Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak, ha a gyerekem...

Mit csináljak, ha a gyerekem perverz és beteges dolgokat rajzol?

Figyelt kérdés
A fiam szobájában öntöztem a növényeit (nincs itthon egész héten), és véletlenül felborítottam egy kupacot, amiben könyvek meg füzetek voltak. Amikor pakoltam vissza, találtam köztük nagyon beteges rajzokat. Konkrétan állatokkal közösülő emberek voltak ezeken a képeken. Nagyon felzaklatott, nem szeretném ha a fiamnak ilyen deviáns fantáziái lennének. Mit csináljak?

2021. júl. 6. 20:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
85%

Esetleg ha szóba hozza csak úgy az állatokat, akkor szóba hozhatnád neki az állatvédelmet, és ezen az úton elgyalogolhatnátok odáig, hogy ez bűncselekmény.


Valahogy muszáj erről beszélned vele, mert ez nagyon nem normális, hogy miért rajzol ilyeneket azt neked talán jobban kéne tudnod, mivel te vagy az anyja te ismered születése óta. Azt sem tudjuk felnőtt-e vagy gyerek mert nagyon nem mindegy.


Hogy látott-e ilyet szemtanúként és nem tudta feldolgozni, és így próbálja vagy tévében látott egy híreket és ezt nem tudta feldolgozni vagy ilyen irányú vágyai vannak ami remélhetőleg nem azt mi nem tudhatjuk, de ez bűncselekmény.

2021. júl. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves?
2021. júl. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a fiad?
2021. júl. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
94%
Egyelőre semmit szerintem. Hiába tartom betegesnek, amíg csak fantázia, nem árt vele senkinek.
2021. júl. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 Metionin ***** válasza:
95%
Hú nem akartad volna látni a füzeteimet. Szerintem egyelőre semmit, sok gyerek fantáziál fura dolgokról csak nem mind rajzolja le.
2021. júl. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
97%

Uhm, ez furry fétis. Ez lehet komplettül egészséges, ha neked nem tetszik attól függetlenül. Szerintet miért rejti el mindenki elől. Vidd egy normális gyermekpszichológus lehetőleg, ha attól tartas, hogy bünőzö lesz.


Az interneten sok gyereknek van ilyen 12 éves kortól vannak fent ilyen munkái, mert van a rajztábla a géphez kötve. Ezzek átlagban lecsendülhetnek felnőtt korra és az ebből szerzett rajztudás tudja kamatoztatni később, ha akarja.

2021. júl. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, 17 éves. Számonkérni semmiképp sem akarom, az utóbbi időben nagyon zárkózott, félek így még jobban elveszítené a bizalmát irántam. Akkor, ahogy #1 tanácsolja felhozom az állatokat, de nem akarom vallatni. Egy éve váltunk egyébként a férjemmel, lehet ennek ehhez köze? Úgy tűnt jól viseli...

Hogy tudnám rávenni a pszichológusra szerintetek?

2021. júl. 6. 20:30
 8/76 Balogh Vajk válasza:
54%
Legközelebb tessèk odafigyelni, nem csak ott lenni.
2021. júl. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
100%
Pályaválasztással mizu? Én 11.-ben elmentem a sulipszichológushoz ezzel kapcsolatban (kb mindenki egyébként, ötletelni) és bizony előjöttek más témák is. Valami ilyesmi indokkal esetleg elvihetnéd, hátha erre nyitott lenne. Amúgy én megértem, hogy aggódsz, azért ezek para dolgok, pláne ha zárkózott, plusz válás is.. nem igazán tudhatod, mi van a gyerekben. Ne hagyd annyiban.
2021. júl. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
90%

A művészet az művészet. A szorongását rajzolhatta ki magából, ez teljesen rendben van. Önmagában ilyen kevés infóból kideríthetetlen, hogy lehet-e deviáns hajlama, de valami miatt lehet, hogy szorong, bár még ez se biztos teljesen, mert furcsa humora is lehet. A neten is sokmindenbe lbe lehet futni, onnan is jöhetett neki az ötlet és lehet, hogy csak ideiglenes benyomás volt számára, jelentőség nélkül.


Az se kizárt, hogy a gyerekek körében is sajnos terjedő vulgáris, obszcén szleng lehet mögötte (pl "b@ssza meg a ló", a "kutya f@szát", "maci f@szát" stb), és ha csak ennyi, akkor jelentéktelen.


Sok minden lehet a hátterében tehát, a jelentéktelentől esetleg a jelentősebbekig. Azt javaslom, hoyg amennyiben TÖBB MÁS gyanőús jelet észlelsz, csak akkor kezdj gyanakodni. Addig nem érdemes gyanakodnod semmi vonatkozó problémára.

2021. júl. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!