Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a gyereke autizmus diagnózist kapott és később kiderult, hogy mégsem az?

Figyelt kérdés
Esetleg volt aki teljesen meg volt győződve, hogy a gyereke autista és nem az lett a diagnózis, csak idegrendszeri éretlenség és később minden rendben lett? Nekünk figyelemzavart mondtak, de nagyon félek, hogy mégis autizmus a baj. Esetleg, ha mégis enyhén autista, hogy alakult tovább? Óvoda, iskola, beszéd, szobatisztaság? Köszönöm!
2021. máj. 20. 10:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a gyereked? Hol kaptatok diagnózist a figyelemzavarrol?

Én sokat olvasgattam fórumokon és autista gyerekeknél is van aki nagyon jól kompenzál HA intelligens, és megtanul úgy viselkedni mint az átlagos fejlodesuek.

De sajnos az autizmus.hu-n meg valami olyasmit olvastam hogy kevesebb mint a felük képes aztán segítség nélkül felnőtt életet élni.

Szóval nem mindegy, hogy mennyire sérült az adott ember az érintett teruleteken, meg hogy milyen az alaptermeszete.

Valahol azt is olvastam, hogy hasonló alapja van a figyelemzavarnak, a kenyszerbetegsegnek és az autizmusnak.

Hogy a kérdésedre válaszoljak, szerintem minél fiatalabb a gyerek, annál kevésbé lehet látni, mire lesz képes, szerintem ez is nagyon nehéz benne, hogy csak sok év után látszik. De iskolakezdésig azért lehet majd látni hogy tud e a többiekkel egy suliba járni.

2021. máj. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Bizonyos életkor alatt nem is állítanak fel diagnózist, pontosan azért, mert még olyan kis korban bármi lehet. Szóval ha a gyerek autizmus diagnózist kap, az már nem nagyon szokott téves lenni.
2021. máj. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Jelen.

Én 3 évesen vittem el először kivizsgálásra a fiamat, mert nagyon furán viselkedett. Akkor azt mondták, hogy beszédértési zavara van.

Az oviban behívtak 1 év múlva, hogy a gyerek kezelhetetlen, fejleszthetetlen, szerintük autista. Teljesen kiakadtam, hogy hogy mernek ilyet mondani. Akkor elvittem a Szakszolgálathoz, a diagnózis megint a beszédértési zavar volt. Akkor már hordtam gyógypedagógushoz, aki szintén károgott a fülembe, hogy ők nem tudják, vigyem autista szakértőkhöz. Akkor elvittem a Vadaskertbe. Ott azt mondták, hogy nem autista. Aztán az oviba hívtak egy autista gyógypedagógust, hogy foglalkozzon a fiammal, akkor behívtak, és közölte velem a nő, hogy jó lenne már, ha abbahagynám a struccpolitikát, és beismerném, hogy autista a gyerekem, mert ő látott már sok ilyen gyereket, és ő tudja. Akkor mondtam neki, hogy ő nem pszichiáter, szóval ne szóljon ebbe bele.

A megyei szakszolgálatnál a pszichiáter elolvasta, hogy mit írtak az óvónők róla, majd közölte velem, hogy mennyire jól járna a család azzal, ha leírná, hogy a gyerek autista, még kapnám a gyest, meg az emelt szintű családi pótlékot is. Mondtam neki, hogy teljesen kizárt, a Vadaskertben azt mondták, hogy nem autista, nem engedem, hogy ilyen kódot adjon ki. Erre ő azt mondta, hogy a kollégák tévedtek, de legyen, ahogy gondolom, akkor adhd.

Visszamentem a Vadaskertbe, megkérdeztem a doktornőt, hogy most nekem már annyian mondták, hogy mégis autista, mi erről a véleménye. Azt mondta, ha nagyon akarom, biztos találok olyan szakértőt, aki ad nekem erről papírt, de az ilyen átmeneti helyzetben lévő gyerekek ezzel inkább veszítenek, mint nyernek.

Egy év múlva visszamentünk a Szakértői Bizottságba, azt mondta az ottani doki, nekem volt igazam, ő tévedett, a gyerek kinőtte a tüneteit.

Az iskolában az első év tragédia volt, kifogtunk egy rémes tanítónőt, iskolát váltottunk. Most 4. osztályos, sajnos napi szinten vannak konfliktusok a társaival, sok a rosszindulatú gyerek, ma is elverték. De! Ne hidd, hogy a speciális iskolában másképp lenne!!! Sok szülővel beszéltem, akinek érintett a gyereke, és sajnos a speciális iskola inkább gyerekmegőrzőként funkcionál, és a sok problémás gyereket együtt nehezen kezelik. Amennyiben az IQ-ja nem érintett, én javaslom, hogy küzdj az integrációért. Nem lesz könnyű, azt előre megmondom.

3 évesen lett szobatiszta, elvileg még most is jár hozzá logopédus, de mivel elég jó tanuló, fogalma sincs, mit kéne vele kezdeni. Pedig sokszor most sem érti, amit mondunk, vannak érdekes félreértések. Pl. mondta, hogy hazafelé látott egy macskatotemet, meg sosem tudja, melyik étel micsoda, ezeket a neveket nem tudja megjegyezni. Tanárok neveit évekig nem tudta, mert nem érdekelte, a gyerekekét egy nap alatt megjegyezte.

Amúgy ha még nagyon kicsi, lehet, hogy tényleg simán csak későn érő típus.

Meg a pedagógusok kihozhatják ám a tüneteket. Volt a Vadaskertben szobatársunk, aki megkapta a kódot, iskolát váltottak és teljesen integrálták, és mára már levették a kódot róla. A tanár volt a hibás valószínűleg, hogy a tünetei így felerősödtek, amúgy lehet, hogy senkinek nem tűnt volna fel, hogy kicsit különc a gyerek.

2021. máj. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, köszönöm! Meg kerdezhetem, hogy mi alapján mondták rá, hogy biztosan az, ha még vissza bírsz emlékezni? Az enyém most lesz 3 éves! Járunk terápiára, ott a pszichológus azt mondja, hogy szerinte biztosan nem az, de annyi tünete van, hogy nagyon félek. Legjobban a szemkontaktus miatt és a figyelme nagyon gyenge. Nem bólogat igent, nemet. Másra válaszol, hogy mi ez, mi az? Köszönni is ritkán szokott, mikor jobb kedvében van. Szavakat mondd, de még mintha nem kommunikálasra használná, csak néha mondd olyat, hogy ott a malac, olyankor rám néz és mutogat is!
2021. máj. 20. 22:49
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit is tehetnék hozzá még, amikor leírtam az életünk kálváriáját, és ez 46 %-ban hasznos?
2021. máj. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
5-os ne foglalkozz a pontozokkal, az emberek nagy többségének fogalma sincs az autizmusrol, valószínűleg azért pontozták le a válaszod mert valami álomvilágban élnek...
2021. máj. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igazad van, elnézést! Nagyon köszönöm, hogy megosztottad ezt velem! A pontozokkal meg ne foglalkozz!
2021. máj. 21. 20:05
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Oké, hát mi alapján is? Az autizmus elsősorban kommunikációs zavar, a gyerek kizárja a külvilágot. Ez attól függően, hogy mennyire érintett a gyerek, lehet hogy csak apróságokban mutatkozik meg, de lehet, hogy pl. nem is tanul meg beszélni, vagy elzárkózik teljesen a többiektől. Sok tünetük van még emellett, pl. a rugalmatlanság, az, hogy nem tudnak a változásokhoz alkalmazkodni. A fiam nagyon rugalmatlan volt, és ha valami nem úgy történt, ahogy ő elvárta, akkor hisztizett. Mivel a beszédfejlődése megkésett volt, ezért volt az a pszichiáter szerint, hogy sok mindenre hisztivel reagált. Nem tudta kifejezni magát, és nem is értette, hogy mit akarnak tőle, és az emiatt felgyülemlett frusztráció hatalmas erővel tört ki belőle. Az óvónők állították, hogy nem viseli el maga körül az embereket, pedig ez nem igaz, nagyon is vágyott a társas életre. Csak azt nem tudta, hogy a többiek mit akarnak tőle.

Az óvodában nem vett részt a fejlesztő foglalkozásokon, mivel tudta, hogy úgysem tudja megcsinálni a feladatokat, meg sem próbálta, ha próbálták erőltetni, akkor hisztizett vagy egyszerűen kivonult a teremből.

Az egyik pszichiáter szerint ezt azért keverték az autizmussal, mert az autizmus is kommunikációs zavar, ezért sok beszédfejlődésben érintett gyereket félrediagnosztizálnak, mert ez okozhat hasonló tüneteket. A másik pszichiáter meg azt mondta, hogy a beszédfejlődési zavar nem jár önmagában, annak oka van, az vagy autizmus, vagy adhd.

De mindenképpen fura volt, mert pl. napokig képes volt valamiért hisztizni. Nem fél órát, napokig. Elő is adta nekem a pszichológus, hogy azért ilyen a gyerek, mert nem vagyunk elég következetesek. Hiszivel eléri, amit akar. Hát, 3 nap folyamatos ordítás után már beadtam a derekam, kövezzetek meg érte. Szóval én magam is azt gondolom, hogy nem magyarázható minden a beszédértési zavarral. Pl. van az a jelenet a Thomas után című filmben, amikor cipőt vesznek. Na, hát ez nálunk pont így zajlott. Igaz, hogy 3 évesen, azért ez is különbség, most már lehet azért vásárolni vele. Sok tünetét kinőtte.

Szemkontaktust tartott egyébként mindig is, de csak rövid ideig, a doki szerint egyébként a szemkontaktus hiánya önmagában semmit nem jelent. Ha izgatott volt, repkedett, az óvónők egyébként ezt is egyértelmű tünetnek vélték. De a lányom is repked, semmi ilyen baja nincs, a pszichiáter szerint még ez sem jelent semmit. De azért sok apró tünet együtt azért már sok.

Én nem zárom ki teljesen, hogy nem enyhén autista, de nem bánom, hogy nem írták le, mert sajnos egy ilyen diagnózissal nem sok esélye van a gyereknek az integrációra.

Amúgy nagyjából sejtem, hogy miért is pontoztak le. Sokan állítják itt, hogy kell a diagnózis, mert a gyerek akkor kap megfelelő fejlesztést. Hát, ezt sürgősen el kéne felejteni. Ha fejlesztést akarsz a gyerekednek, akkor vidd el magánúton, az állami fejlesztés semmit nem ér. A fiamnak 4 éves kora óta heti 4 óra logopédiai fejlesztés van kiírva, tudjátok mennyit kap? Heti 30 percet. Amikor is egy nyugdíjas bácsikával megtárgyalják a covid-eseményeket. A bácsi saját bevallása szerint fogalma sincs mit csináljon a gyerekkel, mivel kitűnő tanuló. Pedig azért a kommunikációban vannak a mai napig fennakadások, szerintem lenne mit fejleszteni rajta, de ez van.

Egyébként adhd-kódja van, de most küldte be az osztályfőnök a felülvizsgálati kérelmet, azt írta a papírra, hogy nem látja indokoltnak a kódot, és kérjük, hogy vegyék le. Szerintem esélytelen, de azért örülök, hogy az osztályfőnök is így látja.

2021. máj. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ezt olvasva kaptam egy kis reményt és úgy érzem, hogy nálunk sincs olyan túl nagy probléma és minden rendben lesz, csak türelem kell és idő! Egyébként en is az ovitol félek, de szeptemberig még van egy kis idő, hátha addig változik valami! A kódot én sem szeretném, mert úgyis magánba visszük már 2 hónapja és azóta kezd szépen fejlődni! Reménykedem! Köszönöm szépen még egyszer,hogy megosztottad velem a történeteteket!
2021. máj. 22. 07:47
 10/14 anonim válasza:
Szia! Az én gyerekem kerek 3 évesen kapott autista diagnózist. Majd idén kerek 2 év elteltével a vadaskertben azt mondták nem autista. Igazából valami biztosan van, kezdettől fogva nehéz eset, de mikor 2 évesen elkezdtük őt vinni ezzel ide-oda, a legtöbben (fejlesztők, pszichologus, védőnő stb) azt mondták hogy nagyon határeset, szerintük nem az, de tény, hogy kommunikáció és szociális téren nem túl jó, 100%-ig kizarni nem tudják, ha az, akkor enyhén érintett. Aztán 3 évesen egy pszichiater diagnosztizálta nála az autizmust. Eltelt 2 év, és rengeteget változott, egy dolig nem: a kétség, hogy az vagy nem, mert mi szülők is van hogy hónapokig úgy vagyunk vele, hogy nem az, mi aggódtuk túl, a pszichiater pedig tévedett..aztán meg vannak napok-hetek meg úgy általában olyan dolgai, hogy azt mondjuk, hogy oké, nem véletlenül vittük el anno vizsgálatokra, valahogy nehéz vele, valami nem oké és úgy alapból kissé más mint a többiek. Ez így váltakozik, de alapvetően egyre inkább pozitív iranyba, szerencsére az óvónők is így látják. Nemrég 5 évesen újra vizsgáltattuk a vadaskertben, azt mondta a doki, hogy valóban fejlesztesre szorul, de az autizmus kritériumait nem éri el egyik területen sem ( kommunikáció, szociális, rugalmasság). Őszintén szólva att gondolom, hogy jól kompenzál, a pszichiater is azt mondta hogy nagyon határeset csak épp a szerencsésebb: a határ alatt. Szóval valszeg autista, visszük ugyanúgy fejlesztésekre, figyelünk rá nagyon, de egyelőre úgy gondolom, hogy jobb igy, hogy nincs már róla papír, az iskolát anélkül kezdjük és bízunk benne, hogy rendben lesz, egyébként nagyon okos :)
2021. máj. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!