Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyire gyakori, hogy egy...

Mennyire gyakori, hogy egy családban, például testvérek között több autista van?

Figyelt kérdés

Azért jutott eszembe ez a kérdés, mert nálunk a három gyerkőcünkből kettő különböző mértékben, de autista és mikor ezt valaki meghallja akkor sokszor a hitetlenkedés (ma már mindenkire ezt mondják) vagy a vádaskodás (talán foglalkozni kellene velük) az első ami kibukik belőle. Ennél csak az a jobb amikor azt kérdezik, hogy minek vállaltunk több sérült gyereket. Mégis, honnan kellet volna tudnunk? Kicsi korkülönbséggel jöttek. Mire a nagynál előjöttek a tünetek már a legkisebb is megszületett.

Tegnap is volt egy ilyen kedves érdeklődőm a boltban mikor a sorban vártunk. Elgondolkodtam, hogy csak mi vagyunk ilyen ufók vagy vagyunk többen is?



2021. máj. 19. 05:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak. Volt alberlőink, hat gyerekkel. Három súlyos autista. Nekik alapból meg sem fordult a fejükben, hogy az első kettő, beszédképtelen és kezelhetetlen gyerek után lehet érdemes megállni. A legkisebb 13 évvel fiatalabb a nagyobbtól. Érdekes módon ők ezt elég derűsen kezelték.
2021. máj. 19. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon, de nem csak így, hanem rokonok között is sok. Tehát ha tesód, gyereked, unokád, unokatesód, akárki, akkor sokkal nagyobb eséllyel lesz a te gyereked is az.


Ezért mondják, hogy családon belül halmozódik(tehát genetikai oka van, csak nem tudni, pontosan még) Környezeti hatás nem lehet, a rokonok nem szoktak egy kupacban élni. Én ezért nem merek még egy gyereket vállalni, ki tudja, mennyire lesz érintett.. Ha nagyon, egyedül nem bírnám felnevelni és tudni, hogy az első rovására menne..

2021. máj. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerős családban 3 gyerek van, mindhárom igen súlyos autista. Beszélni nem tudnak, csak ordítani. Ők reménykedtek hogy egyik egészséges lesz, de nem lett.
2021. máj. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy rokonomnak 2 gyereke van, mindkettő autista. Az egyik mégcsak nem is szobatiszta, nem tud beszélni, ordít, állatias hangokat ad ki. A másik kisegítő iskolába járt, "normális", csak aggresszív.


Egy munkatársamnak 3 gyereke van, valamilyen szinten mind autista. 2 dolgozik, iskolákba jártak. A középső a problémás csak, az iskolát se járta ki, nem dolgozik, szipuzik.


Tehát ha van egy a családban akkor nagy rá az esély hogy autista gyereked lesz.

2021. máj. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

A lányom tanárnőjének 2 autista fia van. Az egyik nagyon súlyos, speciális iskolába jár, tizenéves, de még csak nem is szobatiszta. A másik normál iskolába jár, kevésbé érintett.

Viszont van két olyan ismerősöm is,akinek az első gyereke az, és a második nem lett az. Nem törvényszerű,de ha tudnám, valószínűleg én sem merném bevállalni.

Aki meg azt mondja, hogy talán foglalkozni kéne velük, annak beverném az arcát, és közölném vele, hogy neki meg a saját dolgával kéne foglalkozni. Rémesen ostobák az emberek.

2021. máj. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Az autizmusnál azért ritkább a halmozódás. 20 éve Szakértői bizottságban dolgozom, tehát nincs olyan autista a megyénkben, akit ne láttunk volna. Én talán 5 családra emlékszem, ahol 2 gyerek is érintett. Az inkább előfordul, hogy pl. autista gyereknek az egyik szülőjén (inkább az apán) látszik, hogy valószínű Ő is autista (csak régen még nem diagnosztizálták), de ők általában magasabban funkcionáló autisták.
2021. máj. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A mi családunkban is halmozódik. Apám érintett (sosem diagnosztizálták,túl régen volt gyerek,de elég egyértelmű) ,neki a 2 gyerekéből 1 van a spektrumon (én) . Nekem 3 gyerekem van,és mindegyik neurotipikus úgyhogy annyira nem egyértelmű a dolog .

Olyan családot ismerek,ahol 3-ból 2 gyerek is érintett ,és az apuka is.

2021. jún. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

" tehát nincs olyan autista a megyénkben, akit ne láttunk volna"


Haha, nekem, csak nekem!, kapásból négy olyan gyerekem korabeli autista barátnő/barát van, akik nincsenek benne a rendszerben, mert megúszták az oviban, van, aki magántanuló és ezért nem derül ki, más magánintézménybe jár, megint más meg egyszerűen csak papír nélkül nehezebb, de az iskola jófej.


Tele van autista gyerekekkel a világ, csak a gyerekem csoportjában 4 kisgyerek volt, közülük két fiú, és két lány. többen is vagyunk.

2021. jún. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!