Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi lehet a gond? Ez normális...

Mi lehet a gond? Ez normális 3 éves korban? Kezdek nagyon aggódni!

Figyelt kérdés
2 hónap múlva lesz 3 éves! Nem akar válaszolni igennel, nemmel. Nem bólogat igent, nemet. Olyasmire válaszol, hogy ha kérdezzük mi ez mi az, ha tudja, hogy mi az és van kedve, akkor válaszol. Kérdezem hogy hívják, nem mondja csak néz rám és várja, hogy én mondjam, pedig tudja mondani a nevét. Ha kérdezem, hol van, akkor mutat magára. Keveset beszél, csak szavakat, illetve szokta össze kötni is, hogy kicsi cica, nagy kutya. Nagyon szeret állatok között lenni, már szinte mániája. Szemkontaktusa gyenge, csak akkor figyel, ha valami számára érdekeset mondok,kérdezek vagy ha ő akar közölni valamit. Gyerekekkel nem igazán van el,csak mellettük játszik esetleg szalad utánuk, de ha közelednek hozzá azt nem szereti. Mikor szomjas, éhes mutat a poharra vagy ha el éri elveszi. Egy darabig mondta, h kell víz, vagy szomjas, de most nem mondja, vagy volt mikor éhes volt, mondta, h enni, most azt sem akarja. Volt már olyan, hogy mondta, h csináld újra, vagy nem szabad sírni, de párszor mondja és azután nem. Az emberek, ha szólnak neki, vagy levegőnek nézi őket, vagy nyafogni kezd. Nem köszön az utcán, pedig itthon, ha kérdezem hogy kell köszönni, integet. Mikor szomorú, mintha beszélne össze vissza, kicsi maci, béka... Mindent össze hord olyankor. Van mikor figyelmeztet előre, hogy sírni fog, azt mondja, h sírok vagy sír a baba. Nagyon sokat ismetelget szavakat,de tudja is a jelentesuket,csak néha olyan mintha össze - vissza beszélne. 2 hónapja járunk terápiára, azóta javult a helyzet, sokkal több szót mondd, de még mindig nagyon türelmetlen és nyafogos. Voltam vele orvosnál, csak érdekelne, hogy mi a véleményetek, hátha valaki már volt hasonló helyzetben! Nagyon félek. A tv-t is elvettuk tőle, sajnos elég sokat nézte, szinte csak a tv előtt volt nyugodt, nagyon hisztis volt, de sokat javult az utóbbi 3 hónapban.
2021. máj. 10. 19:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
Minden gyerek össze-vissza beszél, csak 3 éves, nem fog neked egyetemi szintű kiselöadást tartani. Lányom 3 éves kora után kezdett beszélni, beszédben kb. azon a szinten volt, mint a te gyereked, talán ott se. Nincs semmi baja, későn kezdett el beszélni, ennyi, most ugyanúgy beszél, mint a többi kiscsoportos.
2021. máj. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál! Az aggaszt a legjobban, hogy nem valaszol igent-nemet. A tied mikor kezdett válaszolni?
2021. máj. 10. 20:12
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Védőnővel beszéltél? Gyerekorvossal?

Én biztosan elvinném pedagógiai szakszolgálathoz megnézettetni.

El van maradva ez tény. De szerintem itt van más is.

2021. máj. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Ennyiből nem lehet megállapítani semmit.

Lehet, hogy csak szociális éretlenségről van szó, amire ráerősít a lassabb beszédfejlődés, de lehet a háttérben komolyabb probléma is. A leírásod alapján mintha nem egészen értené a kicsi a beszéd funkcióját. Tehát hogy ha valamit el akar érni, akkor kell hangoztatni a megfelelő szavakat. Sajnos a "régebben mondta, de már nem" jelenség is aggodalomra ad okot.

Milyen fejlesztésre jártok? Mit mond a gyógypedagógus (vagy aki foglalkozik vele)?

2021. máj. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

Tesóm kb.5 szot ismételgetett 3 éves koráig. Amint oviba került szépen felzárkózott és utana be sem állt a szája. - Édesanyám szavaival élve.


#1 valaszolonak:

2 évesen már a legtöbb gyerek beszél mondatokban. "Süt a nap", "ott a cica". Kb ilyen szinten. De legkésőbb 2,5 éves koráig tudnia kell, ha nem, akkor beszédfejlesztesre kell vinni.

Tesom fia is ebben a helyzetben van. Mond kb.3 szót, a többit pedig a saját zsargonján.. Ha nem kezd el beszélni 2,5 éves koráig, védőnő es háziorvos is jelezte, hogy meg kell nézetni.

2021. máj. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Voltunk vele pedagógiai szakszolgalaton. Féltem az autizmustol. Azt mondták, hogy nem az. Egyéni fejlesztést kap, felmertek és ott fejlesztik ahol le van maradva. Ahova járunk sok autista gyermek jár fejlesztésre, az ottani pszichológus azt mondja, hogy szerinte szó sincs erről. Pedig nagyon sok olyan dolog van, ami arra utal, sajnos. Hiába biztat, nem birok megnyugodni. Jó szakembert se lehet bárhol találni, nem tudom mit mondjak, ő sok autista gyermeket lát mindem nap. Lehetséges az, hogy ennyi tünetek vannak és mégsem az? Tud valaki ilyenről?
2021. máj. 10. 20:31
 7/16 A kérdező kommentje:
Azt mondta még a pszichológus és a pszichiáter, hogy a sok mese nézés miatt le van maradva. A pszichológus szerint mindent funkcionálisan csinál és biztos nem autizmus. Azt mondta volt nálunk még ilyen gyerek és pár hónap alatt eltűnt minden tünet és hogy nálunk is idegrendszeri éretlenség van és a sok tv. Az idegrendszeri éretlenség miatt lehetnek autisztikus tünetek?
2021. máj. 10. 20:41
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

Ha azt mondták nem autista, akkor nem autista.

Én mégegyszer elolvastam nem látok benne semmi extrát, de ha 0% a válaszom, akkor biztos mások sokkal jobban tudják. Igen/nem: a nemet azt mondta és rázta a fejét hamar, az igent 3 éves kora után mondta, bólintani egyáltalán nem szokott.

2021. máj. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyermeknek van autisztikus tünete.

Az én lányomnak is fejletlen az idegrendszere, és van más is.

2021. máj. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
És a sok tévézés igaz lehet? Megszűntettétek?
2021. máj. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!