Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egyéves Kisfiam viselkedése...

Egyéves Kisfiam viselkedése normális? Kezdek aggódni! Jogosan?

Figyelt kérdés
Nagyjából 1,5 hónapja lefejel mindent, minket is. Akkor is, ha jó kedve van de akkor főleg, amikor frusztrált, például rászólok valamiért. üti a fejét a padlóba, kiságyba, belém...mindegy mibe. A másik, ami furcsa nekem, hogy nem bújik hozzám, nem engedi, hogy megöleljem. Ha felveszem és magam felé fordítom, feszíti magát kifelé, erőszakosan, hogy engedjem el, tegyem le. Más ismerősöm gyereke egész nap puszilgatja meg ölelgeti az anyját, az én gyerekem meg olyan, mintha utálna :(

#baba #1 éves #fejelés #nem ölel meg
2014. júl. 30. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
nem minden gyerek egyforma. nem utál a gyereked ne aggódj.
2014. júl. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is aggódnék, de csak mert nem tapasztaltam még soha ehhez hasonlót sem, persze lehet, hogy van ilyen és ez is normális. Védőnő, esetleg gyerekorvos mit mond?
2014. júl. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

külföldön élünk itt nem jár védőnő csak 6 hétig. Dokinak mondtam, hogy lefejel dolgokat, azt mondta sok dologtól lehet. a fülét megnézte, az rendben van, mert néha fülfájás az oka. azt mondta valószínű így vezeti le a feszkót. vagy figyelemhiány. egyszer csúnyán beütötte a fejét, mikor elesett, akkor nagyon sok figyelmet kapott,mert egész nap cipeltem szinte, puszilgattam,szóval tudjátok. és azóta van ez. az orvos azt mondta lehet összeköti a kettőt, ha beveri a fejét, akkor több törődés jár. igyekszem vele sokat foglalkozni, de egész nap egyedül vagyok vele, se mama se barátnő, és ugye kell főzni takarítani is. hát tudjátok. arra meg azt mondta, hogy nem engedi magát ölelgetni, hogy nem ér rá. mikor fáradt akkor hagyja. csak nekem ez rosszul esik, és kíváncsi lettem volna, hogy más is van-e így...

annyira nem nyugtatott meg a doki

2014. júl. 30. 12:45
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Az ölelgetéshez szólnék hozzá: emlékeim szerint egy éves kora körül az én kisfiam se volt "bújós". Most 16 hónapos, de már ölelget, puszit ad, teljesen magától is :) Szerintem emiatt még ne aggódj, ha meg ilyen marad, na bummm, ő ilyen kis komoly, majd mutatja máshogy a szeretetét :)

A fejverésnél egyet értek a dokival, akkor megjegyezte, azóta meg megszokta. Én tuti nem foglalkoznék vele, így talán hamar megunná. Legalábbis nálunk ez válna be, mert a "nem szabad!"="aha, ez izgi dolog"

2014. júl. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Ha nem rendeződik, akkor én felkeresnék egy gyermekpszichológust, vagy neurológust, csak azért, hogy ők is elmondják minden ok. Az orvosotok kicsit fura, nem?
2014. júl. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A doki jókat mondott. A nagyobbik fiam is ezt csinálta, nem foglalkoztam vele, mondtam neki, de butaságot csinálsz, most meg fáj, mutattam neki, hogyan kell kézzel kopogtatni a padlót, falat, asztalt, és mondtam hozzá, hogy bumm, ez kemény! Nem csináltam belőle egy idő után nagy ügyet, és abba is hagyta. Sokszor mérgében verte a fejét a padlóba, de rájött, hogy az nem jó neki. Most a kisebbik fiam is néha csinál ilyet, de már ő is egyre ritkábban.

Az ölelgetés is hasonló nálunk, mindkét gyerekem ennyi idősen nem akarta az ölelést, puszit. A nagyobbik akkor kezdett el bújni hozzám, amikor az öcsi megszületett. A kisebbik fiam egy kicsit bújósabb, de csak akkor, ha ő akarja. Azt kifejezetten utálja, ha bárki ölelgetni, felvenni, puszilgatni akarja, amikor neki nincs kedve hozzá ("nem ér rá"). Szerintem teljesen normális a kisfiad.

2014. júl. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem szereti az ölelést, simán normális is lehet. Én is utáltam - utálom a mai napig a "piszkálás" minden fajtáját. Az én anyukám is kivolt emiatt, de hát nem tehettem róla.


Az már aggasztóbb, hogy a fejét üti mindenbe, ezt megemlíteném az orvosnak!

2014. júl. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Más gyerekeknél is előfordul a fej ütögetése, a háziorvos tényleg jó dolgokat mondott. Általában tényleg fülprobléma, vagy megfázás okozza, vagy pedig, mert így akar figyelmet magának.

Az, hogy nem bújós az is teljesen normális ebben a korban. Az én fiam sem engedte ebben a korban magát ölelgetni puszilgatni, mert nem ért rá, minden más fontosabb volt. 2 évesen lett bújósabb. Most már három éves, és szereti, ha megszeretgetik, magától is odajön és átölel, puszit ad, mondja hogy "én is szeretlek anya". A kistesóját is puszilgatja megszeretgeti (5 hónapos).


Ha más egyéb "furcsasága" nincs, akkor ne aggódj. A fej beverését előbb-utóbb elhagyja, általában minden ehhez hasonló érdekes szokásuk 2-3 hónap alatt elmúlik, jön helyette valami más :D

2014. júl. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem, semmi más furcsasága nincsen. aggódtam az autizmus miatt, de meg sem mertem mondani az orvosnak, hogy attól tartok, nehogy tipikus paramaminak nézzen, aki a netet bújja és diagnosztizál. de azt olvastam, annak azért ezeken kívül más tünetei is vannak, ennyi nem elég hozzá, hogy az ember gyanakodjon. zenét szereti, táncol, nevet, tárgyakra mutat, ha kérem, odaadja ami a kezében van, ha kérem. egy pár szót mondogat már félig-meddig. szemkontaktust tartja, tapsol velem, nevetgél, bújócskázik. a játékaival rendeltetésszerűen játszik, tehát felfogja, hogy az autó gurul, tolni kell. a formabedobóval is próbálkozik, érti, hogy bele kell dobni, de nem megy még neki, csak feszegeti meg forgatja a nem jó lyukba. de ha odateszem, félig beledobom, akkor belöki és megtapsolja magát.az idegeneket szereti, mosolyog meg "dumál" nekik. az ismerőseinket megismeri. emiatt így nem aggódom. nem tűnik butábbnak, lassabbnak vagy kevésbé szocializáltnak, mint bármelyik másik vele egykorú gyerek. csak ez a két dolog zavar. de remélem elhagyja hamarosan
2014. júl. 31. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!