Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mire számíthatunk a nevelési...

Mire számíthatunk a nevelési tanácsadónál?

Figyelt kérdés

2,5 lesz a kisfiam, és a bölcsiben a gondozónő elküldött minket a nevelési tanácsadóba,mert a kisfiunk nem úgy kötődik hozzájuk mint a többiek,meg a többi gyerektől is inkább elhúzódik és egyedül játszik. Januárban kezdte a bölcsit, és kb 2 hónapja szokott be teljesen. Idáig azt hittük ügyesen beszokott,mert szeret menni,meg mindig azt mondták jól elvolt, jó kedvű volt. Kicsit így nem is értem ezt a dolgot. Azt gondoljuk még azzal lehet összefüggésben,hogy megkérdeztük harap-e bent mert volt kb 1 hét mikor itthon csinálta. (Mint kiderült akkor bújt ki az egyik alsó rágó foga) De a bölcsiben egyáltalán nem csinálja,nem is erőszakos senkit el se lökött még. A játékokat viszont gyakran megrágja,ezt itthon is észre vettük. Evéssel alvással nincs gond elvileg bent sem.

Beszélni még csak néhány szót,szókezdeményt mond mellé pedig nagyon sokat halandzsázik.

Azt is mondták,hogy a foglalkozásokon sem vesz részt,rajzoláskor is inkább csak kipakolja meg sorba rakj a ceruzákat. Ezt itthon is észrevettem,hogy rajzol kicsit aztán érdekesebb neki ki-be pakolni. De pl a napokban nagyon megtetszett neki a fictoll, sokat firkálgatott velük.

Játékok szinte mindent szeret,ügyesen is játszik velük, 9 db-os kirakót is már van hogy egyedül kirakja.

A mutogatás viszonylag későn indult nála, de most már csinálja.

Az hozzá tartozik még a dologhoz hogy 20 hónapos koráig a most 4 éves nővérével voltunk itthon, és ő elég erős jellem,sok figyelmet igényel. Így volt hogy a kicsivel nem annyit foglalkoztam,mert amúgy meg nagyon jól eljátszik egyedül is. Akár fél órát is elvan a szobában. Legozik, kirakózik, nézegeti a mesekönyveket. De ha bemegyek hozzá bevonható bármilyen játékba.

Igazából nem érezzük egy problémás gyereknek. Azt tudom van 1-2 részről kis lemaradása,de azt is látom hogy napról napra fejlődik, és sokkal nyitottabb mióta bölcsis. Mindent megért és meg is érteti magát,hogy mit szeretne.

Akarat is van bőven,szoktak lenni néha földön fekvős hisztik ha valami nem úgy van ahogy szeretné, de én eddig a dackorszaknak tudtam be. Alapvetőleg vidám bújós kisfiú. Bár puszit ritkán ad, de öleléssel simogatással gyakran kifejezi a szeretetét. Mozgása is nagyon jó, mindent előbb csinált, 10 hónaposan elindult, mászás sem maradt ki.

Nagyon meg vagyok ijedve mi lesz majd a nevelési tanácsadónál,hogy kiderül valami nincs rendben vele, esetleg autista vagy ilyesmi. :(


2021. máj. 9. 06:33
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Nem kell kombinálni autizmussal, majd megmondják a szakértők.


Viszont kérlek ne hanyagold el őt a lányod javára, azzal rengeteg bajt okozhatsz nem csak a ti, de az ő kapcsolatukban is.


A leírásból nekem nem úgy tűnik mintha baj lenne vele, talán van egy két autisztikus tünet ami miatt a gondozó javasolta ezt, de nem tűnik vészesnek.

2021. máj. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Megkaptátok, láttad már a papírt, amit a nevtanba küldtek, jellemzés a gyerekről?


Nálunk az volt, mint nálatok, “jól elvolt”, “nem volt gond”, “kicsit sírt aztán abbahagyta” aztán csak fogtam a fejem, miket írtak le..szóban nekem nem mondtak semmi hasonlót, 2-3 hét volt a max, amit járt, gyorsan szabadultak tőlünk is, aztán egy szuper másik helyre kerültünk.


Ha autista is, enyhén érintett, beszédes, okosabb verzió, szóval ez a “legrosszabb”, amitől tarthatsz, hogy a mostani verziója lesz nagyobb gyerekként is. Kicsit egyedüljátszósabb, okos, szabálykövető, csendesebb gyerek, aki szereti rendben tartani a dolgokat és néha rossz megoldást választ problémakezelésnél(pl harapás, ütés). Ha autizmus is van, akkor is a legkönnyebb verziót kaptàtok.


Szerintem egyébként csak kicsit elnyomottabb gyerek lehet, introvertált, ez amiket leírtál nem vészes, a kérdés, mit írtak a gondozók a jellemzésében..

2021. máj. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Nem kell kombinálni, de ezek bizony arra utalnak.

Én nem bíznám a nev. Tan. -ra


Elvinném magánba inkább.


Nálunk is voltak autisztikus tünetek, több is.

Nem is beszélt..

Végül idegrendszeri érettlensége és betagadt csecsemőreflexei, és szemmel nem látható féloldalassàg volt a csípőben, nem ortopédiailag, hanem izület letapadás. Oszteopata tette helyre.

Nem egész 1 év tsmt kellett neki.

Az autisztikus dolgok esig személyiségéből fakad

Rendszerető, szibte maniákusan, nem szereti, ha kizökkentik, szereti a rituálékat..

Ez csak néhàny.


De nem autista

2021. máj. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%

Nevtan(ped.szakszolg) nem diagnosztizálhat autizmust, nincs hozzá képzett emberük(pszichiáter). Arra van, hogy belője oktatási szempontból a nehezebb gyerekeket és fejlesztés adjon ingyen, esetleg továbbküld magasabb szintre, ahol elvileg megállapíthatnak autizmust, gyakorlatilag meg nincs rendes vizsgálat..


Szóval inkább olyan helyet kellene felkeresni, mint a Vadaskert, vagy nem tudom, nálatok melyik a körzetes gyermekpszichiátria, ott mondanak egy korrekt véleményt, azt be lehet vinni a nevtanba is, akkor az alapján írnak elő fejlesztést. Én elébemennék a dolgoknak, korábban én is bíztam a rendszerben, de szr. Kevés a képzett pszichiáter, az enyhe eseteket meg sosem küldik tovább.

2021. máj. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mi nem láttunk semmi papírt,csak azt mondták kérjünk időpontot.

Amúgy ilyen ragaszkodás dolgokhoz egyáltalán nincs, sőt nagyon rugalmas. Sokáig szopizott és csak azzal aludt ebéd után,de pl most már összebújva bárkivel bárhol elalszik a családból.

Egyre önállóbb öltözésnél is pl, de ha eléri simán iszik egyedül, ha elakad kér segítséget.

Ha szólok neki hogy kész a vacsora a szobából is szalad az asztalához és ügyesen meg is eszi a helyén.

Imád kint lenni, hintázni, csúszdázni, motorozni.

A nővérével is egyre többet játszanak együtt, keresi már társaságát, de féltékenység és összeveszés is van persze. Sokat kergetőznek, bújócskáznak, labdáznak, autóznak együtt.

Ha idegen van nálunk nem fél tőle,inkább méregeti, huncutul figyeli a szeme sarkából.

Tavaly valóban kicsit elhanyagoltam, de azóta már sokkal tudatosabban állok hozzá. Sokat olvasunk, mondókázunk, játszunk együtt.

2021. máj. 9. 07:52
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Mivel nem látjuk azért senki nem tudja megmondani, de mi a bölcsiben 6 hónapot várunk, a tényleges beszokásra, mert ez egy idegen, hely a gyerek számára. Nem is értem amiket elmondtál teljesen normális vannak nehezebben oldódó gyerekek és van olyan gyerek aki sosem kötődik a gondozókhoz elfogad, de nem szereti ha ölelgetjük.

Nem ül le a foglalkozásnál, nem rajzol, és nem mindenki szeret.

Olyan gyerekünk is szokott lenni akki folyékonyan beszél, de hozzánk egyszer sem szólt max véletlen, ezzel is dacolt.

2021. máj. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
En vagyok az egyetlen aki szerint semmi baja a gyerekednek? En nem ertem ezekert miért kuldenek el titeket! Jó hát artani nem fog de ennyiért nem autista...
2021. máj. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Nézd, ez szerintem olyan, hogy bármi van, inkább derüljön ki. Lehet, hogy odaviszitek, és a nevtan vagy a Vadaskert azt mondja, nincs itt semmi probléma. Vagy hogy hozzátok vissza egy-két év múlva, mert ha van is valami, túl enyhe és még nem lehet egyértelműen kimutatni.


De az is lehet, hogy van valami nagyon enyhe érintettsége. Nem kell aggódnod, egy papírtól semmit nem fog változni a gyereked! De később nagyon is a hasznára válhat, hogy segítséget kapott azokon a területeken, ahol nehézsége van.


Ráadásul az összes ilyen fejlesztés olyan, hogy egy makkegészséges gyereknek se árt. Szóval még a téves pozitív diagnózistól sem kell tartanod, baja nem lesz attól se a gyereknek, csak neked jelent majd pár évnyi fölösleges aggodalmat.


Szerintem sincs baja a fiadnak, vagy ha van is, nagyon enyhe. De a nagyon enyhe is jó, ha kiderül.


És még egy apróság. Ha te úgy látod, hogy a gyerekednek például autisztikus jellegű problémái, nehézségei vannak, de a vizsgálaton azt mondják, hogy nem autista, attól még gondolj arra, hogy a problémákkal csinálni kell valamit, ha a gyerek ezek miatt rosszul érzi magát. Ne tégy úgy, mint az én anyukám, aki a negatív diagnózis alapján megnyugodott és nem tett további lépéseket, pedig nekem nagyon is elkellett volna a segítség, függetlenül attól, hogy hivatalosan autistának számítok-e vagy sem.

2021. máj. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Te kérj időpontot? Mégis minek? 2,5 évesen nem is nagyon van olyan gyerekpszichiáter, aki ki tudja vizsgálni. Nálunk, egy darab ilyen nő van. Mi elvittük a fiamat 3 évesen, mert voltak érdekes dolgai, de az oviban azt mondták, hogy simán belefér az életkori sajátosságokba.

SEMMIRE NEM MENTÜNK VELE!!!

Ennyi idős korban nem tudják megvizsgálni, csak játszanak vele. Persze egy jó szakember ebből is lát dolgokat, de autizmust azért nem diagnosztizálnak ilyenkor, hacsak nem nagyon súlyos, de azt te is éreznéd. Nekünk elmondták, hogy beszédfejlődésben van elmaradva a gyerek súlyosan, és ebből erednek a tünetei, a hisztik, meg az, hogy nem fogad szót, sokszor ideges stb. Mivel nem az óvoda kereste meg őket hivatalból, hanem én, semmilyen papírt nem kaptunk, semmit le nem írtak, semmilyen fejlesztést nem javasoltak hivatalosan. Csak, hogy én fejlesszem otthon. Ja, nyilván, képzett gyógypedagógus vagyok. Mondd meg a bölcsiben, hogy amennyiben gondot látnak, írjanak hivatalos levelet, kérjék ők a vizsgálatot, amelyben adjanak jellemzést a gyermekről, mert különben teljes időpocsékolás az egész.

De ha te is megnyugodnál tőle, én is inkább azt mondom vidd el magánban.

2021. máj. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!