Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 19 hónapos kislányom rendkívül...

19 hónapos kislányom rendkívül zárkózott, viszont rendkívül hisztis és le is van maradva a fejlődésben. Baj van?

Figyelt kérdés

Enyhe hipotóniás, emiatt még csak nemrég tudott felállni, de pár lépés után összecsuklik és elesik. Mivel félünk, hogy összetöri magát ,valakinek mindig figyelnie kell rá. Illetve emiatt sokat van kézben, ráadásul annyira hozzászokott, hogy igényli is, hogy felvegyük folyton, hogy ölbe vagyük. Sétálni is, ha megyünk napközben, a babakocsiban hajlandó csak ülni / feküdni. Tornára járunk, de csak minimális a javulás..

Az a baj, hogy rajtam - az édesanyján, anyukámon, apukámon kívül másra nem merem hagyni még pár órára sem, mert egyből ordítani kezd és nem is hagyja abba. Még az apukájától is fél, nem mer vele kettesben maradni.

Plusz, már születése óta nagyon hisztis, mindent azonnal akar és sajnos rá is szoktattuk, hogy azonnal meg is kapja. Szüleim folyton telepakolják a játszószőnyegét, épp, hogy csak nyúlnia kell érte, minden ott van. Rossz alvó is, minden neszre felébred, és olyankor ismét 15-20 perc, mire megnyugszik és visszaalszik. Baba kora óta keveset alszik, éjszaka ugye 3 óránként keltünk szopizni, de napközben is csak 15-15 percekre aludt el.


Lehet valami fejlődési rendellenessége? Kezd aggasztani ez a lemaradás, más babaája már egyévesen szaladgál, szépen alszik, szavakat mond, nálunk meg semmi...


2016. júl. 14. 12:37
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
100%
Le van maradva = baj van. Ha nem használ a mostani kezelés, vidd máshoz! Én is így teszek (a 11 hónapossal). Neurológus mit mond? Nyilván jártok oda is.
2016. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 A kérdező kommentje:

Háziorvoshoz járunk, illetve elvittük több szakosodott orvoshoz is, de mind azt mondták, hogy majd behozza, nincs baja.

Kis vékonyka, 7 kiló volt 1 évesen... Mi nem eszünk húst a férjemmel, a lányunk is csak az anyatejjel kap belőle, sokak szerint ez is lehet a probléma forrása.

2016. júl. 14. 12:45
 3/63 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdésedet. Te is leírod a kérdésben, hogy le van maradva, hordod is tornára, nyilván azért mert nem megfelelő a mozgásfejlettsége. Igen, baj van. Igen, lehet fejlődési rendellenessége, de ezt mi ennyiből nem tudjuk megmondani. Orvosok mit mondanak? Hová hordjátok?
2016. júl. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
100%
"Mi nem eszünk húst a férjemmel, a lányunk is csak az anyatejjel kap belőle" ????? Mit?
2016. júl. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakorvosokhoz?
2016. júl. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
100%

Igen baj van! Az hogy 19 hónaposan még nem áll rendesen, az igenis baj. Ha nem használ a torna, akkor vidd másikhoz, másik neurológushoz.

Húst nem kap? Miért? És ha te sem eszel húst, akkor az anyatejjel hogy kapna, ezt nem értem.

2016. júl. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kap az anyatejjel, ha Te nem eszel húst?
2016. júl. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
100%

Mióta és mennyit jártok tornára, hogy nem használ?

Otthon is tornáztatod?

Mindig figyelni kell rá, de ez nem azt jelenti, hogy kézben kell lennie.

Tedd le egy plédre hadd másszon, kapaszkodjon, menjen a játékaiért, mozogjon szabadon. Ha épp nem tud rá úgy figyelni, akkor tedd a kiságyba, járókába, ahol szintén tud mozogni, ne kézbe legyen!

2016. júl. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de nem hiszem, hogy az orvosok azt mondták egy 19 hónapos járni nem tudó gyerekre, hogy nincs semmilyen gond!
2016. júl. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 A kérdező kommentje:

Minimális nyúlhúst fogyasztok 2-3 naponta, ileltve kacsazsírt, ez kimaradt, elnézést. Csak nem tudom, kihez fordulhatnék, mindenhol elhajtanak, hogy majd behozza a lemaradást :(

A tornára hordjuk, igaz ott is mondták még pár hónapja, hogy már FELESLEGES, de szerintem nem, és ennek ellenére járunk, mert tudom, hogy kell még neki.

Annyira tanácstalan vagyok, mindenki szerint ez így oké, de én érzem, hogy nem és nem tudom, kihez fordulhatnék, van-e valami más módszer még, amit csináljunk?

2016. júl. 14. 12:58
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!