Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinterek nagy családban...

Szerinterek nagy családban jobb az élet? Milyenek a testvérek viszonya?

Figyelt kérdés
Én sajnos kicsi családban nőttem fel...szüleim elválváltak egy nővérem van. Mostanra egydül maradtam. Szüleim szanaszét tesóm külföldön. Férjemnek egész nagy családja van néha össze is járunk de ezt megszüntették mert egy egy családi ebéd alkalmával valaki mindig berugott vagy veszekedett. Pedig én kiskoromban élveztem ezeket a ritka családi dolgokat mig szét nem széledt mindenki. Van 2 fiam és sokszor azon gondolkodom hogy bővitsük e kis családunkat avagy maradjunk igy.Kiváncsi vagyok a kis és nagycsaládosok véleményére is.

2015. márc. 19. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem csak attól függ, hogy nagy vagy kiscsalád vagytok.

Ismerek szétszéledt nagycsaládokat, és összetartó kis családokat is (max. 2 testvér).


Nekem egy testvérem van, nagyon jóban vagyunk. Imádom, ha összejön az ő családja és a miénk (2-2 gyerek van itt is, ott is). Nem vagyunk sokan, de nagyon szeretjük egymást.


Barátnőmnek 4 testvére van. Kettő külföldön él, az egy aki meg itt maradt, lelépett valahová... Náluk nincsenek családi összejövetelek. Szülők soha nem hívták össze őket, el is váltak.

Szóval most akkor mondhatnám, hogy hiába voltak "sokan", még sincs összetartás közöttük.


Szerintem sokkal inkább függ a neveltetéstől, az emberek mentalitásától és a környezeti hatásoktól, hogy mennyire összetartó a család.


S talán a legjobb kapocs egy édesanya, aki összehívja a családot, még ha néha gondok is vannak! Független attól hányan vagytok a családban!

2015. márc. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*bocs, elírtam: négyen vannak testvérek
2015. márc. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy szétszéled-e a család vagy hogy a családi ebéd alkalmából mennyi a veszekedés nem azon múlik, hány gyerek van egy családban. Férjemék négyen vannak testvérek, most már mindenhol van három gyerek. Néha összejárunk, karácsonykor például az egész família összejön, alig férünk el anyósomék házában, de mindnyájan örülünk ezeknek az alkalmaknak. És az én szüleimmel, testvéremmel is összejárunk. Szerintünk jobb nagy családban élni, ezért is vállaltunk három gyermeket, de az sajnos kiszámíthatatlan, hogy mikor majd a gyerekeim felnőnek, külföldre fognak-e költözni vagy fognak-e majd veszekedni a családi ebédnél - remélem nem.
2015. márc. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!