Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti élnétek olyan családban,...

Ti élnétek olyan családban, ahol 10-en vagytok testvérek?

Figyelt kérdés
Nem feltétlen pont 10, de a lényeg, hogy nagy családban. Tegyük fel, hogy jól is éltek, mindenkinek biztosítva van anyagilag, amire szüksége van. Vagy van itt olyan, aki nagy családban nőtt fel?

2017. dec. 16. 08:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%

Inkàbb, mint egy antiszoc.csalàdban.

Ismerek olyat aki egyke, a szulei tarsasagba sem jartak, vendegeket sem hivtak, de abnormalis szinten, a gyerek felnöve munkahelyi közössegbe sem tud beilleszkedni, pàrja meg soha nem is volt végképp. Plusz àllandoan betegesek, ez a fö temajuk is csak

2017. dec. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
7%

Tehát összegezve jómód nagycsaládban VS. intézeti megalázás, megerőszakolás, verés között vacillálsz, hogy melyik lehet élvezetesebb.

Mindenképpen a másodikat válasszad, a személyiségfejlődésedre pozitív hatást gyakorolna!

2017. dec. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem. Én introvertált típus vagyok (nem antiszoc, vannak barátaim, összejárok másokkal, de időnként szükségem van arra, hogy egyedül lehessek és békén hagyjanak), megőrülnék ennyi ember között minden egyes nap. Egy húgom van, néha az is sok volt, mert ő totál az ellentétem, nem bír meglenni egyedül, ezért egész gyerekkorunkban 0-24-ben ugrált a fejemen, mert unatkozott, és egy perc nyugtom nem volt tőle. 9 testvérrel eret vágtam volna szerintem.
2017. dec. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%

Ha csak anyagilag van biztosítva, az kevés.

Testvéreknél az is plusz feladat a szülők részéről, hogy a testvérek min. tiszteletet tanúsítsanak egymás iránt.

De egy jól működő nagy családban szívesen élnék.

Viszont akár egy terrorizáló testvérnél még mindig sokkal jobb egyedül.

2017. dec. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Egykeként el nem tudnám képzelni, hogy sok tesóm legyen.
2017. dec. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#1 #2 szerintetek csak 2 opció létezik? Vagy nagy család és jólét, vagy kis család és antiszockodás? Egyik sem vonzza maga után a másik, senki sem lesz csak azért antiszoc, mert egyke.


Köszi a válaszokat amúgy, őszintén szólva én is megőrülnék az egész napos hangzavartól, a szüleim pedig kb 1 percet sem tudnának csak rám szánni :D Az előbb láttam egy videót egy ilyen családról, aranyosak, nagy a szeretet, és jólétben élnek, de nem tudom, idegileg ezt hogy lehet bírni.

2017. dec. 16. 09:29
 7/15 anonim ***** válasza:
34%

Múltkor jártunk olyanoknál, ahol 8 gyerek volt. 4et apa, 4et anya hozott.

Irígylésre méltó volt a hangulat!

Azt nem tudom, miután eljöttünk leölték-e egymást ;-)

Nyilván vannak feszültségek is. Mint ott kiderült, kiegyensúlyozott, éppeszű emberekból többet is össze lehet zárni. Sokan pedig önmagukkal sincsenek jóban...

2017. dec. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

Kis családban nőttem fel, nekem is elképzelhetetlen. De ha beleszületsz egy ilyen családba, akkor tök más a szocializációd, megszokod. Egy testvérem van, nekem az elképzelhetetlen, hogy milyen lehet egykének lenni. Egy egykének meg az elképzelhetetlen, hogy mással osztozni kell a figyelmen.


Szóval aki ilyen családban él, az teljesen máshogy éli meg a nagycsaládot, mint akik kevesen vannak. (Ismerek több nagycsaládot, a gyerekeknek ez a nyüzsgés és osztozás a természetes.)

2017. dec. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
5 vagyunk testvérek.nem voltak gazdagok a Szüleim de mindenünk megvolt és nagyon jó a kapcsolatunk még mindig.ha bármi van számíthatunk egymásra (mind felnőttek és családosok vagyunk)
2017. dec. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem jó dolog, ha van testvéred.

Bazki, te nem választhatod meg, hogy hány gyerekes családba szüless. Innentől felesleges a kérdés is.

Ha anyagi okai nem lennének, akkor miért ne. De ezt mondjuk kétlem, ennyi gyerekhez már tényleg kell hatalmas ház, nem elég egy kétszobás panel. Meg egy kert se ártana.

Szomszéd bácsinak 12 testvére volt. Sxétszéledtek, de jóban voltak nagyon. Mindig egy egész éttermet béreltek, ha hazajött a család. Most már fogamzásgátlás mellett ritka ez.

2017. dec. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!