Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem evő, finnyás gyerekkel...

Nem evő, finnyás gyerekkel kapcsolatban tapasztalata valakinek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 19 hónapos alapvetőem jó evő volt, súlya is rendben van. De utóbbi pár napban borzasztó az étkezés. Nem hajlandó semmit sem elfogadni amit főzök neki. Csak turkál az ételben, vagy el dobálja. Eddig úgy volt hogy reggel ébredésnél tejcsi (kb 6,fél 6-kor) , aztán együtt reggeli, 10 óraira valami kis keksz, gyümölcs /joghurt, alvás előtt egy kis tejcsi ha nagyon keveset evett, ébredés után ebéd, uzsonna általában útközben egy alma/keksz/banán/kifli/répa, vacsira ebéd maradék vagy szendvics/virsli stb, alvás előtt tejcsi. Nem nagy adagokat evett, inkább gyakran.

Most ez teljesen megváltozott és csak túrkál az ételben, nem hajlandó enni. Csak akkor ha jön megy és közbe majszol ezt azt. Alma, banán, keksz, kenyér, répa, eper akármi csak nem főtt étel. Úgyhogy ma be telt a pohár és semmi majszi nem volt. Se uzsonna se tízórai, gondoltam hátha megéhzik, hát tévedtem. Nem akart semmit elfogadni ebédre, pedig látom rajta hogy éhes. Valakinek van valamilyen be vált módszere? Vagy valami jó tanácsa?


2021. máj. 22. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd elmúlik 😁 fiam 16 hónapos,ugyanezt csinálja. Nagylányomnál soha nem volt ilyen. Próbálok trükközni,néha bejön. Éhezni nem hagyom mert akkor éjjel felkel többször is és csak tápszerrel alszik vissza. Szoval ha csak abonettet eszik vagy joghurtot akkor én azt adom neki. Sokat olvastam erről,úgy látom az erőltetéstől nem lesz jobb,szóval bevettem a leszarom tablettát de néha nem könnyű mikor főzök mindenki jó ízűen eszi,ő meg meg se kóstolja
2021. máj. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

19 hòs a lànyom ès nàlunk a kezdetektől ilyen az evès, mint nàlatok az utolsò időszakban.

Ez van, nem tudok mit csinàlni, majd megvàltozik. Sokat kìnàlom napközben, ìgy lecsùszik minimàlis mennyisègű ètel, de simàn adok neki tàpszert.

Èn is pròbàltam a majd megèhezik mòdszert, de nem.

Szerintem nincs türelme enni, mindig van valami èrdekesebb.

2021. máj. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nincs valami testi baja? Enyém fiatalabb bőven, de akkor nem szokott enni, amikor a foga jön.
2021. máj. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
8 hónapos kora óta folyamatosan jönnek a fogai. Most nem látom az ínyén, hogy be van dagadva. De kitudja. Lehetséges
2021. máj. 24. 10:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy elmúlik, fiam 14, és nem múlt el :). Nem tudsz mit tenni.
2021. máj. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mármint 14 éves :).
2021. máj. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 8 éves és nem múlt el. Szinte fényevő. Inni csak csapvizet iszik, olyan válogatós, hogy még a csokit, cukrot, fagyit sem szereti. Van pár étel amit megeszik és màst nem. Nagyon nehéz vele.
2021. máj. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Végül úgy látom kezd megoldódni a helyzet. Nincs semmi kaja két fő étkezés közt, se rágcsa, se gyümi, se édesebb üdítő, vagy müzli/gyümölcs szelet. Két napon keresztül tejcsit sem kapott reggel. Tudom, kemény. De megérte. Igaz az ebéd kicsit húzós, mert alvás előtt türelmetlen és nehéz etetni, de akkor abba hagytuk, víz +cumi és ébredés után befejezte az ebédet. Pár nap múlva ebéd után kapott kicsi nasit. Remélem jó lesz mostmár minden
2021. jún. 1. 22:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy sikerült rendezni. Ki kell várni, majd eszik, ha éhes. Nem kell mindig b.sztatni, hogy egyen ezt, egyen azt. Aztán meg jönnek a kövér gyerekek, és nem fogja érteni,hogy eddig azt magyarázta anyám, hogy egyek-egyek-egyek, most meg,hogy mozogjál gyerekem, mert dagadt vagy és beteg leszel.
2021. júl. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!