Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Másnak is ilyen a 10 hónapos...

Másnak is ilyen a 10 hónapos babája?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos babám ő az első gyermekünk. Egyre nehezebbek vele a mindennapok úgy érzem hiszen egy nagyon erős akaratú személyiség már most. Mostanában egyre többször áll fel az ágy fotel lépcsőkorlát szélén. Mászni is nagyon szeret már mindenfelé. Eddig még néha akadt olyan nap hogy délelőtt aludt 2 órát meg délután is kb.ennyit. Ilyenkor mindig normálisan ki tudtam takarítani és volt hogy semmi zajra nem ébredt fel(porszívó, wc lehúzás, vízcsobogás). Mostanában viszont délelőtt is max 1 órát alszik de felsír párszor vagy max fél órát. Így a takarítás egyre nehezebb mert állandóan figyelnem kell mászás játék közben mivel bármikor feláll valahol. Hiába csukom be az ajtaját és a hálószobáét is amint elkezdek porszívózni vagy vmi kisebb zajt hall egyből felébred sír. Így már vissza nem alszik a takarítást össze kell csapnom. Ha ott van mikor porszivozok sír fél tőle, ugyanez hajszárításnál is. Ma vasalni próbáltam és mostanában vizet is rakok bele így kicsit hangos. Egyből felébredt alig tudtam kivasalni mert a lábamon csimpaszkodott fel és sírt hiába voltak ott a játékai. A felét meg se tudtam csinálni szóval megint csak fél órát aludt. Már nagy wcre se merek elmenni mert amint lehúzom felsír. Sokszor már úgy görcsöl a hasam alig merek így elmenni. Szinte semmit nem tudok mellette megcsinálni mert még a kisebb zajjal járó dolgoktól is felébred. Olyan nehéz egyedül bármit is megoldani mellette. Anyósom meg állandóan a főzéssel cseszeget hogy előbb utóbb mindennap kell neki főzni és jó hamar meg kell csinálni amíg alszik. Igen csak fél óra alatt nem lehet megcsinálni. Magamra már egyáltalán nem jut idő pedig régen sminkeltem magamat tudtam magammal foglalkozni. Mikor lesz ez jobb? Másnak is ilyen a babája?
2021. ápr. 28. 21:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Nekem akkor lett jobb mikor 1x aludt már napközben. 11 hónapos volt, sokszor tovább tartott altatni mint amennyit aludt, most 3 órát is alszik néha. 2 éves
2021. ápr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Fiamnak is volt olyan időszaka, hogy a parketta reccsenésére is felkelt, vagy pl csukott szobaajtónál (!) is arra, ha a lakás másik végén lévő bejárati ajtón bejött valaki. Őszintén, nem tudom mitől volt, semmit nem csináltunk másképp, addig sem jártunk lábujjhegyen és voltunk totál csendben, mégsem kelt fel. Pár hét alatt elmúlt magától, és megint rendesen aludt. Gondolom valami idegrendszeri érés vagy ehhez hasonló dolog lehetett, és akkor nem aludt mélyen miatta. Most 5 éves, és kitörhetne a 3. világháború is amikor alszik, az sem keltené fel. Szerintem el fog múlni nálatok is.
2021. ápr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%
Huha neked nagyon sok próblémád lesz később amikor 1szer fog aludni és már nem csak feláll de szalad,magára ránthat bármit,leeshet,eleshet. Nemtudom miért ennyire nehéz egyeseknek. Én egyedül nevelem a fiamat a kezdetektől de mindig megtudtam oldani mindent panaszkodás nélkül. Volt főtt kaja,rend volt,nem hanyagoltam el magam
2021. ápr. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Nem. Az én fiam a kezdetektől popódugó és rossz alvó volt. Hordoztam és úgy egy csomó mindent mdg tudtam csinálni. 10 hónaposan járni kezdett.

Amúgy én azt nem értem miért akarsz mindent akkor csinálni mikor alszik. Azt értem hogy a hangos dolgoktól sír de pl a főzés nem hangos. Vidd magaddal oda ahol épp dolgod van és akkor rá is látsz.

2021. ápr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Igen, nekem is ilyesmi a kislányom és ilyesmi volt a kisfiam, aki már 4 éves. Szerintem ez tök normális. Felkel a zajokra, mert a mászással jobban kinyílt számára a világ, érzékenyebb a környezetére még álmában is. Az is normális, hogy összecsapott a házimunka, ez most egy ilyen időszak. Az anyósoddal ne foglalkozz, eleget izgul presszió nélkül is egy anya/apa, hogy jól csinálja-e a szülőséget.

Azt szoktam csinálni, amikor házimunkát végzet, hogy a kezem ügyébe teszek néhány játékot vagy valamit, ami érdekelheti és, amikor már tépi a nadrágom, akkor odaadom neki. Azzal elszöszöl egy kicsit, elfelejti, hogy előtte engem tépett. Ha már ez sem válik be, akkor felveszem és félkézzel folytatom a munkát, persze ez a kedvence. De aztán ezt is megunja és lekéredzkedik, akkor megint elmászkál, később megint tépi a gatyám és ez így megy körbe-körbe.

Ha nagyvécézned kell és ön- és közveszélyes a kicsi, akkor arra az időre tedd be a kiságyába néhány játékkal. Sanszos, hogy elégedetlenkedni fog, de ne csinálj magadnak betegséget. Ember vagy nem gép.

2021. ápr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%

Jezus maria....


9.5 honapos lanyom van. Megnyugtatlak, az alvasa rosszabb mint a tiede, 6 hos kora ota napkozben 2x 20percet alszik, ejszaka legalabb 4x ebred.


Nem fogok versengeni melyikunknek nehezebb. De teny,hogy te nagyon nyapic vagy elnezest. Mit vartal mikor gyereket vallaltal? :D


Es milyen kajat nem lehet megfozni 30perc alatt? Te komolyan ott allsz a fazek mellett es nezed, hogy fol a zoldseg a vizben?


Ami a wczest illeti, egyszeruen lerakom a gyereket a wc ajto ele, es nezi hogy wczem. Ennyi, nem fogok beszrni vagy belcsavarodast kapni.

Az anyosra meg nem kell hallgatni.

Es istenem, ha egy kicsit koszos az a szonyeg?


En lanyomnak is volt idoszaka, hogy felt a porszivotol. Egyik kezemben gyerek, masikban porszivocso, es nagyjabol nulla perc alatt felporszivoztam, sirt, sirt, de kezemben volt, ki tudta birni.

Egy kicsit szedd mar ossze magad es legy eletkepesebb.

2021. ápr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

Es amig fenn van mit csinalsz? Nezed ot? Miert nem fozol, vasalsz kozben? Sir hogy vedd fel? Udv a szeparacios szorongasban, kicsit sir istenem, hisz mellette vagy nem mesz el.


Olyan verlazito, hogy ezek a nagy problemai egyeseknek.

2021. ápr. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Hát csináld a dolgokat akkor, amikor ébren van, ilyen egyszerű.
2021. ápr. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is ez jutott eszembe, hogy amikor fent van elintézhetnéd a dolgod. Pl én ha mosogatok, vagy főzök vagy intézem a dolgaimat, vagy ott van mellettem, ül az etetőszékben pl, kekszet rágcsál, vagy adok neki edényt, fakanalat, "segít főzni", és ha úgy van elvan egy "csomó" ideig. Ha nem mellettem ül, akkor a szobában van, játszik a játékaival(rálátok a konyhából), megnéz egy két reklámot, elvan magának. Nekem 14 hónapos, 2x alszik még, de az összes alvásánál takarékba helyezem magamat is. Most ne azt nézzük, hogy megy a mosó, vagy szárítógép, hanem pl, beülök a szobába, összehajtogatom a száraz ruhákat, vagy épp, kiszedem a szemöldököm, leepilálom a lábam, vagy megnézek egy részt az aktuális sorimból. :))) amire akarom, hogy legyen, arra van időm:)
2021. ápr. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, jelenleg amúgy az én babám is rosszabbul alszik, de nyakán van a fogzás, ma lázas is volt, nincs a legjobb passzban, ilyenkor persze inkább járok lábujjhegyen. Amúgy, visszatérve ez a mikor miről fél, borzalmasan változó. Anyukám hozott neki egy plüss lovat, kézre lehet húzni, és ha benyomod a száját, nyihog. (Hozzáteszem, szerintem is k.va félelmetes xD) Kb 2 hónapig rettegett tőle, nem is vettük elő. Most 3 hete, hogy megbarátkozott vele. Sok új, ismeretlen dolog van, hidd el, teljesen normális a babád viselkedése. Szeparációs szorongás is lehet.
2021. ápr. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!