Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyire van lemaradva a...

Mennyire van lemaradva a fejlődésben a húgom?

Figyelt kérdés

A húgom szeptemberben lesz öt éves és indul óvodába, amit tavaly már megpróbált, de sajnos egyáltalán nem tudott beilleszkedni a többiek közé, így inkább kivette anyám az óvodából. Az, hogy nem tudott beilleszkedni, azt jelenti, hogy egyáltalán nem vett részt abban, amit a többiek csináltak, sőt ha az óvónéni beszélt a csoporthoz, a húgom a tobbiektől több méterre nézelődött, sétálgatott.

Ha maga játszik, leginkább halandzsázik, szerepjátékokat pedig csak mostanában kezd játszani. Barbizni szokott, de csak öltözteti őket és ritkán formál velük karaktereket, akik párbeszédet folytatnak. Ha mégis, akkor összefüggéstelen a barbik beszélgetése.

Történetet nehezen mesél, de sokat beszél, csak az a baj, hogy érthetetlen, mert olyasmikat fűz a történethez, ami egyáltalán nem oda illik.

Testileg viszonylag fejlett, csak alacsony.

Osztozkodni is viszonylag tud, de azt nem érti, hogy mások poharába és tányérjába nem ehet bele. Anyám nem igazán akarja felfogni, hogy a kislány egy kicsit le van maradva és hallani sem akarna arról, hogy orvoshoz vigye, de szerintem így káros magára nézve, mert soha nem fog olyan környezetbe kerülni, ahol megfelelően szocializálódhat és fejlődhet.



2021. júl. 2. 10:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
72%

Ovi kötelező, nem lehet csak úgy kivenni.

Hiába írod le mit mond, az ovisok beszélnek össze-vissza, a legokosabb is.

Sok gyereknél előfordul, hogy nem játszik annyira senkivel, ettől még járnak oviba.

Érdekes, hogy tud barbiet öltöztetni, azt nem nagyon tud egy középsős ovis.

Nem tudom mennyire van lemaradva, de iskola előtt úgyis meg fogják nézni, ha előbb nem akarja a szülő.

2021. júl. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
57%

8, "lol"?

És így kellene elfogadni a "szakmai" ítéletnek a kommented?

Látszik, hogy fogalmad nincs az egészről. Egy 3-4 évest nem hogy nem kell, de tilos is kötelező jelleggel bevonni a foglalkozásba. Normális pedagógus meg se próbálja.

2021. júl. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Én is azt veszem észre, hogy nagyon-nagyon lemaradott, csak nem merem anyámnak mondani, mert egyszerűen észre sem akarja venni. Erről szinte soha nem beszél, de ha mégis, akkor csak annyit mond, hogy tudja, hogy többet kellene a kislánnyal törődni. De azt nem látja be, hogy szakembernek kellene vele foglalkozni, csak adddig jut el, hogy mindig azt mondja, hogy oké, akkor ezentúl nem adja neki oda a telefont egyáltalán. Az kimaradt az egészből, hogy a sokszor telefonozik és sokáig. Semmitmondó érdekes, színes, szagos kis videókat néz, de úgy gondolom, hogy a problémát nem ez váltja ki igazán, csak rátesz egy lapáttal.

Rajzolni nem szokott szinte egyáltalán... De ez lehet, hogy azért van, mert látássérült.

Sok probléma van itt egyébként. Főleg nevelésbeli problémák. De ezen lehet, hogy lehetne segíteni, csak a szülei nem nyitottak rá, és gondolom azt mondanák, hogy törődjek a saját gyerekemmel (augusztusban szülök). Egyébként a terhességemből is annyit fog fel, hogy a hasam nagy és kisbaba van benne. De hiába mondjuk neki, hogy nem tehetem át az ő hasába a kisbabát, se azt, hogy nem adhat neki zoknit, mert egyszerűen még nincs köztünk, nem bírjuk megfogni, ezt nem érti meg.

Ezzel kapcsolatban még annyit csak, hogy magyaráztuk neki, hogy a párom és az én közös kisbabám ez a kisbaba, csak nálam van. És nem érti, hogy akkor a párom hasa miért nem nagy.

Ez aranyos meg minden, de inkább egy három évesre vall ez a felfogás szerintem...

2021. júl. 2. 13:13
 14/14 anonim ***** válasza:
61%

Jajj, na ezek aztán igazán nem problémák.. Nagyon nem volt fair kihagyni, hogy látássérült. Egyébként hogy néz videókat, ha rosszul lát?


Meg is van, mire kapta a halasztást az oviba, és mivel látássérült, egészen biztosan SNIs, csak nem kötik a szüleid az orrodra. Kötelező jelleggel van fejlesztés látássérülteknek is, és egyáltalán nem csoda, hogyha valakinek az egyik érzékszerve nem működik megfelelően, kevesebb ingert kap és lemarad/máshogyan fejlődik. Meg is van, miért ügyesebb a finommotorikája, ami barbiöltöztetésnél látszik(egyébként a többség tényleg nem tud barbiet öltöztetni, de sokan igen).


Nem tudom, hogy fogják így integrálni, valószínű szegregált intézmény lesz belőle, a legtöbb látássérült gyerek ott tanul már oviban is.


De nekem nagyon furcsa, hogy szerinted érthető, hogy nem rajzol, hiszen látássérült, de videókat nézni azt tud látássérültként.


Amúgy ez a 3-4-5 éves korosztály imádja a színes, szagos, meglepetést kinyitogatós videókat.

2021. júl. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!