, főzök neki, a mienket is megkóstolhatja de inkàbb csak a játék, a szétkenès megy...aggódom amiatt is hogy meg se próbàlja a rágást.
2021. ápr. 17. 05:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Tápszer/szoptatás után mennyivel próbálkozol?

Nem lehet, hogy nem éhes, csak játszana?

2021. ápr. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
BLW-vel 1 éves koráig az anyatej a fő tápláléka, addig nem is esznek mennyiséget.
2021. ápr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az lehetetlen h 2 hónapon keresztül egy etetésnél se legyen èhes. Utána szoktam neki tápszert adni ha kéri, de sokszor sír az etetőszékben hogy éhes. Pedig előtte van a kaja, de a tápszival lakik jól.

Tudom, hogy az anyatej/tápszer a fô tápláléka még, de egy falatot nem nyel le, mindent visszaköp. Azért az nem hiszem hogy megszokott dolog

2021. ápr. 17. 22:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!