Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Másnak is ilyen a 10 hónapos...

Másnak is ilyen a 10 hónapos babája?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos babám ő az első gyermekünk. Egyre nehezebbek vele a mindennapok úgy érzem hiszen egy nagyon erős akaratú személyiség már most. Mostanában egyre többször áll fel az ágy fotel lépcsőkorlát szélén. Mászni is nagyon szeret már mindenfelé. Eddig még néha akadt olyan nap hogy délelőtt aludt 2 órát meg délután is kb.ennyit. Ilyenkor mindig normálisan ki tudtam takarítani és volt hogy semmi zajra nem ébredt fel(porszívó, wc lehúzás, vízcsobogás). Mostanában viszont délelőtt is max 1 órát alszik de felsír párszor vagy max fél órát. Így a takarítás egyre nehezebb mert állandóan figyelnem kell mászás játék közben mivel bármikor feláll valahol. Hiába csukom be az ajtaját és a hálószobáét is amint elkezdek porszívózni vagy vmi kisebb zajt hall egyből felébred sír. Így már vissza nem alszik a takarítást össze kell csapnom. Ha ott van mikor porszivozok sír fél tőle, ugyanez hajszárításnál is. Ma vasalni próbáltam és mostanában vizet is rakok bele így kicsit hangos. Egyből felébredt alig tudtam kivasalni mert a lábamon csimpaszkodott fel és sírt hiába voltak ott a játékai. A felét meg se tudtam csinálni szóval megint csak fél órát aludt. Már nagy wcre se merek elmenni mert amint lehúzom felsír. Sokszor már úgy görcsöl a hasam alig merek így elmenni. Szinte semmit nem tudok mellette megcsinálni mert még a kisebb zajjal járó dolgoktól is felébred. Olyan nehéz egyedül bármit is megoldani mellette. Anyósom meg állandóan a főzéssel cseszeget hogy előbb utóbb mindennap kell neki főzni és jó hamar meg kell csinálni amíg alszik. Igen csak fél óra alatt nem lehet megcsinálni. Magamra már egyáltalán nem jut idő pedig régen sminkeltem magamat tudtam magammal foglalkozni. Mikor lesz ez jobb? Másnak is ilyen a babája?
2021. ápr. 28. 21:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is felrohogtem a kategorian:)))


Nalunk konyhaban jaroka van, fozni ugy szoktam h vagy elszoszol egyedul vagy beszelek hozza kozben. Nagyobb gyerekeimnel kesobb a konyhaba kerult egy kis muanyag asztal 2 gyerekszekkel es o fozott muanyag jatekokkal illetve elo zoldsegekkel, en meg az igazival.


Porszivozni, hangoskodni nem alvasidoben szoktam.


Ha rosszul alszik, akkorra idozitem a setat, ugyintezest, bevasarlast, emailezgetest, telonyomkosast, kavet.


Azert csimpaszkodik rajtad mert 10gos es valoszineg szeparacios szorongasa van.


Fazekban megfo a leves, tepsiben magatol megsulnek a rakott egytaletelek, ha tobb adagot fozol, masnap is van meleg etel, en a korettel varialom h ne ugyanazt egye a csalad.


Ha ugyesen teregetsz, nem kell vasalni.


Porszivozni, turmixolni, hust klopfolni lehet amikor ebren van.


Nagywcre razarod a wc tetejet es ha felebredt, lehuzod. Gondolom latogatod sincs olyankor aki epp wcre akar menni amikor alszik.


Es sorolhatnam. A gyereket nem kell a zajoktol megkimelni, ha fel a turmix hangjatol, abbahagyod, megnyugtatod, elmondod neki h ezt a par masodpercet birja ki es teszed a dolgod. Ha napi 2x2orat takaritanal, ott vmi nem stimmt, anyost meg szrd le.


A sirva megy utanad, csimpaszkodik, korosztalyos dolog, majd kinovi.

2021. ápr. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk szimpla lustaságból csinálom a dolgom akkor, amikor ébren van. Mert amikor szundi van, én is pihenek. Ebből nem engedek.
2021. ápr. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

8 hos nalam a kiscsaj es szeparacios szorongasa van egy hete.


[link]


1 hete tobbszor kel ejszaka de a nappali alvasa is valtozott. Alszik masfel orat delelott es du olyan kettot kb de csak addig amig mellette vagyok. 1 hete nem tudok kisurranni mert megerzi (gondolom a szep. miatt) ugyhogy vagy alszok vele vagy tvzek vagy mobilozok.


Ezt irja a cikk:

A szeparációs szorongásnak több jelei is lehet, ami nehezítheti az átmeneti időszakot.


gyakori ébredés éjjel, keserves sírás

nehezebben aludhat vissza az éjszakai ébredésből kisbabád

nem kötik le a játékok, mint korábban

egyre többet igényli, hogy az öledben legyen

korábban ébred a megszokott időponttól, nappali és éjszakai alvási ritmusa felborulhat

apa és ismerős családtagok elutasítása, csakis anya közelsége a fontos


De en mindig akkor csinaltam a hazimunkat es a fozest mikor ebren volt egeszen csecsemo kora ota. Meg is bolondultam volna ha nem kapcsolhatott volna ki az agyam egesz nap.


Az ebredese utan allj neki barminek akkor meg nyugisak es ahogy jon a kovetkezo alvas ideje ugy lesznek egyre nyugosebbek. En pl mindig akkor sminkelek fozok vagy takaritok miutan felebredt. A jarokaba pakolgatok egy ido utan erdekes targyakat ha mar nagyon nyafi. De a jaroka is olyan nalam hogy babakaram szoval a vastag szonyeg van a foldon korbekeritve. Elszokott esni meg dolni picit sir akkor odamegyek megvigasztalni de nem nezem vagy ulok mellette vegig mert mar volt hogy akkor is eldolt mikor itt ultem mellette. Szoval fel szemmel nezem es ha nagyon veszelyesnej tunik amit csinal odamegyek de ha latom higy jol elvan nem rohanok. Neki is most az a heppjevhogy allasba kapaszkodik :/ aminek nem orulok mert a kiulest kene gyakorolnia. Feloldalasan ul neha felhuzza magat hasbol de nem ul stabilan.

2021. ápr. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
11 Hát igen. Én ezt nem us figyeltem, de elég nevetséges egy szepás gyerekre rámondani hogy problémás.
2021. ápr. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

#11 vagyok, amit kifelejtettem. Legkisebbem 6hos, ha epp nem merem magara hagyni kisagyban, jarokaban, most pl ugy vagyok a furdoben h beteszem a babakadba es a kezebe adok vmit h elnezegeti amig wczek, fogat mosok,stb.

A mosokonyhaban van a babakocsink, beteszem a mozeskosarba, kezebe adok vmit, elkokettalunk amig beteszem v kiszedek egy mosast.


Tudom h nem uaz a "korosztaly", bar csak 4ho a kulonbseg de azert a 10hosak eleg mozgekonyak, de csak szemleltetni szeretnem h nemi kreativitassal mindenhol lecsipheto par perc a hazimunkara.


Egyebkent nalunk is van olyan nap h a szr is szr, de akkor max tobbet vagyok vele es kevesebbet a haztartassal. Es itt azert a ferjemnek, 2 nagyobbnak akkor is kell meleg ebed, stb, de muszaj kialakitani rutint, menet kozben ujratervezni stb. Majd belejossz Kerdezo, kesobb tenyleg sokkal nehezebb lesz.

(8evesem szombaton ki akart ugrani az ablakon h ot senki nem erti meg, inkabb meg is hal. Parkanyrol szedtem be. Na o problemas.)


Jah es nem tudom nalatok apuka mennyire vonhato be, de kezebe nyomod fel orara este v furdessen o es azalatt is rengeteg mindent el lehet intezni.

2021. ápr. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
55%
Én soha egy szalmaszálat nem tettem keresztbe, amíg aludt a gyerek. Az pihi nekem is, énidő. Mellette meg vele pedig mindent meg lehet csinálni. Ha tépi a ruhám éppen, hogy vegyem fel, de mondjuk fasírtot gombócolok, akkor jön a hátamra és kész. Általában szól valami zene itthon napközben, még ringatni is lehet meg énekelni közben. Nem kell belehalni ebbe az időszakba, csak nem kell ragaszkodni a saját elképzeléseidhez, hanem alkalmazkodni ahhoz, hogy ő esetleg máshogy képzeli, de igenis neki is ahhoz, hogy neked meg van néha dolgod is. Nem kell ennyire görcsösnek lenni, mert hol van még a totyogás meg a dackorszak?
2021. ápr. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!